caderea parului

caderea parului | Autor: rodica2008

Link direct la acest mesaj

fetelor voua va cade parul?Mie de cand am ramas insarcinata parca imi cade din ce in ce mai mult!



+8

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

RODICA, si eu am patit la fel... sunt in sapt 27 si incaai cade... nu asa mult ca la inceput... m-am tuns scurt, ma spal cu sampon revalid... s-a mai redus caderea dupa ce am inceput sa iau vitamine. Dr a zis ca e normal.

manu 26+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

Multumesc mult,m-am mai linistit putin.Am sa intrb si eu medicul cand am sa merg la ctrl!


+8 rodica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Rodica cica e normal sa-ti cada parul pe perioada sarcinii.Mie nu mi-a cazut parul cand am fost insarcinata ,dar acuma de cand am nascut imi cade destul de mult!Eu folosesc tratamente de par ,sunt foarte multumita de cele de la Glis!
Sarcina usoara!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Rodica Mie imi cade chiar mai putin, dar am luat vitamine prenatale chiar de la inceput, centrum materna si apoi elevit. Chiar mi se pare ca arata mai bine nu se mai despica asa la varfuri ( probabil si pt ca in timpul sarcinii nu l-am mai vopsit), se regenereaza. Parerea mea e ca e f important sa iei vitamine ( nu am probleme nici cu dintii sau unghiile, cum s-au plans alte gravidute)

34+ cu Sara
http://community.webshots.com/user/ancaoradea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

va multumesc tuturor pentru raspunsuri.I-au elevit de la inceput,dar poate la fiecare corpul raspunde altfel.Va multumesc din suflet si va pe toate>Doamne ajuta sa auzim numai de bine!

+9 Rodica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

rodica, mie nu mi-a cazut deloc in timpul sarcinii...aveam un par....insa la 3 luni dupa nastere a inceput sa cada...si inca nu s-a oprit, desi l-am scurtat bine de tot...totul tine de felul in care reactioneaza organismul la schimbarile hormonale...sa iei vitamine si sa ai grija de tine...o sa-si revina si parul...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peanut spune:

La prima sarcina nu mi-a cazut si nici dureri de dinti nu am avut, dar acum la a doua sarcina alta e povestea. Totusi nu e asa de rau ca atunci cand am alaptat, cand imi era frica sa nu raman cheala. Dupa o vreme insa mi-a crescut par nou-nout prin parti. O mai fi fost si altundeva dar acolo era vizibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

pe toate si va multumesc din suflet pt mesaje!

+9 Rodica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Si eu gasesc par peste tot prin casa, imi cade foarte rau!!! Cum nu pot face niciun tratament acum, nu am decat sa sper ca nu voi ramane cheala pana la sfarsit si ca ma voi trata dupa.
Va pup!


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk.m spune:

eu am folosit o masca facuta de mine din urmatoarele componente: ulei de ricin, galbenus de ou, miere, lamaie, ulei de masline. e drept ca in timpul sarcinii am avut parul cel mai frumos din viata mea, dar dupa nastere mi-a cazut f. mult, asa ca am aplicat masca asta pe care o foloseam cu succes si inainte de sarcina.
se freaca bine radacinile parului cu ea, apoi se pune o punga pe cap si un prosop, se sta minim 30 de minute si se spala ca de obicei.

Mergi la inceput