Regasiri (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

roanaeu cand am mai avut probleme cu constipatia la Daria i-am dat si zer de la laptele de vaca .Stii cum se obtine?Daca nu revin cu lamuriri.Ideea e sa nu fie prea acru eventual cu miere de albine.
si ceai de musetel pt constipatie si ca medicament i-am dat LACTULOSE-SIROP

Mihaela mami de DARIA-STEFANIA -16 nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirona
...oare nu va progresa atata timp cat va avea ce invata de la ceilalti si apoi va stagna?
O iau razna? nu stiu - dar na... omul daca nu are vre-un stres ... si-l gaseste.

Eu zic sa te calmezi. Este normal sa evolueze atata timp cand este loc de asa ceva. Eu cred ca dupa ce au epuizat sa invete unul de la celalalt ii va tine ocupati educatoarea, doar zici ca are experienta si stie ce sa le dea de lucru astfel incat sa nu le stea creierasul si sa leneveasca. Bucura-te ca a nimerit o astfel de educatoare. Felicitari pentru alegere si pentru faptul ca s-a adaptat atat de bine.
Acum ca ai verde de la Kara sa stai la calculator, baga...


"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

roana, asa a patit si ivan si intr.adevar era de la fisura care nu se vedea, eu atunci m.am alarmat rau am fugit la urgenta, m.au linistit ei

dbunny, ce face dani? adica bubitele au trecut?

mirona, cu asa placere citesc cum s.a adaptat kara, nu.mi vine sa cred, asa putin timp a trecut de cand spuneai ca nu crezi ca se va adapta

ma intreb ce.o fi cu marc al dianeirus ?æ

anda poze noi cu kari ?:) eu stiu linkul dar nu.l pun fara permisiunea ta

roxanac, intrebai de poze nu stiu daca pe ivan l.ai vazut?æ suntem la semnatura toti 3


ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

dolores felicitari pentru nepotica!! sper ca.s bine amandoua

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Va multumesc de raspunsuri fetelor. chiar m-ati ajutat. azi u a facut deloc. si i-am dat uleiul de parafina intr-un pic de ceai amestecat cu cola ( e innebunit dupa cola si stie ca nu are voie dar acum am ales raul cel mai mic.adica sa ia cumva ala si a baut tot)a mancat 4 prune, a mancat iaurt. daca si maine e tare ca piatra io nu stiu ce sa mai fac.

In rest e foarte vesel, tot mai vorbaret si iubaret. mor de dragul lui cum ma pupa si ma ia in brate.
fug langa el sa il pupicesc ca deja mi-e dor de el.

nopate frumoasa tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

Diana si Marc sunt inca internati in spital la Mures. sunt mult mai bine decat cand s-au internat. respira usor si e vioi. e pe antibiotice, aerosoli. cand am vorbit cu Dia se uita la baby einstein.
un gand bun pentru ei, si o noapte usoara. sa se faca repede bine si sa mearga acasa.




mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

diana multi pupici tie si la marc. ma gandesc la voi sa treceti cu bine de asta si sa mergeti repede acasa.

Dolores, felicitari daca a nascut sora ta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

merci dayanara,roana

am o nepotzica, care imi este shi fina :)

sora mea a nascut azi in jururl orei 13, o fetitza,rebeka maria, 3.250 si 51 cm. in noaptea asta mamica va sta la reanimare.maine la prima ora ma infiintzez la spital.pe david il las la sora mea cea mica,cea care are si ea o fetitza mai mare cu un an ca puiul meu.

dolores si David Cristian -22.11.2006-


"Planteaza un cuvānt de iubire adānc īn inima unui om. Hraneste-l cu un zāmbet si cu o rugaciune si priveste ce se īntampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Dolores sa iti traiasca nepotica si finuta.

Ce fericita trebuie sa fie sora ta ca in sfarsit e mama si e bine. ce ma bucur pentru voi.

multi pupici si lui david cel frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Felicitari Dolores pentru nepotica si finutza, sa va traiasca, sa fie sanatoasa, mancacioasa si norocoasa !

Roana succes maine la kk :), stii vorba aia:"Stiu cum e", dar o sa treaca si asta!

Sanatate lui Marc!

Cu gradinita, am mai prins curaj...om vedea de luni ce o sa mai fie!

V-am zis ca fi-mea vorbeste olteneste...ma dispera, nu stiu de unde a invatat(eu mai trantesc cate una asa la isto cu sotul si se pare ca prinde orice), cand vine tati de la servici primul lucru care il zice:"Taticutz vanisi", dupa ce mananca:"Taticut mancasi" "vazusi" etc!Cea mai tare a fost intr-un magazin...a vazut o broasca si o aud urland:"Mami vazusi boasca aia mare", iar azi a vazut un escavator si cica:"mami uite tractoras....(pauza) cu furculita maare (cupa aia de luat pamantul cu ea" :))!

mama din 16 nov 2006
Draga mea

Mergi la inceput