Gravidute & Mamici de IASI (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

danielle

am 28 de ani...sapt viitoare fac 29...ne doream un bebe imens de mult...luna de luna numaram si calculam zile de ovulatie, gimnastica artistica la program...timp de un an...si nimica...apoi, intr-o luna (in mai) am uitat de numaratoare, de program, de tot, am fost foarte ocupati amandoi, aveam si soacra in vizeta....SI IACA ASA A APARUT BEBE! ...l-a adus barza...
nu aveam un medic ginecolog la care sa merg in mod constant...nici acum nu m-am stabilit inca......cam zapacita, nu?

sa stii ca toturi bune si ieftine se fac la select, am facut pt o colega de serviciu ceva cu fluturasi...mai scump se fac pe cuza voda la patti france...

ioana

20+

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuscut spune:

Ioana, bine ai venit la noi Eu am nascut cu dr. Holicov si ti-o recomand din toata inima

Irina, de Maria Iustina- 12.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Ella, Ralu, bine ati revenit.

Ella, la multi ani! sotului

Miha, super Robert.... asa m-am distrat.

Emma, are dreptate Monica. O sa ajungi sa-ti doresti. Daca inca te sperie, mai ai putina rabdare. E bine, zic eu, ca diferenta sa fie un piculet mai mare intre ei, ca cel mare sa mai inteleaga cat de cat .... ca oricum nici el nu pricepe, dar cu unul de 2 ani si unul nou nascut.... mai citesc la alt subiect unde sunt mamici cu diferente asa mici si... cel "mare" adica de doi ani, incearca "s-o ajute" pe mami si de cele mai multe ori... nu reuseste si mai mult ii da bataie de cap. Ei sunt un suflet si mamicile sunt tare fericite cand ii vad cat isi iubesc fratiorii sau surioarele mai mici. Daca l-as convinge pe sot.... eu as incerca, dar un pic mai incolo.

Monica, felicitari lui Andrei, e cavaler de acum...

Miha, acusi, acusi si Amira....

Irina, vad ca i-a priit la mare printesei voastre.

Andreea, tare frumusel cavalerul. Sa va fie de bine petrecerea.

ioanara23, bine ai venit. Nu stiu nimic de dr. Holicov, dar poate stiu fetele. Sarcina usoara. Si multi ani pentru saptamana viitoare.





vacanta la mare
poze din iunie
Poze din Copou
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Ioana,eu sunt pacienta dr Holicov.Mai sunt si Cristina...si Irina... Eu personal sunt foarte multumita de ea,e o tipa super. Mai are si momente cand e cam tacuta dar daca pui intrebari iti raspunde.
Am auzit si de persoane ce-o "recomanda" negativ,dar cred ca totul depinde de cum o percepi...ca persoana.

Daniela,sanatate multa la frumusetea mica.
La Tuffli aveau un catalog cu ce torturi is in stare sa construiasca. La Select n-am mai calcat demult,dar stiu ca is f bune produsele.
La Pati_France fac torturi frumoase,dar nu-s bune.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Daniela eu stiu cine face torturi bune in Iasi. Le face Miha, dar n-are cofetarie. Momentan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Ioana bine ai venit! Sarcina usoara si bebe sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

MONICA ai mare dreptate. pt idee; MIHA ce zici?
te bagi?
Da Tuffli pe unde e?

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

IOANA si la noi barza a venit mai greu, dupa 1 an si jum de asteptari si calcule. Si la mine a venit cand ma asteptam mai putin, chiar ne hotarasem sa mai amanam putin momentul, eram si in sesiune si eram stresata cu examenele...Atunci a vrut DD sa vina si eu zic ca a venit exact la momentul potrivit.
Sarcina usoara in continuare.

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Stiti care e mai nou jocul preferat al Amaliei? Sa inchida si sa deschida calculatorul si se bucura asa de tare cand reuseste, iar eu trebuie sa scriu de 2-3 ori un mesaj

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelle005

MONICA ai mare dreptate. pt idee; MIHA ce zici?
te bagi?
Da Tuffli pe unde e?

Mai draga... as face eu un tort pentru frumoasa cu ochii ca cerul dar nu prea le am cu ornatul.si pentru asa o mare sarbatoare tre ceva deosebit.
Tuffli e pe Lapusneanu,langa Palatul Telefoanelor.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput