Emma - continua sa lupte cu cancerul * 7 *

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Mai e putin,Doamne asculta-ne

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in 24 Decembrie, ora 13.

Sa ninga frumos, poveste de iarna Tot ce e bun peste noi sa astearna, Va fie Craciunul bogat luminos Si anul cel nou, mai curat, mai voios!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Rugaciune catre Sf.Ioan Rusul ptr Emma

O Sfinte Ioane,intru tot laudate si de minuni facatorule,primestwe aceasta umila rugaciune de la noi,nevrednicii tai rob i,caci spre tine ca la un grabnic folositor alergam noi,chemandu-te cu evlavie : vino, Sfinte si vezi ranile si durerile noastre.Ia aminte la suspinele noastre,ca stim, Sfinte al lui Dumnezeu,ca desi ai patimit greu pentru dragostea lui Hristos,dar prin vietuirea Ta ai aflat dar de la Dumnezeu,fiindca ne-am incredintat ca si dupa muatrea ta la viata cea vesnica cine a nazuit la ajutorul tau si ti s-a rugat cu credinta,nu a ramas neajutat.Ca cine te-a chemat si tu l-ai trecut cu vedrea?Sau cine s-a rugat tie si nu l-ai auzit?
Minunile si jutorul tau,Sfinte,ne-au facut si pe noi,pacatosii,sa alergam la ajutorul tau.Am auzit de minunea pe care ai facut-o trimitand prin rugaciune o farfurie de mancare din Procopie pana la Mekka.Am aflat de vindecarile tale minunate,de multimea de bolnavi care au aflat izbavire din suferintele lor.Credem ca Dumnezeu te-a proslavit prin minuni fara de numar.Oare pe noi ne vei lasa fara ajutor? Sa nu fim noi lepadati de la dragostea ta,Sfinte,chiar daca vietile noastre sunt pline de faradelegi.
Aducandu-ne aminte de mijlocirile tale binecuvantate,credem ca tu acelasi esti,Sfinte,astazi ca si atunci si ca nimeni din cei ce se roaga tie nu ramane fara ajutor.Pentru acea si noi,fiind scarbiti si in pagube,alergam la tine cu credinta si lacrimi,ingenunchind si ne rugam tie,Sfinte IOane,sa te rogi pentru Emma lui Hristos,Fiul lui Dumnezeu,Celui Ce n-a trecut cu vederea rugaciunea ta cea jertfelnica,ci te-a ascultat si te-a intarit si te-a primit in cerestile locasuri.Roaga-L sa departeze de la noi dreapta Sa manie,sa apere orasele,satele si toata tara noastra de seceta,de foamete,de furtuni napraznice,de cutremur,de boli si rani aducatoare de moarte,de navalirea asupra noastra a altor neamuri si de razboiul cel dintre noi.
Mijloceste,Sfinte Ioane,pastoritilor nostri ravna fierbinte catre Dumnezeu,purtare de grija pentru mantuirea sufleteasca a pastoritilor,intelepciune in purtare si invatatura,cucernicie si tarie in ispite;tuturor carmuitorilor purtare de grija fata de supusi,iar supusilor indeplinirea cu sarguinta a tuturor indatoririlor lor,ca astfel,in pace si cu cucernicie,sa petrecem veacul acesta.Sa ne invrednicim de imparatia bunatatilor celor vesnice in IMparatia Mantuitorului nostru Iisus Hristos,Caruia I se cuvine cinste si inchinaciune,impreuna cu Tatl cel fara de inceput si cu Preasfantul Duh,acum si pururea si in vecii vecilor.Amin


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Fie ca toata durerea sa dispara din trupul si sufletul tau si Puterea, Lumina si Iubirea sa se reverse asupra ta si asupra parintilor tai, copil minunat.






Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in 24 Decembrie, ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Atotputernicule Doamne, Tamaduitor al sufletelor si trupurilor, care cobori pe oameni si tot Tu ii ridici, care pedepsesti si vindeci din nou, ai mila de Emma , pentru ca este bolnava.
Intinde-Ti bratul Tau tamaduitor, si vindeca pe ea, si ridica-o din patul de suferinta. Goneste duhul de slabiciune din el (ea) si indeparteaza de la ea durerea, ranile, febra si slabiciunile.
Daca are pacate si greseli, iarta-i-le, din dragostea Ta pentru oameni.
Dumnezeule ai mila de ceea ce a creat mana Ta, intru Iisus Cristos, impreuna cu care esti binecuvantat si cu bunul si de viata datatorul Sfantul Duh, acum si in vecii vecilor.
Amin.

Bianca si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Au mai urmat pentru Emma :

Rugaciune la vreme de boala,
Rugaciune in vreme de necazuri si nenorociri ;
Rugaciune catre Prea Sfanta de Dumnezeu Nascatoarea si Pururea Fecioara Maria.

Doamne Ajuta si nu trece cu vederea Rugaciunile Noastre ptr Emma.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Aida, sunteti in gandurile noastre.

Giulia a cantat "Lamultiani", atat a inteles ea cand am spus ca Emma are nevoie de multa sanatate, m-am umflat de plans, sa de-a bunul Dumnezeu sa fie totul bine de acum incolo



Daria & GIULIA(2004 08 16)

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in 24 Decembrie, ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Dumnezeu sa ne auda!!


cristina si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GiaDavid spune:

Aici suntem si noi sa ne rugam pt matza Emma! fa Doamne o minune acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si noi ne gandim la Emma, si ne rugam pentru ea!!!!!!

Aida, va trimitem putere, vointa si noroc cat cuprinde!!!!!! Asteptam vesti din ce in ce mai bune...



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandraaaa spune:

Aida, as minti daca as spune ca ma pot pune in pielea ta sau ca stiu ce simti. Realitatea este ca n-am habar. N-am sa iti spun ca "o sa fie bine", pentru ca de fapt, stiu eu ce o sa fie? Pot in schimb sa iti spun ca iti doresc din suflet, tie si piticei tale, sa razbiti prin aceasta incercare teribila si sa fie o poveste cu final fericit. E mare lucru ca sunt atatia oameni care va iubesc si va sunt alaturi, desi unii poate nici nu va cunosc. Iata un motiv pentru mine (si cu siguranta nu numai) sa cred in oameni, citind ce s-a scris pe de o parte am suferit de durerea ta si a ei, dar pe de alta parte am ramas mirata si impresionata cate suflete calde se pot strange la un loc.

Am citit aproape tot de la primul capitol pana la ultimul... ce-i drept cam pe diagonala, incercand sa vad doar ce era important. De cateva ori pe parcurs mi-au dat lacrimile. Initial chiar ideea rugaciunii mi-a atras atentia, si am sa va spun imediat de ce.

Acum 14 ani mama a avut cancer de col uterin. Ii era foarte frica. Mie nici nu mi-a spus diagnosticul, mi-a spus ca e ceva usor, ca operatia de apendicita (aveam abia 10 ani). O prietena de familie a venit cu o idee pe care am imbratisat-o toti, si anume ca in fiecare zi, la o anumita ora, toata familia sa spuna o rugaciune pentru mama. Chiar a compus o rugaciune special pentru ea, si seara de seara la ora 7 indiferent unde eram, ma opream din ceea ce faceam si recitam rugaciunea (in cateva zile am invatat-o pe de rost) si la fel faceau si alti membri ai familiei. Nu stiu daca rugaciunea a ajutat, sau operatia a fost reusita, sau ce a fost... ce va pot spune este ca mama traieste si acum, fara urmari prea serioase ale bolii si fara sa fi existat vreo recidiva.

Eu am citit mesajul mai tarziu de ora 13, dar ma rog oricum pentru micuta voastra. Si, de ce nu, hai sa ne rugam in fiecare zi, exact cum s-a stabilit azi, la o ora fixa. Sunt atatia oameni cu inima mare aici, care ii doresc binele si care spera si ar face orice ca sa o ajute. Asta putem face usor.

Va urez un Craciun fericit si ma rog pentru Emma, sa primeasca cel mai frumos cadou: sanatatea.

Mergi la inceput