Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Stiinta si cercetare

LHC - numa' miine nu-i poimiine :)

(3 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 19

lorelaim

2375 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lorelaim un Mesaj Privat  Reply with Quote
Yuby Xeno - nu fii asa trist ca ai si tu parte de niste cosmetice: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1053355/The-make-pen-men-takes-tired-eyes.html... (s-au gandit sa nu ne termine doar noi http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1041224/Dying-beautiful-Are-beauty-products-killing-you.html)
Deci nu mai "prindem" Nibiru (si nici el pe noi), tai-tai decembrie 2012 eu care-l asteptam cu interes... sau mai stii... poate ca daca suntem deja intr-o noua dimensiune...

Lorelai

May 3, May 2, May 1
"Daca dragoste nu e... nimic nu e..."

Editat de - lorelaim on 09/09/2008 05:30:06
Mergi la inceput

lorelaim

2375 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lorelaim un Mesaj Privat  Reply with Quote
daca trecem cu bine de miercuri - o sa avem si inaugurarea in 21 oct... by invitation only
http://lhc2008.web.cern.ch/lhc2008/inauguration/index.html

Lorelai

May 3, May 2, May 1
Mergi la inceput

hannen

5616 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui hannen Adauga semn de carte la raspuns Trimite hannen un Mesaj Privat  Reply with Quote
Capcaunule,tot asa glumetz ai ramas.

Da,acu recunoaste,am sau nu dreptate cind zic ca noi (i.e.stiinta )nu cunoastem decit pina la genunchiul broastei?Adica 4% din ce-i format Universul,restul il aflam maine!

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas

Pozici
Noutati
Amira scolarita
Mergi la inceput
april
april

4339 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite april un Mesaj Privat  Reply with Quote
mey, si io cata treaba mai am ...nu gat pana maine
Mergi la inceput
CriPOD
CriPOD

2818 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCriPOD Adauga semn de carte la raspuns Trimite CriPOD un Mesaj Privat  Reply with Quote
Asa si fiu-miu. A decretat ca nu mai are rost sa mearga maine la scoala si ca daca stia mai devreme nici macar nu studia.

Kudos, xeno, pentru rap, foarte appreciat de necrescutii familiei!
Mergi la inceput

danielag

1314 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite danielag un Mesaj Privat  Reply with Quote
Bascalie ieftina si off topic cat cuprinde...
Mergi la inceput
xenocid
xenocid

3370 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj ICQ luixenocid  Trimite mesaj yahoo luixenocid Adauga semn de carte la raspuns Trimite xenocid un Mesaj Privat  Reply with Quote
Liderii Partidului Conservator salveaza in ultimul moment omenirea de gaurile negre microscopice.

Come to The Dark Side ... we have cookies!
Mergi la inceput
ilse
ilse

1175 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ilse un Mesaj Privat  Reply with Quote
Barbate miu care e la fata locului, zise ca singura chestie e ca ar putea ramane Geneva in pana de curent si ca in rest e safe.

Eu nu-l cred, mie una mi-e frica de gaurile alea negre...ca daca nu merge ceva bine, o luam de la zero, ori ne comprimam cu totii, toata materia adica, ori incepem sa fluctuam, ne facem naiba ca (scuze de cacofonie) cauciucul,ori incepem sa ne destindem, ne lungim la 2-3-4-nspe metri(nu ca n-am fi visat sa avem picioare lungi, dar nici asa).

Dar eu una imi pun problema in alt mod, ok, fac ei toate cercetarile, vad ce si cum, dar daca intra Doamne fereste, tehnologia asta sofisticata pe mana unor teroristi, maine poimaine te trezesti amenintat in avion cu cate o gaura neagra va zic eu nu suna bine, se creaza un precedent.

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor
Mergi la inceput

lorelaim

2375 Mesaje
Daniela - cred (dar este f posibil sa ma insel ) ca nici unul dintre membrii DC nu stie atat de multa fizica incat sa ne explice noua muritorilor de rand, pe intzelesul nostru, ce anume se va intampla exact maine...
Eu - ma intreb - inafara de ceea ce spun ei oficial apropo de acest experiment... ce se ascunde "dupa cortina"? Adica... vor sa experimenteze o "masina a timpului"? Nu stiu - simpla parere/speculatzie...
Uite art de pe Discovery.com:
http://dsc.discovery.com/news/2008/09/08/large-hadron-collider-02.html
unde spune ca
"Kate McAlpine, 23, a Michigan State University graduate at CERN, has produced the Large Hadron Rap, a video clip that has attracted more than a million views on YouTube.
"The things that it discovers will rock you in the head," McAlpine raps as she dances in the tunnel and caverns.
CERN spokesman James Gillies said the lyrics are "absolutely scientifically spot on."
"It's quite brilliant," Gillies said."

iar apoi daca te duci pe youtube dai de clip-ul pe care l-a pus si xeno:
http://www.youtube.com/watch?v=f6aU-wFSqt0

pe care e de fapt il gasesti postat si de CERNTV

http://www.youtube.com/user/CERNTV

Lorelai

May 3, May 2, May 1
Mergi la inceput
ilse
ilse

1175 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ilse un Mesaj Privat  Reply with Quote
Uitati aici un link, asa explicat mai pe limba noastra

http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/7567926.stm

dar e in engleza.

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor
Mergi la inceput
Pag. din 19 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com