Puiuti de Randunici 2008!! (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

kya bafta cu tortul!

maria
sanatate maxima, vezi sa nu ia tudor carcaiasul de la tine!

ROXANA, mami de AMIRA
(16.03.2008)
_

Too much love will kill you

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Helooooooooooooooooo! Nimeni pe aici?

Eu sunt asa devreme pt ca i-am dat sa manance la 4 si i s-a facut foame la 8, asa ca am mutat baia mai devreme putin..si la 8.45 dormea. Sa vedem la cat s-o trezi sa manance prima tura...

http://good-times.webshots.com/photo/2544430830103382524AaGMfz

Valentina si Matei (10.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Rox, apropo de bani, azi mi-a zis sefa ca salariul meu se va calcula pt 6 ore, nu pt 8..si n-am zis nimic. ..Asta pt ca nu mi s-a parut corect pt colega mea care are program de 9 ore sa ia aceiasi bani ca mine, care vin la serviciu doar 6, desi legea imi permite asta...

http://good-times.webshots.com/photo/2544430830103382524AaGMfz

Valentina si Matei (10.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

valentina eu sunt!!

ROXANA, mami de AMIRA
(16.03.2008)
_

Too much love will kill you

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

A adormit Amira deja?

http://good-times.webshots.com/photo/2544430830103382524AaGMfz

Valentina si Matei (10.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VALENTINA C spune:

Ma bag la somn, ca saptamana asta am cam ramas in urma...Noapte buna sau buhubuiala placuta!!!

http://good-times.webshots.com/photo/2544430830103382524AaGMfz

Valentina si Matei (10.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Luny,bine ai revenit!si da,se gaseste din nou Infarix,dar cu comanda la farmacie-cel putin asa e in brasov!
Valentina,imi pare rau ca a scazut lapticul!bine ca ai avut atata timp sa ii dai san!noapte buna si tie
Maria,sanatate!

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008




Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Gata, am facut tortul!
Acum sa-l vad maine cum o fi...
Nu mi-a iesit chestia cu "un strat de crema, un strat de piure". Erau ambele prea moi si cadeau una intr-alta. Si cand mai veneau si bucatile de fructe... avalansa...
In concluzie cred ca a iesit ca un chec marmorat

Ma duc sa fac curat in bucatarie, ca e dezastru



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Simo, LA MULTI SI FERICITI ANI sa aveti impreuna cu copilasii vostri!

am vazut-o pe Amira de Roxana in premergator!super!
imi pare rau pt mucisorii de pe crengutza!! multa sanatate!
Ursule bine ati revenit! La multi ani si voua!
am zis eu ca luna asta sunt cam multe aniversari de nunti..
cat despre spatiu.. am murit intotdeauna de invidie cand vedeam in filme la americani faza cu debaralele lor de haine.. si uite ca DD mi-a dat cum am vrut!! daca ne-am fi facut casa in RO exact asa am fi procedat: o camaruta tip debara pt haine!! nu tu dulapuri sa ridici/sa cari/etc.. deci mie personal mi se pare cel mai tare! noi avem o debara mai mare in camera, una pe hol pt haine mai groase/papuci si mai laundry room (care si asta e super)..

si eu masez punctul ala de care zice Kya, cand o adorm personal pe pitica..si asta se intampla ziua, cand are somnicuri de cate 30 de min, dar daca sunt pe faza pot sa o re-adorm si mai doarme cate o ora.. si per total doarme cam 3 reprize/zi: dimi pe la 8-9 cam o ora, apoi pe la 13-cateodata 30 min, cateodata 1h-1h30 si seara pe la 17-tot cam 40 min, desi s-a intamplat si 1h30min.. per total nu cred ca depaseste 3-4h/zi

Luny bine ati revenit si voi de pe meleaguri straine!
Bubu distractie placuta.. dar sa stii ca eu am citit cred ca in ritmul in care ai povestit!
Vali lasa mamicule ca se face baiat mare Mateiul si asa, bine ca ai descoperit cauza!
Maria multa sanatate!
Kya bv de bucutareala! eu sunt convinsa ca e bun!

as face si eu dar nu am toate ingredientele.. tre' sa mai caut.. uff.. acasa am tot facut diplomat (mi se pare ca era aceeasi reteta) si nu mi-a dat gres niciodata.. ce ma enerveaza cand nu gasesc ce vreau..


Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

bey, de nu am masat in punctul ala la teo,de mi-am flaxurat deshtele!!! si am reusit sa adorm pe cineva: pe taica-su! teo se zbantzaie si al meu doarme de rupe patul!!! or avea vreun scurt circuit pe undeva sau sunt legati in paralel

luny, bine ai revenit!

kya, vad ca ati dat cu toate in patima tortului lui bubu!!! azi ma chinuia mimo pe mess si-mi explica cum pluteau piersicile pe tort...nu prea intelegeam eu de ce si cum...dar am crezut ca le folosea pe post de lumanari plutitoare...acum ca am vazut ca si tortul tau are flux si reflux, m-am prins ca e ceva .... la mijloc...e tort de baut, cumva???

soviiiii, mi-am luat ZECE pahare de iaurt de capra! inchin unul in cinstea ta!
si, era sa mor de ras azi, cand i l-am aratat lui marcel pe sash cum se agita in jumper si cum moare de placere, nu trec 10 minute si apare al meu cu marsupiul legat de 2 corzi elastice, baga copilul in marsupiu, tine corzile alea de manere (cred ca erau de la extensor...) si-l tzopaie timp de 20-30 de minute, in ritm de "cine e regele iepurash???"...eu disperata ca sigur maine copilu' va urla ca va vrea sa faca ca regele iepurash, iar "d-na arnold" nu va putea sa-i satisfaca dorintza ....si apoi a cazut lat copilu' de oboseala si a adormit cuminte si cu un suras seren pe fatza....ca in final sa se trezeasca acum si sa-mi bazaie mie in cap....cred ca ar trebui sa-l trezesc pe al meu sa mai faca o partida de "regele iepurash":))))...

liana calca camasile murdarite la zugraveala....roxana se da cu premergatorul amirei..., vali doarme, dar ea are scuza:))), mihutza freaca punctul dintre sprancene cu succes...si ma face de ciuda ca si ei ii reuseste, maria se cinsteste cu fervex (da cu uricol, e bun dezinfectant pt rinichi),iar eu ragusesc pe aici cantand "nani-nani" pe diverse tonalitati si teo ma acompaniaza "ma-ma"...acelasi refren de 3 zile...si acelasi...si iar acelasi...



mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
POZE ALEX SI TEO:
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006,www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

www.phenforum.com/ticker/img,38,70,0,kg,73.5,68.3,58,/weight.png" target="_blank">ce am fost si ce am ajuns

Mergi la inceput