Mamici din Arad... (105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Gabi,Aniversare fericita!Se pare ca ati trecut cu bine de pragul celor 7 ani.Si eu l-am vazut pe Cipri dar nu m-a mai recunoscut.M-am oprit,in schimb, la povesti cu sotul Adrianei.
Moni caut si pozele voastre.Rezista copiii,nici nu-ti vine sa crezi cat.Parca pe masura ce sunt mai obositi au mai multa energie.

Azi e sarbatoare?eu care vroiam de azi dimineata,sa calc.Oricum nu mai pot pt ca pendulez de la 2 intre cele 2 camere.Pe Mela o doare burta si doarme in living ,iar Serban a adormit inaintea ei in dormitor.Pe cand sa atipesc si eu...am fost chemata la o tzatza.Asa ca mi-a fugit somnul si astept porcaria de serial de la PRO-TV.


Carmen cu Melania Ioana(14.01.2005) si Serban Andrei(11.06 2008)




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,
ploua,ploua vreme de betie sau de numarat banii sau....

Am o stare de somnolenta pe care abia mi-o port. Bine ca-i sarbatoare.

Si noi ne-am simtit bine la ziua lui Bogdi. Copii aproape ca n-am simtit ca am. Matia s-a distrat cu cei mari, iar Victor s-a intretinut ca domnisoarele animatoare.

Sambata am fost la Minis, am copt 40kg de vinete. Partea proasta a fost ca printre ele am nimerit si amare, asa ca a trebuit sa gust fiecare vanata. Cred ca nu mai mananc eu vinete curand. Ieri am fost la balaceala, iar azi de dimineata la biserica, dupa masa avem dansurile.

Victoas a venit azi din dormitor pana in bucatarie, cale destul de lunga. S-a cam zis cu linistea mea.

Gabi poate din cauza schimbarilor meteo te-a durut capul. Multa sanatate.

Citat:
Noi azi avem 7 ani de casnicie
La multi inainte

Cristina Rubi cum e Mara? Multa sanatate si ei.

Cristiana spor la munca si bine ai revenit si la noi.

Alina , Ade cum e cu cosul din frunte?

La multi ani tuturor Mariilor!!!

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare!
Am ajuns si noi pe la 23,30 aseara, azi la lucru am fost super obosita si cand am ajuns acasa m-am culcat.
Ade e bine cu bubita, a colectat si s-a spart, a fost putin puroi, acum se usuca si trece.

Gabi, La multi ani si casnicie fericita in continuare!

Pozele nu le-am vazut, mai tarziu ca acum merg sa fac ceva de mancare pe maine.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Multumesc pentru urari!
Gabi, tie ti-am urat pe PM. Te sun maine oricum.
Miha, Mara e mai bine, nu i-am dat antibiotic, m-am abtinut eroic. Mai e foarte un pic ragusita dar in rest e ok.

Nu mi-ati raspuns cu gradinitele...unde aveti voi copiii, daca sunteti multumite, cat costa, si alte informatii care credeti ca ma pot ajuta, multumesc!

de Mara

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILDI25 spune:

LA MULTI ANI MARIILOR
Gabi multi ani fericiti in continuare sa aveti
sa iti treaca durerea de cap si pe mine m-a durut sambata de imi venea sa mi-l tai , ca a venit vremea asta ploioasa.
Carmen am vazut pozele de la botez ,sunteti o familie frumoasa si tu arati tare bine,eu mai am de luptat cu kg..Bine ca nu sunt singura care alearga dintr-o camera in alta,ai mei nici nu dorm odata ,cand se trezeste unul se culca celalart si tot asa ,distractie la maxim.
Aaa si pana nu uit ca mai tot intrebat de cateva ori de alaptat,nu ti-am raspund dupa cum ti-ai si dat seama ,oarecum intentionat ,e un subiect despre care nu imi face placere sa vorbesc ,stiu ca suna ciudat si apare intrebarea de ce ,dar am eu motivele mele,din pacate ,dar daca esti curioasa o sa-ti spun odata cand ne vedem ,e prea mult de scris.
Alina m ma bucur ca a scapat Ade de buba .Ioi chiar m-am gandit la Ade saracuta ca ea e micuta si cate i-au iesit si ce dor, ca de sambata ma lupt si eu cu un cos ,furunc, habar n-am ce e ,ca n-am avut cosuri de cand ma stiu nici pe fata nici unde ,dar asta mi-a iesit taman pe buca dar cumva in interoir de-abia am putut umbla ,acum am stors ceva si parca nu ma mai doare asa de tare,sper sa ma scap de el si sa uite de mine .
Moni dar s-a distrat Dia nu gluma ,si David de dimineata m-a batut la cap ca azi e chirvai in Gai si numai avea rabdare sa mearga odata ,s-au dus pe la 19 cu mami ca atunci incepe sa cante muzica
Miha pai fiecare face cel doare ,eu betia o anulez ,banii nu-i numar ca oricati as avea tot n-ar fi destui asa ca ramane varianta 3 care e ok la mine dupa atata pauza ,dar fara sa mai fac copii.
Felicitari lui Victoras pentru drumul pana la bucatarie .
Clau cum mai stai cu condusul? Am vazut si pozele tale ,ai fost sexoasa ,iar Raul un adevarat cavaler
Niko cum te mai simti ?Joaca fotbal bb.
Maria-rubi pana la urma la Simedrea ramai?

Noapte buna ,merg si eu la ca maine tre sa merg in oras sa-mi depun dosarul si parca vad ca ma trambaleaza aia ca le lipseste cate ceva cu biroctatia lor.

Ildi cu David (2 mai 2006) si Ivett( 25 iulie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Cristiana70, ma bucur ca ne-ai mai dat un semn de viata! Ai gasit tanti pentru David, cu cat o platesti? Intreb si eu sa ma informez, sa vad daca-i ok cat ii dau eu.
Asteptam ceva poze noi cu David.

Anca, ioi ce multe poze ai facut, le-am vazut pe toate. Copiii sunt tare scumpi toti!

Moni, nu stiu unde-s pozele tale, te rog pune un link ca vreau sa le vad.

Eu n-am poze de la nunta ca al meu barbat s-a lenevit si nu prea mai are chef sa faca. A fost super la nunta, s-a tinut la hotel President in Felix(4 stele). Dragos a ramas la maica-meau si Adelina la niste prieteni din Oradea, deci de data asta am fost singuri.

Cristina M., Dragos merge la gradinita PP14 (fosta Teba), de la Boul Rosu cum mergi spre TM, pe dreapta(dupa primele blocuri). Noi l-am dus acolo ca lucra Calin in Aradul Nou atunci si era mai simplu, avem si o prietena care lucreaza acolo contabila, suntem multumiti de personal, mancare... costa 7 lei pe zi plus 5 lei/luna paznicul si 5 lei pentru sapun, hartie igienica si servetele. Conditiile sunt bune,mobilier nou, mocheta noua, foarte curat...

Carmen, Adelina are stafilococ, asa mi-a zis dr.Geanta si ar trebui ceva vaccin care din pacate nu se mai produce (anatoxina stafilococica). Acum nu mai face asa urat, n-a fost furuncul, e ca un cos mai mare (no ce explicatii am tras).
Ce serial urmaresti la PRO, tanar si nelinistit? Am vazut la stirile PRO TV ca a fost invitat "Victor" din film, (nu-i stiu numele actorului), e la Bucuresti.

Gabi, tortul a fost f bun, am mancat si duminica o felie. Parintii mirelui sunt nasii nostri (au 45 de ani) si am fost pe la ei duminica inainte de-a pleca de la Oradea.

Ada, eu de obicei nu-i fac analizele pentru gradi ca tot timpul le las pe ultima suta de metri, dar i le fac dupa, asa am facut si anul trecut, i-am facut la Dragos copro si exudat prin octombrie. Au fost ok.

Niko, ce face burtica?

Miha, ce-i cu starile aste pe tine?
Felicitari lui Victoras mergaretul!

Ildi, poate ai "cules" si tu stafilococ din Matern si de-aia ti s-a facut furuncul. Sper sa-ti treaca repede ca pe buca e tare nasol.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA http://www.dropshots.com/dia4#date/2008-09-06/13:48:15
ASTA E LINKUL,DA' NU-S CINE STIE CE.
ILDI bine ca ne mai dai vesti!
MIHA felicitari pentru plimbaretz!!!
NIKO ceva poze noi cu frumoasa ta vreau!
CARMEN sper c asi-a revenit Mela cu burtica!
GABI tu cum mai esti?

Ce mai era? A ,da,ma bucur ca-s ok Adelina si Mara!

In rest io p-aci,is turbata ca Diana nici la ora asta nu doarme! Si la "amiaza" a adormit dupa ora 16,pe la 18 s-a trezit

MONI SI www.dropshots.com/DIA1#date/2008" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=44e27bc599b84137e848b4" target="_blank"> PRIMII DOI ANI
"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

www.versuri-si-creatii.ro/poezii/e/serghei-esenin-7zuduho/focul-vanat-7zudpho.html" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=weJ4a5cKGZ4" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Ildy am inteles.Nu vroiam sa fiu insistenta dar chiar nu am citit printre randuri,vis a vis de intrebarea mea insistenta.Cum e Ivette,cuminte?
Miha am uitat sa felicit pe viitorul ajutor la bucatarie,al Cenusaresei
Maria_rubi Mel a fost la particulara,la Guliver.Acum am mutat-o mai aproape de noi la una de stat cu program scurt.
Alina cum e la servici si cu 2 copii acasa?
Moni sper ca s-a linistit Mela ,desi dupa masa a si vomat .La pranz nu a mancat nimic daor de cina cateva muscaturi de paine prajita cu sunca.
merg la culcare,noapte buna



Carmen cu Melania Ioana(14.01.2005) si Serban Andrei(11.06 2008)




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Cu o mica intarziere

La multi ani, Mariilor

Gabi, la cat mai multi ani fericiti impreuna


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=cu%20inghetata%20din%20danonino&page=" target="_blank">Raul si Danonino:) avem concurs ! Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Ildi, no acum cred ca ne-ai facut curioase pe toate cu (ne)alaptatul. Cand ai timp poate ne povestesti si noua. Poze noi nu aveti?
Clau tu de ce esti asa telegrafica?
Alina mi-ai facut pofta cu tortul, dar lasa ca mai am 2 zile si ma infrupt si eu...

Mergi la inceput