Copiluti de mai-iunie 2005 (85)

Copiluti de mai-iunie 2005 (85) | Autor: gabitzam

Link direct la acest mesaj

Continuare de la Capitolul 84


Adresa de mail pentru contul comun este copiluti_mai_iunie@yahoo.com (cereti parola pe PM)
Colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Al doilea colaj BEBELUSI DE MAI-IUNIE 2005 ( View )
Pozele noastre (www.flickr.com/photos/copiluti_mai_iunie/" target="_blank">View )

INDIFERENT CE SE DISCUTA AICI, TOTUL ESTE ON TOPIC


* Loreen --- DELIA - 26.04.2005 - Constanta - Comorile lu' mama
* Nelia --- TUDORA - 30.04.2005 - Montreal, Canada - www.dropshots.com/aurice" target="_blank">Agata,Tudora si Lisandru
* onixone --- ALEX - 03.05.2005 - Londra
* Cornelia --- STEFAN - 04.05.2005 - Constanta - poze Stefan
* Fran --- PATRICIA ANNELISE - 05.05.2005 - Bucuresti - Iepurete
* TDI --- ALYSSA - 05.05.2005 - Italia - Album Alyssa
* pisik 4ever --- OLIVIA - 08.05.2005 - SUA
* Ada_74 --- SERGIU-MIHAI - 11.05.2005 - Constanta - Sergiu
* Corni --- TIMEEA - 11.05.2005 - Constanta
* tamar --- ADINA - 11.05.2005 - SUA
* Anky --- CRISTIAN LUCIAN - 12.05.2005 - Olanda
* Androix --- FILIP STEFAN - 13.05.2005 - Bucuresti - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53375" target="_blank">Cum s-a nascut Filip
* Robotzica cucului --- MARIA MONICA - 14.05.2005 - Ontario, Canada
* Simiena --- ELIAN - 17.05.2005 - Bucuresti
* Mygirl --- ALEXANDRA ELENA - 18.05.2005 - Constanta
* Florentina G --- MAYA MARIA - 18.05.2005 - Bucuresti
* corail --- ALEXANDRA SOPHIA- 18.05.2005 - Germania
* lucas --- MATEI - 21.05.2005 - Bucuresti
* Beatriced(patriciaRO) --- ALEX - 22.05.2005 - Copenhaga, Danemarca - Alex pifos
* simona_filipas --- DRAGOS OCTAVIAN - 23.05.2005 - Timisoara
* monu --- ALEXIA-IOANA - 24.05.2005 - Bucuresti - Poze Alexia-Ioana
* gabitzam --- ANDREI-STEFAN - 25.05.2005 - Bucuresti - Poze mai noi
* Babygirl --- EMA ELENA - 25.05.2005 - Bucuresti
* ChrisDun --- CARINA EMILIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Cloreta --- TEODORA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti - Teodora
* ralwka --- IULIA-MARIA - 26.05.2005 - Bucuresti
* Margott --- DAVID - 27.05.2005 - Bucuresti
* omustata --- MAYA ILINCA - 28.05.2005 - USA
* Andutzy --- DRAGOS ALEXANDRU - 31.05.2005 - Bucuresti
* denisa73 --- CRISTIAN - 31.05.2005 - Germania
* gusta --- MARA AUGUSTA - 31.05.2005 - Olanda
* Ruxel --- BIANCA TEODORA - 02.06.2005 - Bucuresti - Bianca
* Aurasa --- CATALIN - 03.06.2005 - Bucuresti
* Mercedes --- BIANCA - 03.06.2005 - Oradea
* OlgaTarziu --- ANTHONY - 04.06.2005 - Canada
* Danelutza --- ISABELLA-ANTONELLA - 05.06.2005 - Elvetia
* Tora97 --- ANA ILEANA - 07.06.2005 - Bucuresti
* Iuliana --- DIANA MARIA - 07.06.2005 - SUA - Fetele mele
* Sufletzica --- SARA - 09.06.2005 - Bucuresti
* Cris_kim --- IOACHIM - 09.06.2005 - Alba Iulia
* NewMami --- PATRICK RYAN - 13.06.2005 - Canada
* elisor --- BIANCA - 13.06.2005 - Brasov - Bianca si Andreas
* andreea.a --- ERIC ANDREI - 16.06.2005 - Bucuresti
* monicica --- ROBERT - 17.06.2005 - Germania - Robert
* Mickyyy --- DARIA MARIA - 22.06.2005 - Bucuresti
* ioanailincam --- ANA ILINCA - 22.06.2005 - Bucuresti - Ana - de la 0 la 6 luni | Ana - de la 6 luni la 1 an
| Ana - am 1 anisor

* mynicegirl --- CATERINA - 26.06.2005 - Singapore
* blackpanterro --- AIDAN ALEXANDER - 27.06.2005 - Germania
* saryta --- SARA - 27.06.2005 - Iasi
* Oana C --- EVA CHRISTINA - 29.06.2005 - USA


??? Vrem sa stim de voi si de copiluti, ce mai faceti, daca sunteti bine, cum cresteti, orice



Ianuarie - Mygirl(9), Cornelia(9), Olga Tarziu(20), Monu (30), Mstroie(30)
Februarie - IonanaIlincam(1), Babygirl(9), Nefertari(11), Bolgiumiki(18), Margott(23)
Martie - Ralwka(31)
Aprilie - Fran(5), Androix(27)
Mai - Onixone(4), Blackpanterro(6), Danelutza(14), FlorentinaG(21)
Iunie - OanaC(3), Mercedes(12), Gusta(15)
Iulie - Tamar(12), Beatrice(15)
August - Aurasa(2), Crissu(10), TDI(14)
Septembrie - SimonaFilipas(20), Nelia(22), Loreen(23)
Octombrie - Elisor(7), Corni(17), NewMami(25)
Noiembrie - Omustata(20), GabitzaM(21)
Decembrie - Denisa(14), Pisik4Ever(15), Lucas(17), Andutzy (26)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Danelutza unde ai disparut?

Noi suntem bine. Fetele sunt ok la gradi. Asteptam sa apara mucii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Asa... la gradi e mai jale decat mi-am imaginat. Sper s as eimbunatateasca lucrurile, ca au mari probleme organizatorice. Cea mai importanta: nu au inca a doua educatoare. Stefan e suspect de cuminte si are niste cearcane rosii...

Am reusit sa incarc poze. Le vedeti aici: http://picasaweb.google.ro/cornelianis/2008SeptembrieLuxemburg#
http://picasaweb.google.ro/cornelianis/2008SeptembrieDisneyland#
http://picasaweb.google.ro/cornelianis/2008SeptembrieSealife#



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

sint pe aici, dar nu stiu ce are, ca tot imi cade net-ul, probabil e pe moarte modem-ul, sau cum buricul lui s-o chema

Oana lu'Alex multumesc de vizionarea pozelor, probabil domnisoara mea era prea obosita ca sa mai pozeze, deh, era la prinz si vroia sa pape, iar eu sa-i fac poze

Gabitza si mie imi place cum ii sta cu codite, doar ca o duc cu codite si o aduc fara, ca vede celelalte fete cu plete si vrea sa arate a domnisoara mare

Olga M, Maya isi recunoaste numele, ce bine, noi n-am ajuns inca la o asemenea performanta, nici cu desenele nu stam bine, doar cu joaca , de fapt acum ma chinui sa o invat literele care nu le poate spune si sa pronunte cit de cit corect cuvintele. Sper sa reusim fara logoped

Laura, Clara multumesc de comentariile la poze

Laura vreau sa vad si eu pozele din vacanta voastra

Teddy sanatate multa Alyssei, iar tie sa scapi cit mai repede de dureri

Cornelia astept cu interes pozele, asta inainte de a muri calculatorul

Nelia, Elisor unde ati disparut ?

Mai fetelor, Isabella s-a prezentat bine si pe ziua de astazi, doar ca s-a bosumflat cind a vazut ca s-a dus tati sa o ia si nu eram amindoi , cica: boglio la mama, la care sotul, e acasa. S-a suparat, a pus minutele la ochi si nu mai vorbea, dar cind a vazut ca tati pleaca si i-a spus ca o lasa acolo, a luat-o usurel in urma lui si cind a ajuns acasa m-a albit . Sa vedem ce fata face miine cind o va duce tati, ca asa vreau sa o invat, dimineata o duce tati, ca tot isi misca fizicul spre serviciu, iar la prinz ma duc eu dupa ea. Dimineata, cind ii faceam codita, m-a intrebat "mami, dar tati nu are par ?, apoi il intreaba pe el"Tito, de ce nu ai par ?

Gata, m-am desfasurat suficient, sper sa dorm bine la noapte



Daniela, mami de capsunica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmulete
Elvetia in miniatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Danelutza, succes in continuare la gradinita!!! Mie imi e groaza de ziua de maine. Stefan mi-a spus ca parintii mai bine isi tin copiii acasa . Nici nu are curaj sa imi spuna ca nu vrea sa mai mearga.

Daca dispar in ceata e din cauza de calculator. Am sters azi la greu tot ce am crezut ca e in plus . Merge mai bine, dar imi da mesaje ca nu gaseste nu stiu ce fisiere si ca Windows-ul nu functioneaza corespunzator .



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Danelutza, am vazut si eu pozele. Frumoasa printesa! Ai grija insa cu pozele in care mititica este dezbracata, nu le mai tine pe piblic, sa nu intre pe mainile vreunor obsedati perversi...E un sfat, ok? Nu te supara!
MOnu, nu mai mentaliza si tu muci...poate de data asta nu apar prea curand
Laura, bine ai revenit! Imi era dor de mesajele tale. Imi pare rau si ca vara asta nu am reusit sa ne vedem. Sper sa nu esti suparata pe mine, ca nu mi-ai raspuns nici pe mess nici pe tel cand am vrut sa dau de tine...


Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru
POZE AUGUST 2008 cu Dragos, Horia si noi...
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Cornelia substratul meu de copil tanjeste dupa Disney Land si se pare ca pana nu creste Bianca prea mare tot voi rupe de la gura neamului meu si voi merge...a fost minunat sa privesc la poze...si copii chiar par a se fi simtit bine, cu tot chinul tau...
Las ca la Delia sunt 2 educatoare la grupa...una dimineata si alta dupa-amiaza...si azi a gasit timp una sa se vaite ca ziua de ieri a terminat-o ...saraca are si ea o zi din asta pe an si lesina... nu zic ca ai nostri copii sunt perfecti pentru nervii lor, dar au ajuns sa exagereze si toata tactica lor pedagogica s-a transformat in cantitatea de pungi de cafea si flori aduse...
Norocul meu sau al lor ca Delia sta doar pana la pranz...

Monica ai grija ce astepti ...mai bine sa nu vina decat ele fara compania mucilor... tu munca cand o incepi?!

Daniela pozele le-am pus claie gramada pe dropshot.com/loreen ... aveam si un spici pregatit dar nu stiu unde sa-l public sa nu ocup spatii intregi ...

Noi am scapat si de pampersul de noapte, sa tot fie vreo 3 luni din propria dansei initiativa... dintr-o data si-a dat si drumul la vorba chiar face propozitii " sa-mi bag piciorul in puii mei" ...asta e cea mai uzitata...Bianca si-a pus mintea cu ea si a invatat-o cum o cheama "Delia Enescu" si stie si adresa unde locuieste...
In rest dezacorduri la drumul mare ... a lu mine, a lu mea, lasa mine pace... poceste unele cuvinte gen cuburesti= bucuresti, scabete= spaghete, camara= macara, pacaliu= portocaliu si mai sunt destule.
Dar nu am scapat de rosul unghiilor cu toata mavala pictata pe unghii...am facut si citeala pe net care ar fi cauza si se pare dupa cat m-a dus intelectul sa pricep ca este pe fond de stres....sau anxietate...sau lipsa de ocupatie...cert este ca la ea s-a accentuat abia i se mai vad unghiile. Si binenteles biberonul cu lapte cu precadere seara...dimineata si la pranz bea laptele cu cana ca deh e fititza mare , uite vezi ce picioare mare am?! am crescut, nu mami?!... ce-i drept seara ma mai bucur pentru cateva minute ca ar mai fi bebelusul de altadata...



Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Andra stai linistita nu-ti face griji din cauza mea...anul asta nu stiu cand s-a dus vara si aproape tot anul...nici cu Monu nu m-am intalnit , cu Mercedes abia am vorbit la telefon odata sau de doua ori... cu Clara abia am reusit sa ma vad odata intr-o saptamana...



Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Am vazut si eu principesa gradinareasa .

Merge calculatorul ca uns. Am pus si poze din prima zi de gradi (care la noi a fost scurta si cu parintii in clasa), aici: http://picasaweb.google.ro/cornelianis/2008_09_15PrimaZiDeGradinita#

Lili, am pus poze si cu Sergiu. Sa-mi zici daca e ok.

Frumos la Disneyland. Si mie imi place . Merge si fara copii .

Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Cornelia daca ma iau dupa poze clar exagerezi pentru ca Stefan este incantat de noul lui serviciu... dar ceva imi spune ca ai dreptate...

Asa-i merge si in doi, dar acolo chiar e locul unde nu merita sa mergi fara copii...

Loreen cu BIANCA si DELIA
"Nu merge inaintea mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Hi-hi, incantat a fost, dar doar ieri, la joaca .

Mergi la inceput