FIV 190

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Pisic unde in Viena nu platesti FIV-ul daca nu iti reuseste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 21ali spune:

Fetelor acum am ajuns acasa ,am fost in oras si am gasit acele pliculete de l carnitina si am dat comanda ptr multimaca pina vinerea viitoare imi aduce.Am ales Medlife asa la intimplare cei de la Giulesti mi-au lasat un gust amar din multe puncte de vedere si chiar mi-ar suride plecarea inafara dar sunt probleme financiare si sotul nu poate sa plece de la serv. a avut concediu anul acesta.Vom incerca tratamentul acesta si vom vedea ce rezultate vom avea.Plecatul inafara ptr noi ramine doar o discutie deocamdata, nu va contrazic cum sunt medicii din Romania dar nu am alata alternativa.Fetelor imi sunteti de un real ajutor,va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

ali
iti trimit adresa unui medic roman din Germania cu care eu am corespondat in limba romana (J Beran).
Eu zic sa-i trimiti un mail si sa-i faci o intrebare doar nu te costa nimic nu ?
Multa bafta !!!!!!!

Dr. med. Josef BeranFrauenarzt,
Reproduktionsmedizin Zentrum für Reproduktionsmedizin Neuwied
Dr. J. Beran, Dr. B. Mueller
Marktstr. 83 D-56564 Neuwied
+49 2631 39680 www.kinderwunsch-neuwied.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

da ali, screi-i doctorului recomandat de luck. afla si alte pareri...chiar daca spui ca deocamnadata plecatul afara e o chestiune de perspectiva, vezi ce zic si alti medici care au o altfel de experienta, care profeseaza la un alt nivel. e important sa culegi cat mai multe info.
cere-i o opinie.

succes.
h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 21ali spune:

Fetelor eu scriu tot ce ma doare, dar pot in lb romana?Multumesc fetelor de mes.dar nu stiu ce sa scriu la Cc si la subiect probabil scriu inferilitate masculina sau ce ?Of nu este sotul acasa el se pricepe la toate astea dar eu fac fara stirea lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

draguta ali,la CC nu scrie nimic (in aceasta rubrica se trece si o alta adresa de e-mail in cazul in care doresti ca mesajul sa ajunga si in alta parte, la mai multi adresanti).

da, scrie-i in limba romana. prezinta-te si spune-i ca ai dori sa stii si opinia lor intrucat intentionezi sa faci un tratament in alta parte decat in RO si daca se poate chiar la ei in clinica. povesteste-i istoticul vostru, cati ani aveti, de cand incercati sa faceti bb, ce analize ati facut, ce rezultate aveti (eventual copiaza rezultatele daca nu ai posibilitatea sa scanezi buletinele de analize). povesteste-i despre problemele sotului... evita insa sa relatezi si parerile medicilor de aici ca sa nu ii influentezi. relateaza-le doar daca te vor intreba.
in final intreba-i ce parere au, ce ar trebui facut...si ca astepti cu mare nerabdare raspunsul lor.

succes.

h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

ali,
la "To" treci adresa de mail a doctorului , la "Cc" nu treci pe nimeni , la subiect trece cum zici tu "infertilitate masculina"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

ali, mesajul il poti intitula simplu "probleme de infertilitate" sau "infertilitate"

h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

...sau cum ti-a sugerat luck.
h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

ali

aici ai adresa lui de mail
j.beran@kinderwunsch-mittelrhein.de

Mergi la inceput