Topic - contabilitate, salarii

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai eu nu am de unde sa stiu concret ce anume vreti sa facturati. Desigur ca sa vinzi bunuri trebuie sa le si cumperi/produci dupa caz. Intrebarea era alta: Daca obiectul principal de activitate este servicii turism dar am ca si obiect secundar comertul daca pot sau nu pot sa efectuez fapte de comert (achizitii,vanzari etc). Raspunsul este DA. Eu asta am inteles.

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Da, asta era intrebrea initiala, dar sti ca tot vin altele si altele .
multumesc

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viviannie spune:

Nimeni nu poate sa-mi raspunda la intrebarile mele legate de formulele de calcul al veniturilor in etapele date ca si viitoare mamica?
din pagina3-4 a acestui topic...

Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantiana spune:

Imi poate spune cineva cum se calculeaza salariul pentru o luna in care am 7 zile concediu de odihna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantiana spune:

Am gasit rapsunsul pe un alt topic. Scuze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Sunt in concediu postnatal din 10 noiembrie 2008.
1. Pe fluturasii de sal apare Ass 5.5% - 81; Somaj 0.5 % - 7; CAS 9.5% - 209. Stiam ca nu se plateste Ass si Somaj.Sau ce nu se plateste?Cum e?
2. Valoarea salariului in postnatal este aceeasi in fiecare luna pana fac cele 126 zile( ca mi le iau pe toate 126)?Cum se calculeaza?

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

1)din ce luna e fluturasul pe care iti apar aceste retineri?

in prenatal si postnatal nu se opreste decat 9.5 % cas din venitul minim pe ec (adica din 550 pana in dec inclusiv si din 600 ron incepand din ianurie)

2) valoarea salarului nu e aceiasi; depinde de cate zile lucratoare sunt in acea luna; nr de zile se inmulteste cu venitul pe zi (rezultat din media celor 6 luni lucrate anterior)


ALICe
eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Multumesc de raspuns...fluturasul e pe luna decembrie.Am avut si prema.Se poate sa fie retnerile astea din cauza premei?

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Lorellay, ce D-zeu e aia "prema" ? Ca tot vad ca scrii asa si acum nu am ce face decat sa-mi bat capul cu cuvantul asta.

E PRIMA cumva?

Mami de fetita si de baietel 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Mai da e PRIMA...cred ca eu sunt aia batuta in cap....
Mi s-a atras atentia de la noi de la personal sa invat sa vorbesc cand le-am sunat sa intreb ce e cu procentele astea si cat exact e PRIMA...?Si mi-au spus ca nu mai conteaza cat e PREMA.Asa ca acum nu mai stiu cum se spune....

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput