LMA!!! Bucurii de sept-oct 2006 (142)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimi!
Itzy, saru`mana frumos
Sephora, am vazut pozele cu fratele tau, ma bucur ca v-ati intalnit!
Eu indata plec, la doctor. Vorbim mai tarziu.
O zi frumoasa!


Alexandrina 38+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Adriana ce face Dudu ? Ma gandeam macar sa te duci cu el pana la camera de garda la Victor Babes. Iti da reteta si asa.....si il tratezi acasa.

xan bafta la doctor. Sa ne dai vesti bune despre bebel.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Neatza Monica
Eu mi-s fericita, batu Clujul aseara!!
Kay, multa sanatate Soniei! Sper sa aveti succes cu acest bazar, o sa dau si eu o privire acolo cand ma intorc.


Alexandrina 38+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Uitam...
La multi ani Bucuriilor: Ada, Erik si Nicolas! Multa sanatate si fericire!


Pufy, aniversare frumoasa!


Alexandrina 38+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Buna dimi,

La multi multi multi ani sarbatoritilor de azi: Ada, Erik si Nicolas!
Pufymic te asteptam cu bunatati!
itzy fericitoo, auzi tu, "shoppingareala" toata ziua. As veni si eu pana la tine dupa ceva perdele, dar nici niste genti sau pantofi nu mi-ar strica Sa ai grija cu "sucul minune", sa-l bei doar la nevoie
xandrutza te asteptam cu vesti bune de la medic si eu mi-s fericita ca a batut Cluju' , desi nu sunt mare microbista, aseara nu am avut somn pana nu s-a terminat meciul.
Adriana multa sanatate lui Dudu! e mai bine?
Sephora,him, frumos frate ai Sa iti traiasca!

Crisnemes?
floricel, nu ne mai spui nimic de Roxi?
CristinaGoji?
scumpicka?
alexutza?
(S)Andra cam telegrafic ai trecut pe aici!, la fel si
alinaM
Andra sigur e la turci acum, pe malul marii
Gety?
Mira?
festina?
princess?
mephala?
flavia
Tasia????
Susa?
unde sunteti fetelor ca e timp urat si va asteptam la o sueta!







***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Chiar mai fetelor ......unde umblati pe vremea asta. Mai dati un semn pe forum ca aici e cald si bine

Roxana parca tu intrebai zilele trecute cum ii imbracam noaptea. Eu ii pun un body cu maneca lunga si un pantalon de pijama + sosete. Vad ca sta si invelita.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Fetelor, va multumesc pt sfaturi si urari!

Monica, cred ca suntem pe drumul cel bun. Noi suntem inca de duminica pe tratament (recomandat de pediatra) cu Ercefuryl (antidiareeic mai puternic decat Smecta sau Hidrasec), Byotics si regim. Am mai adaugat noi Debridat. Pentru ca nu a vomitat deloc, nu avem restrictii foarte mari la mancare, in sensul in care nu trebuie sa ii dam doar sticksuri si lichide.

In prima zi chiar a baut multe lichide si a mancat la greu sticksuri si telemea, de luni insa s-a mai molesit si nu are pic de pofta de mancare. Pana acum, a papat foarte bine mar copt si banana, iar aseara a acceptat laptele HN si cateva guri de saruri (pana si-a dat seama ce gust au).

Azi dimineata a facut inchegat, am dus proba pt analize.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Adriana la noi ercefuryl-ul nu a avut efect. I-am dat si eu. Smecta mi s-a parut mai buna. Sti ce i-am mai dat eu ultima oara....cand s-a deranjat la stomac...mi-a dat de la farmacie Furantril ....sau cam asa ceva.....un fel de furazolidon pt copii, jumatate de capsula la 12 ore.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Roxana, de regula si noi il imbracam pe Dudu in body cu maneca lunga + pantaloni si sosete, dar nu prea sta invelit. Asa inca aseara i-am pus un body subtire cu maneca lunga + o salopeta (am gasit unele super in Auchan, marimi mari, cu capse pe unul din picioare).

Pentru tortul de ziua lui Dudu, am decis ca vom opta pentru unul simplu cu poza (mai ales dupa experienta Monicai, cu martipanul oribil la gust). Am fost aseara la Tosca pentru "degustare" si mi-a placut ca au o gama larga de variante cu fructe (altele decat clasicul diplomat); noi cred ca vom opta pentru tortul de mandarine, are mai putina crema si de aceea cred ca este numai bun pt dus la gradinita. Ei asigura si transportul, asa incat am scapat de o grija.

Inainte de a face enteroviroza, Dudu avea 12.7 - 12.8kg si 91-92cm.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani Ada, Erik si in special lui Nicolas!
Xandrutza, succes azi la doctor!
Si eu sunt super fericita ca a batut Clujul, chiar mi-a placut cum au jucat! Sper ca si Steaua sa faca o figura frumoasa.
Itzy, deci shoppingareala! Bravo tie, sa stapaniti sanatosi tot ce ai achizitionat. Ti-am zis ca nici eu nu m-am lecuit inca de boala asta, insa eu am dat iama in produse pentru copii. Pentru noi, adultii, n-am luat mai nimic decat chiar ce aveam nevoie neaparat. In schimb fii-mea are dulapul ticsit de lucruri de nu mai stiu pe unde sa le pun, iar de jucarii ma impiedic la fiecare pas.
Sephora, ma bucur ca ai reusit sa-ti revezi fratele dupa atata timp!
Adriana, multa sanatate lui Dudu! Tosca face niste torturi exceptionale, noi la ei am comandat tortul de nunta. O alta cofetarie care face torturi exceptionale e Maria. I-am luat anul trecut de acolo sotului un tort care pe langa ca arata super, a fost mortaaaal!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Pozele noastre din concurs sunt www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">ana1 si ana2 Va plac?

Mergi la inceput