Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Stiinta si cercetare

LHC - numa' miine nu-i poimiine :)

(3 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 19
susse
susse

31 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisusse Adauga semn de carte la raspuns Trimite susse un Mesaj Privat  Reply with Quote
In "articol" gasiti un pdf, destul de fain facut.

Ptr cine are rabdare sa citeasca :)

Mergi la inceput
susse
susse

31 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisusse Adauga semn de carte la raspuns Trimite susse un Mesaj Privat  Reply with Quote

Am uitat sa pun linkul
http://www.blog.lucianshome.nl/?p=153
Mergi la inceput

RAMONELLA

5899 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite RAMONELLA un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mie nu-mi place deloc expresia "va schimba fata lumii".

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput
loryi1974
loryi1974

2701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite loryi1974 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Mie nu-mi place deloc expresia "va schimba fata lumii".

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Ce ti-e si cu cercetatorii astia,in loc sa lase ei lucrurile asa cum sunt ,ia uite ce se apucara sa faca......
In alta ordine de idei,am inteles ca la inceput energia LHC va fi chiar mai mica decat cea a Tevatron.Care functioneaza bine mersi....
Si,in ceea ce priveste partea plina a paharului,eu nu vreau pentru ca sa ratez batuta administratata de neste pescari reuniti intr-o echipa nationala unor asa mari fotbaliatori cum sunt cei din echipa RO.Daca am ajuns sa ne fie frica de 11 amatori care au pus de o nationala,valeleu....
Mergi la inceput
loryi1974
loryi1974

2701 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite loryi1974 un Mesaj Privat  Reply with Quote
http://www.hotnews.ro/stiri-politic-4279915-crede-acceleratorul-lhc-putea-crea-gauri-negre-marunte-cere-sistarea-experimentului.htm
Eu n-am priceput de ce protesteaza:daca se intampla ceva nasol,oricum nu mai pot obtine recunoastere
Sau vor in loc de gauri negre marunte gauri negre imense.
Iar nenea Marinescu se pricepe la toate???Ca legea cu maidanezii este tot contributia dumnealui la binele umanitatii...Zburda astia intr-o veselie prin Buc.
Mergi la inceput
ilse
ilse

1175 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ilse un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ileana si de la mine, ce n-a reusit al meu cu toata gasca lui de nerds sa ma faca sa fiu interesata de subiect uite ca ma dumirisi tu...dar pe undeva tot mi se pare oarecum ciudat.

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Editat de - ilse on 09/09/2008 18:01:59
Mergi la inceput
xenocid
xenocid

3370 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj ICQ luixenocid  Trimite mesaj yahoo luixenocid Adauga semn de carte la raspuns Trimite xenocid un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

In alta ordine de idei,am inteles ca la inceput energia LHC va fi chiar mai mica decat cea a Tevatron.Care functioneaza bine mersi....

In plus ciocniri la scala asta se intampla zilnic in atmosfera superioara a pamantului datorita radiatiei cosmice (nu cosmetice).
Adesea au loc evenimente care intrec cu cateva ordine de magnitudine ceea ce se va intampla in LHC.

Cu toate astea sintem inca aici.

Come to The Dark Side ... we have cookies!
Mergi la inceput

Kya

4780 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kya un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cred ca-i taaare nasol sa fii senator PC si sa n-ai ce face. Plictiseala asta vad ca are efecte halucinogene si te face sa te crezi mare om de stiinta. Oare nea Marinescu stie definitia unei gauri negre?

Mergi la inceput

membru veteran monica70

13269 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite monica70 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui Andrada

Sau am putea folosi gaurile alea negre sa aruncam deseurile radioactive, ambalajele de polistiren, emisiile de carbon, junk mail, de ex vineri e US, marti e Belgia...etc etc,
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

Camera lui Marcu

Putem cumva arunca si niscaiva persoane p-acolo? Nu ,n-am soacra,doar cunostinte virtuale ...

MONI SI DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)

PRIMII DOI ANI

"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

Mergi la inceput
b.nica
b.nica

6096 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite b.nica un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mie imi suna a bine 2 lucruri:
- f. multi bani investiti in proiect;
- experimentul are loc in Elvetia.

Pai ia stati voi si cugetati! Dupa ce cugetati,nu credeti ca trebuie sa fim foaarte linistiti?
Mergi la inceput
Pag. din 19 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com