Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelia_pitik spune:

Va multumesc fetelor pt urari!
Bubu a plecat la ingerasii din cauza unei incompetente de doctora pediatra..si atat pot spune,pt k ma doare sa vb despre asta..dar promit k at knd voi putea va voi spune...au trecut 7 luni,pe 3 noiembrie ar fi facut un anisor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_pitik spune:

Alexa,imi pare f rau pt ce ti s-a intampla..stiu ca e greu,dar treb sa mergi mai departe..ce nu te omoara ,te face mai tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_pitik spune:

Si eu astazi am avut o stare de greata de simteam k mor...abia pe la 13 am reusit sa mananc ceva usor..acum iarasi m-a luat..si eu ciugulesc la struguri,cu speranta k poate poate vor mai trece.(greturile)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Dragele mele, am fost si noi astazi la medic. Bebe este bine, eu continui utrogestanul... Toate bune, mai putin voma asta nesuferita care ma scoate din minti!!!!!!

Ioana 8+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Buna mamici de albinutze!

Venim si noi in grupul vostru.

Datele noastre: DN 18.02.1976, UM 26 aug 2008, DPN-ul 02.06.2009.
Avem deja o fetita minunata, Bianca Maria de 3 ani si 8 luni si asteptam al 2-lea bb.

Va doresc tuturor mamicilor o sarcina usoara, fara greturi si papacioase!

Coraly, pupici de la noi!

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

Beca ce bine imi pare ca e totul ok!
Bun venit noilor fete!
Eu mai am vreo trei saptamani pana ajung la medic pt ecografia de la 11 sapt. Ieri dimineata mi-a aparut o iritatie pe fata, o pata mai amricica rosie cu pete albe prin ea, pe barbie, iar intre buza sup si nas pe santuletul respectiv tot rosu era. Chestia mai naspa era ca ma si ustura acolo. Drept urmare ieri dupa serv am trecut pe la plafar si mi-am luat un unguent cu patlagina. Culmea e ca nu m-a mai usutrat dupa ce mi-am dat cu el. As fi intrebat eu dr ce sa fac, dar e in concediu sapt asta.
O zi usoara si fara greturi!

Vine bebica ....
Pana atunci gotobina nevoie mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Alexa, imi pare sincer rau.
Kris, esti pe listutza...
Diador, am nevoie si de celelalte date sa te pot trece pe lista: DN, UM.

Oana



Viata mea...o continua LUPTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

Buna Oana!
Ce mai faci? Cum te mai simti? Ai inceput sa faci analize?
Cum mai e vremea la Cluj? La Pitesti a fost foarte frig de dimineata, dar acum e o zi superba: soare, senin, caldut, zi pe care eu o s-o ratez in intregime ca azi termin la 6 serviciul.


Vine bebica ....
Pana atunci gotobina nevoie mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda_magda

Buna Oana!
Ce mai faci? Cum te mai simti? Ai inceput sa faci analize?
Cum mai e vremea la Cluj? La Pitesti a fost foarte frig de dimineata, dar acum e o zi superba: soare, senin, caldut, zi pe care eu o s-o ratez in intregime ca azi termin la 6 serviciul.


Vine bebica ....
Pana atunci gotobina nevoie mare


Anda, Esti o scumpa.
Am fost la medic si mi-a spus ca nu se considera probleme, decat la 3 sarcini pierdute consecutiv, nu ca la mine la atatea luni distanta(una in ianuarie si una in septembrie). Dupa un eco, mi-a spus ca problema mea e ovulatia si voi incepe un tratament de stimulare sa vedem ce roade va da. Acum astept cm-ul care se pare ca s-a dereglat in urma avortului.
Si la Cluj e loa fel...rece tare dimineata si acum soare.
Pupici multi tie si bebitului...

Oana



Viata mea...o continua LUPTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

pana la urma poate are dreptate si medicul, eu stiu ce sa zic. Oricum poate era ceva genetic care nu era in regla cu embrionul si atunci corpul tau a facut ce a considerat necesar. Asa stiu ca e teoria, nu?
Dar ideea de baza am prins-o acum trebuie sa te relaxezi si sa ovulezi !
-aceli!

Vine bebica ....
Pana atunci gotobina nevoie mare

Mergi la inceput