Gravidutze si mamici de Cluj - 90

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

mami_alexia, se pare ca n-am...

Am fost la o doctorita, am mers la intamplare la primul cabinet indicat de cineva si am avut norocul sa dau peste o doamna mai in varsta, foarte amabila si draguta, mi-a facut fisa, dar atat, carnet de gravida nu-mi poate da, retete nu-mi poate scrie, nimic gratuit...

Chestia asta cu formular tip (se accepta numai un anumit tip de adeverinta, nu te apuci tu si ti-o faci cum crezi tu) e relativ noua... Crede-ma, anul trecut am fost de 3 ori la CAS Cluj, de 3 ori am stat la coada aia imensa si de 3 ori n-am rezolvat nimic... Mereu imi cereau alte acte...

lisa, inca sunt in dubiu...

cu Daria Nandini de 6 luni+

Daria: "posedata de bine" (persana)
Nandini: "cea care se bucura de fericire" (hindusa)


Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

am fost afara cu Sorana,nu e chiar asa frig ...

selene,este pe forum sectiune de probleme legislative,la care da raspunsuri documentate moderatorul Marius,pune acolo intrebari despre ce nu ai rezolvat la CAS si poate iti raspunde .
CUNOASTE SI A PUS ADRESE CU LEGISLATIA IN VIGOARE PT GRAVIDE SI MULTE ALTELE.

Alex,au luat nesimtitii covoarele,scoate-le pe balcon mai bine,mirosul de mucegai nu iese asa usor!naspa situatie.

Ioana,bine ai revenit in Clujul friguros!!!

Eu sunt happy,nu e racita Sorana,a inceput sa stranute si m-am si speriat,pediatrul a zis ca e normal sa stranute de 7-10 ori /zi.

somnic usor!





SOSO (20 dec 2005)
POZE SORANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Lisa da, de Bistra aia e vorba. Eu sint de acolo. Tu de acolo esti? Pune o poza... ca eu sint plecata demult de pe acolo, nu ii prea ii stiu pe cei mai mici decit mine.
Bine ati venit fetele noi!
Selena sa te inscrii la medic de famile ca sa aiba cine iti da concediu pre si post natal... daca lucrezi, ca e pacat de el sa se irosesca, atunci cistigi o gramada de bani si mai si stai acasa

Alex covoarele miros urit prin ele insele daca sint de lina... pina se usca si apoi, unele toata viata... Cred ca trebuie uscate la caldura si aer curat, ca sa nu ramina mirosu ala in ele . Succes cu ele

Adriana esti pe lista.

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

m am mai linistit tu fetelor ,a venit chiar patronul firmei si mi le a luat ,a fost tare dragutz si a cerut scuze si mi a spus ca cel tarziu marti dimineatza o sa le am in casa ,cica o sa le mai spele inca odata si o sa le usuce ff bine
o sa vad cum va fi marti
noroc ca am parchet de calitate (12mm)ca altfel ar fii fost tare nasol
am aspirat dupa ce le a luat si am dat cu mopu ,am lasat si geamurile deschise ,nu mai simnt nici un miros ciudat

ANCA ce bine ca nu e racita piticutza
IOANA draga ma apuca rasu cand ma gandesc la saraca mami ce frica ia fost sa nu ma razgandesc ,oricum i am promis ca la primavara o voi lasa o sapt la Blaj
SELENA bafta sa rezolvi repede tot ce ti trebuie
LILY o sa nasti in tara sau acolo ?pune ne poze sa te vedem

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Ioana,

Alex, ma bucur ca s-a rezolvat problema.

Selene_Bunny, im pare rau , ce sa zic mai mult decat atat.

Noapte buna!



MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

Ne nastem uzi, goi si flamanzi..dar greul de-abia dupa aceea incepe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamica spune:

Salutare,

Lisa bine ai venit, sarcina usoara si te asteptam la Cluj!
Selene_Bunny sarcina usoara! e inadmisibil ca o gravida sa nu poata fi inscrisa in sistemul national de sanatate!
Alex ce aiurea patania cu firma de curatat! Bine ca pana la urma s-a rezolvat cumva!
Ioana bine ai revenit! Am sarbatorit-o pe Ana la un restaurant dotat cu o curte amenajata pentru copilasi, Red House se numeste si e pe undeva prin Gheorgheni.
Multa sanatate celor doua frumoase fetite Sara!

Ieri am fost la vaccin, of-of ce am mai plans dar bine ca a trecut! Avem 83 cm si 10,180 g, zic eu ca e bine, ma temeam de apetitul ei exagerat dar vad ca a luat max 300 g pe luna, asa ca suntem in grafic.
Astazi ne-am petrecut la botezul unui baietel si Ana atat s-a distrat, a dansat, s-a bucurat de ceilalti copilasi si a adormit asa usor si repede in seara asta.

Somn usor si voua,



Diana si Ana (13.09.2007)


Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

salutare

acuma ma ajuns de la nunta , am facut un dush si am intrat sa pun pozele ,is tare pasionata de foto si cand vin de undeva si am facut poze las totul k sa le vad si sa le stuidez.

am citit ce ati scris, ati fost tare harnicute azi

anca bunde mergeti maine la nunta??? si noi nu vom cunoste pe nimeni maine la nunta, a noastra e la Premier in Grigorescu, oare ne intalnim??? e o nunta de doctori, mirele e dr iar mireasa asistenta iar ea lokuia in marasti pote ti vecina???

alex nasola patania cu covoarele insa ma gandesc k au si ei o scuza k nu se gandeau la frigul de afara si poate nu au decat un agraj sau ceva de genu unde spala iar atunci dureaza mai mult pana se usuca, pe timp de vara in 3 zile is gata insa acum dureaza. pt tiadris de la dragos

aaaaa, era sa uit ieri dragos mi-a spus o poiezie de 2 ori dar nu am inteles nimik, tot m-am gandit ce si cum dar nu am dat de ea, iar azi asculatam cutiuta muzicala pt copii si a ainceput cantecelul (ratustele mele pe apa s-au dus)la care dragso din nou aceiasi poiezie, am crezut k il pap cu totul, deja am baiat mare si imi spune poiezii. initial ma gandeam la catelus cu parul cret dar nu era k nu suna bine la ce spunea el.

dragso s-a comportat bien azi cu buni , cumanta si nepoitii in feleac, s-au distrat de minune, insa vb cu nepotica la tel si imi zice o fost bine , am ras , ne-am jukat dar si cat o papat

va doresc o seara placuta

poze

Elena si Dragos Stefan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

selena dupa cum ziceau si fetele tre s aai un medic de famile pt concediu prenatal, pt retete compensate....si multe altele , insa cand mergi la cas ei te au in evidenta si daca cumva nu ai paltit ultimi 5 ani in urma cu toate k lucrezi si platesti tre sa platesti diferenta de cat nu ai lucrat. asa a patit si fartele meu care are lucrat 4 ani jumate iar inainte de a incepe munca la firma und ee si in prezent a fost in italia cateva luni iar acuma a avut nevoie de ceva hartii si l-a pus sa palteasca cele 6 luni in care nu a lucrat

multa sanatate si sa ai o nastere normala si usoara

poze

Elena si Dragos Stefan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara2007 spune:

buna seara la toata lumea..

lily79eu sunt din grigorescu de pe b-dul 1 dec.poate te stiu din vedere...cine stie.sarcina usoara sa aila burtica

bunny selena imi pare rau de situatia ta..iti v-a ajuta D-zeu ai sa vezi.parca ti-ai scris povestea mai amanuntit pe forum mai de mult,asai?

alex f urata situatia...dar bine ca s-a rezolvat in final.macra daca tot ai dat un ban.apropo cat costa curatatul la un covor?

ioana13 bine ai revenit,se pare ca v-ati simtit f bine daca ati satt mai mult.si mie mi-ar palcea cd-ul,dar numa sa nu te prea aglomerez

adriana cum stai la capitolul intarcat?

elena spor cu nuntile...

ancab,azi a iesit sara cu taica-so in polus.s-a obosit parca mia bine,a adormit la 11 fara un sfert.si tot ca ieri a dormit doar o ora de la 11 jum-12 jum,f putin..plus ca s-a trezit la 8.maine o s-o scot.e mult mai bine.

soanso..da intr-adevar bine zici..dar macar primele zile ma gandesc sa stea mia la caldurica...ca nu stau ue pana-i trece de tot...bine ca nu s-a racit pitica..

nu stiam ce vad asa de rau la calc..acuma am observta ca tot ecranul e facut cu pixultot vrea s-o asez la calc sa ma imite...dar n-am observta-o cand si-a lasat opera aici.toata ziua ma pune sa scriu,sa desenez si sa ne jucam cu cuburile.si oricine vine la noi il i-a la joaca..hai-de...sau ici,adica aici si ii arata sa se aseze langa ea.sa construiasca cu ea sau te miri ce..adora wc-ul...i-am luat de vreo 3 sapt capac de wc-u si e tare incantata.face kk si de 3 ori pe zi acolo..

va doresc noapte buna

ioana...mami de sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

poze cu ioana ,mami de sara

http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=121095182&ownerId=168329736

poze

Elena si Dragos Stefan


Mergi la inceput