Sarcina la ecograf

Sarcina la ecograf | Autor: alexa4giuly

Link direct la acest mesaj

Buna! As dori sa stiu la cat timp se vede sarcina la ecograf. Acum 3 zile am fost la ecograf prezentand dureri abdominale si raspunsul a fost pozitiv, in sensul ca nu am nici-o problema, doar ca am uterul globulos. De asemenea, temperatura o am in jur de 37, 37 cu 2 si pe langa astea mici crampe usor dureroase. As putea fi insarcinata? Inca nu mi-am facut testul...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns renataozana spune:

Buna alexa,parerea mea este ca ar trebui intai sa faci un test de sarcina.Temperatura 37,37 cu 2 in mod normal o are orce femeie inainte de menstruatie,iar la mine testul a fost pozitiv abia dupa 14 zile de cadn trebuia sa am menstra.
Daca iti doresti un bebe iti tin pumnii sa fie asa.


Renata..Mami de Alex si piscotel micut de 32 saptamani


http://tickers.baby-gaga.com/p/dev306pbs.png" alt="pregnancy due date" border="0" /></a>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

salmai intai fa-ti un test de sarcina.La eco eu mi-am vazut bebele la 5 saptamani(un punctulet mic si dragut).Bafta multa daca iti doresti un bebe!Doamne ajuta!

+8
rodica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza@rianna spune:

buna. in ziua cand trebuia sa-mi vina menstruatia nu am mai avut rabdare si am dat fuga la farmacie si am cumparat un test de sarcina. surpriza: pozitiv. nu mi-a venit sa cred asa ca m-am dus si am mai luat unul. tot pozitiv. bebelina care acum are 8 luni si 18 zile am vazut-o la eco la 5 sapt. era un punctulet mic, mic, iar inimioara batea asa de frumos la 7 saptamani. bafta.

luisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

cel mai sigur e testul de sange, acolo nu se poate gresi, asa ca mergi la dr. si o sa afli sigur daca esti sau nu insarcinata.

Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni
P a t t y - la 7 luni
P a t t y - la 6 luni


PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput