LHC - numa' miine nu-i poimiine :)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns susse spune:

In "articol" gasiti un pdf, destul de fain facut.

Ptr cine are rabdare sa citeasca :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns susse spune:



Am uitat sa pun linkul
http://www.blog.lucianshome.nl/?p=153

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Mie nu-mi place deloc expresia "va schimba fata lumii".

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Mie nu-mi place deloc expresia "va schimba fata lumii".

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)



Ce ti-e si cu cercetatorii astia,in loc sa lase ei lucrurile asa cum sunt ,ia uite ce se apucara sa faca......
In alta ordine de idei,am inteles ca la inceput energia LHC va fi chiar mai mica decat cea a Tevatron.Care functioneaza bine mersi....
Si,in ceea ce priveste partea plina a paharului,eu nu vreau pentru ca sa ratez batuta administratata de neste pescari reuniti intr-o echipa nationala unor asa mari fotbaliatori cum sunt cei din echipa RO.Daca am ajuns sa ne fie frica de 11 amatori care au pus de o nationala,valeleu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-4279915-crede-acceleratorul-lhc-putea-crea-gauri-negre-marunte-cere-sistarea-experimentului.htm
Eu n-am priceput de ce protesteaza:daca se intampla ceva nasol,oricum nu mai pot obtine recunoastere
Sau vor in loc de gauri negre marunte gauri negre imense.
Iar nenea Marinescu se pricepe la toate???Ca legea cu maidanezii este tot contributia dumnealui la binele umanitatii...Zburda astia intr-o veselie prin Buc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Ileana si de la mine, ce n-a reusit al meu cu toata gasca lui de nerds sa ma faca sa fiu interesata de subiect uite ca ma dumirisi tu...dar pe undeva tot mi se pare oarecum ciudat.

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

In alta ordine de idei,am inteles ca la inceput energia LHC va fi chiar mai mica decat cea a Tevatron.Care functioneaza bine mersi....


In plus ciocniri la scala asta se intampla zilnic in atmosfera superioara a pamantului datorita radiatiei cosmice (nu cosmetice).
Adesea au loc evenimente care intrec cu cateva ordine de magnitudine ceea ce se va intampla in LHC.

Cu toate astea sintem inca aici.


Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Cred ca-i taaare nasol sa fii senator PC si sa n-ai ce face. Plictiseala asta vad ca are efecte halucinogene si te face sa te crezi mare om de stiinta. Oare nea Marinescu stie definitia unei gauri negre?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrada

Sau am putea folosi gaurile alea negre sa aruncam deseurile radioactive, ambalajele de polistiren, emisiile de carbon, junk mail, de ex vineri e US, marti e Belgia...etc etc,
A

L’amore che move il sole e l’altre stelle.

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu


Putem cumva arunca si niscaiva persoane p-acolo? Nu ,n-am soacra,doar cunostinte virtuale ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Mie imi suna a bine 2 lucruri:
- f. multi bani investiti in proiect;
- experimentul are loc in Elvetia.

Pai ia stati voi si cugetati! Dupa ce cugetati,nu credeti ca trebuie sa fim foaarte linistiti?

Mergi la inceput