Colectia de toamna-iarna 2005 (208)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Noki , baga niste poze sa va vedem si noi la nunta si pe Sarah in elicopter am tot uitat sa-ti spun ca pe papusa Biei o cheama "Sarah"...de unde oare ?
Ce prajitura faci?

Ioana , tin pumnii sa fie bine la gradi

Mirela , la multi ani, sanatate, fericire si numai bine! ceva poze nu ne arati?
Nu am mai fost pe culoarul rucar-bran de ani buni, dar trebuie sa merg ca mai mi-a spus cineva ca e superb peisajul.



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Miri, hai sa ne traiesti!!!!! Vesela si fericita! Baga poze, vorba Catalinei. Cu zilele libere si concediul,

Lavi, cum a fost?

Catutza- fac prajitura asta:http://veronica.forumhit.ro/prajituri-cu-imagini-f14/prajitura-cu-branza-si-visine-t475.htm, doar ca in loc de visine a pus prune. Am descoperit site-ul asta si de atunci nu mai am liniste.O sa vezi si tu de ce.
Pozele le pun diseara, ca-s in mobil marea majoritate si nu am cablu de transfer.



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

Buna ziua,
azi a fost si la noi prima zi de gradinita. Mi-am "repatriat" copilul drag acum o saptamana si azi am dus-o la gradinita.
tare incantata a fost micuta mea de toate, de jucariile de acolo. a fost incantata ea de dimineata, nerabdatoare. noi saptamana trecuta am dus-o si intr-o vizita scurta sa-si vada gradinita si i-a placut mult de tot, stia deja unde-i este sala de clasa, ce jucarii sunt.
mi-a facut cu manuta de pa pa la plecare, am lasat-o jucandu-se.
eu am plecat la serviciu, a mai ramas tati pe acolo ca el a putut sa-si ia concediu. si in timp ce nu se dadea el plecat de langa fie-sa si mai vbea cu educatoarea, au venit 2 baietei care plangeauuu de mama focului si gata, au dat startul, au inceput toti sa planga, inclusiv Daria. a mai stat tati cu ea pana l-a dat afara directoarea. cica n-a vrut sa manance micul dejun.
deci inceputul nu e promitator. cred ca maine o sa fie si mai greu.

stau ca pe ace aici la serviciu, nu mai trece odata timpul s-o iau acasa, sa vad daca a mancat la pranz, daca a dormit.

Va pup si adaptare grabnica la gradinite/scoli va doresc, asa cum imi doresc si mie!

I’m back in businessul de mamica cu drepturi depline si asta e cea mai mare bucurie. rezolvam noi si gradinita

Varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

In trendul zilei..raportam si noi una bucata copil institutionalizat

Ziua a debutat foarte haios, cu chiu cu vai am trezit-o la 8 fara un sfert, a inceput sa strige ca ea vrea sa doarma, nu vrea la copii si nici la jucarii. Am reusit de-am dat-o jos pana la urma, s-a dus pana in sufragerie unde brusc a decretat : "e foarte frig" si s-a bagat inapoi in pat. Da-i si lupta, si da-i si lupta pana la urma am reusit s-o imbrac, si apoi am inceput munca de convingere cu ta-su sa mearga si el cu noi. Bineinteles ca n-a vrut, cica sa merg eu ca-s mai tare de inima ca el, el refuza sa se gandeasca ca are deja fata de gradinita. Barbat..deh!

Am ajuns la gradi, am intrat cu ea in clasa, s-a uitat nitel in jur apoi a venit foarte senina si m-a pupat, mi-a zis "pa" si ca ea ramane sa se joace cu copii, sa invete poezii si sa manance si eu sa vin mai incolo s-a iau acasa. Deci m-a dat afara efectiv. Se uita foarte mirata la copii care plangeau, si un pic indignata chiar. Am mai ramas putin pe hol sa vad daca mai iese sau daca mai plange dar nici vorba. Apoi m-am suit in masina, am tras o portie de boceala apoi m-am dus la Cora, ca nu avea stare sa ma duc acasa.

La 1 am fost dupa ea, am gasit-o in chiloti, se dezbracase sa se bage in pat la culcare...tocmai dadea un copil laoparte din patut. M-a vazut, a inceput sa rada si m-a intrebat unde e oul ei Kinder? Ca asa am primit sarcina. Am vb si cu educatoarele, au laudat-o de numa', cica n-a plans deloc, a mancat tot, n-au avut nici macar o problema cu ea. Acu' Doamne ajuta s-o si tina.

Deci per total a fost ok...acu doarme, sa vedem ce mai da din ea cand s-o trezi.



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Madau, suuuper tare Mirunica! Tineti-o tot asa !


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor....mi s-au umplut ochii de lacrimi citindu-va povestirile despre prima zi de gradi. Si parca ieri vb de ce culoare are kk si cati sunt pe zi, ne certam de mama focului si ne minunam...gandindu-ne daca vom mai fi impreuna sa povestim de gradinitza. Si uite ca suntem...desi eu nu am ce povesti.

Ma bucur enorm citind povestioarele voastre si...mai,mai ca imi pare rau ca nu l-am dus si eu. Dar...mergem la anu'.

Madau...super haioasa Miruna...si sa dea Domnul sa o tina tot asa.

Gata...merg sa ma odihnesc un pic ca dorm ambii pui...ceea ce e un lucru rar intalnit.



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Miru inca doarme, nu stiu ce i-or fi facut astia la gradi

Ma gandeam acu' ca va fi bine ca am mai mult timp liber dimineata pt ale mele treburi, dar pe de alta parte or sa-mi lipseasca plimbarile de dimineata prin parc cu fetele, mai o barfa mica, mai o cumparatura....ce vremuri. Se pare ca ea era pregatita pt gradi...eu nu

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Mada , felicitari pentru Miruna asta da realizare sa nu planga la gradi in prima zi , la ce gradi a-ti dat-o?

Noki , ma omori tu cu prajiturile , arata foarte bine si cred ca a fost si gustoasa. Abia astept pozele. La gradi cum mai este?

Diana , deci incepi munca in octombrie, mai ai putin...

Melku , ma bucur ca ai mai scris , sa ne spui cum a fost la gradi pana la sf zileli.

Lavi , ne mai fierbi mult, cum a fost la scoala? ai ajuns la BNR dupa banut?

eu am comanda de la fata mea de gogosi, dar cred ca maine ii fac ca azi am un mare teanc de rufe de calcat si sa bag si aspiratorul/sters praful/strans jucariile dupa uraganul Bia...



Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Am inceput si noi gradi, fara plans!!!!!! Am gasit-o vesela foc, tinea in mana cornul care li se da. Am intrebat-o pe doamna de-a fost morocanoaa/suparata, cica da' de unde, asa ce-a mai alegat cu alti copii. Sper sa fie la fel si zilele urmatoare. Ba nu voia sa plece acasa, mai avea de alergat.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Felicitari proaspetilor gradinitari, plansi sau nu!
Multumesc pt urarile adresate Silviei!

Scoala a debutat de la 9.30 la 10.00 cu imbulzeala in sala de sport unde s-a tinut festivitatea, copiii stateau cuminti in careu dar parintii stricau randurile si faceau tone de poze si filme, mare pacoste digitalele astea, zau!

Apoi in clasa, s-au asezat in banci, am venit si noi, parintii pe margine in timp ce doamna ne dadea niste foi xeroxate cu orarul, necesarul de rechizite, ne explica una alta... Toti copiii stateau cuminti in banci si se uitau spre catedra mai putin zgubi-Silvi care se foia, se ridica, imi aducea florile inapoi samd. Ce-i drept nimerise intr-un sir de banci-modul, fara coleg.

Mai apoi ne-a poftit doamna afara si a ramas cu copiii. Inainte de plecare a iesit cu ei incolonati 2 cate 2 sa le arate unde e toaleta si iesirea. Mi-a placut ca deja era stapana pe situatie. Silvia era de manuta cu alta blondina cu care mi-a zis ca s-a imprietenit . In schimb a zis ca e o alta fetita cu ochelari de care nu-i place. La plimbarea pe hol nu mi s-a mai parut zgubilitica.

Le-a spus unde e cuierul, ca trebuie sa-si puna lucrurile acolo.. gata, e un pas in plus spre independenta. Noi, parintii, ii ducem dimineata pana la poarta scolii si nu avem voie inauntru. Se vor descurca singuri. O noua bucatica de cordon ombilical taiat. sau nici nu stiu.

I-a placut de doamna. Si mie. Nu e asa in varsta cum auzisem, e pe la vreo 50 de ani, nu e grasa, pare mobila, nu genul dinozaur.

-------
Am fost apoi cu Silvia la BNR, am luat moneda. Are 1.2 g, aur 24 de karate, a fost 230 si ceva de RON, cutia vreo 40. OK, sunt multumita.
Mitza multumesc pentru idee si recomandare. Cu Buffi... inca n-am cedat psihic. Daca cedez, I'll let you know.

Noki ai fost cu Mihaelutat la nunta? Amandoua sunteti prietene cu Gabriela?

Mitza succes in noua pozitie!!

Madau ai fost mortala cu propozitia ca ea era pregatita de gradi, tu nu.

Catutza o astfel de moneda nu mi se pare neaparat potrivita pentru o fata. Si ce amintire vreti sa-i lasati, doar nu sunteti niste pasageri in viata ei! O veti insoti de aici incolo mult si bine, Doamne ajuta!

Mergi la inceput