Bucurii de sept-oct 2006 (140)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Multumim de aprecieri!

Sandro, da, aveam costum cu buline...ai zoomuit poza cu parasuta sau de unde stii?

Adriana, noi am stat la Admiral, 20-25 august, ce rau imi pare ca n-am stiut ca sunteti acolo, ne-am fi intalnit cu siguranta. Chiar ma uitam la cuplurile de romani care aveau copii de varsta lui M in ideea ca voi recunoaste vreo Bucurie.

Fetelor, ce sa va zic, va simt tare mult lipsa, stau si ma gandesc deseori la ce-or mai fi facut x sau y. Nu mai zic cat tanjesc dupa o intalnire cu gasca de la Iasi sau o revedere cu fetele de la Buk. Oricum, zilele in care calatoream doar cu M in masina sunt history, din pacare pruncul meu evadeaza din scaunul auto chiar daca-l leg cu lantzuri.

Am rasfoit putin paginile precedente, asa ca:
- Pufy, bafta la noul job si adaptare usoara si rapida lui Nic la cresa
- Ignatica, felicitari pentru postul de profa! Va doresc sa terminati repede curatenia si sa va mutati
- Gety, de asemenea, spor la mutat in casa noua!

Ai pup iu ol!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Am inceput si noi cresa azi. Rares s-a comportat f bine, la plecare nu a plans decat putin si l-a luat asistenta in brate si doar era f buzat, probabil in clasa a inceput sa planga, eu insa am fost ca naiba pana la 12, am colindat pe strazi de nebuna, nu aveam stare, imi venea sa plang, asa ca Pufy te inteleg perfect. Si la noi e prima despartire, in rest nu a mai stat decat cu mama sporadic, de obicei il lasam dormind. In plus era si locul nou si persoanele din jur necunoscute. La 12 mi l-a laudat asistenta ca a mancat continuu, ca nu a mai vazut asa copil mancacios, ca a facut ordine prin clasa (aranja scaune cand m-am dus eu) si ca a fost tare cuminte (nici nu ma asteptam la altceva, cand e cineva necunoscut e cel mai cuminte copil, de jena cred), in plus a vb continuu.
Nu ma culc eu pe o ureche, e abia prima zi, dar sper ca acomodarea sa fie usoara. Mai greu cu mine ca nu cred ca voi avea stare cat el e la cresa.
Inca nu am inceput serviciul dar voi fi aproape zilnic pe la scoala, pana la 1 oct trebuie sa imi pun la punct sala, materialele didactice, sa asist la efectuarea orarului ptr ca vreau sa imi pun orele cat mai convenabil. Incerc sa merg la servici pana voi putea, desi sunt convinsa ca va fi greu, voi sta mai mult in picioare, am f mult de scris (desenat) la tabla si va fi greu cu burta. Apropos, eu sunt inginer mecanic dar am ramas in invatamant (mare greseala mai ales in privinta banilor dar si a timpului: mereu ai ceva de scris, ceva de pregatit, ceva de publicat, de invatat, de inventat...). Predau o materie tare grea: geometrie descriptiva si desen tehnic (cele de profil intele ce inseamna asta), grea mai ales ca e f greu sa ii faci in primul an sa invete notiuni tehnice fara sa aiba nici o baza (marea majoritate vin de la licee nontehnice).
Am incercat sa recuperez cateva pagini din urma, am vizionat si eu pozele anuntate, noi avem f multe poze dar nu mai am timp sa le pun. Poate imi voi face timp intr-o zi.
Eu cu sarcina stau putin mai bine. Ma apuca raul mai mult dupa ora 2-3 si mai ales seara, cad rupta, ma dor toate cele, mi-e greata, mi-e rau. Noaptea dorm destul de greu. Acum cu dusul la cresa este iarasi greu ca nu pot sa il iau in brate pe Rares si avem un drum de vreo 45 de min de facut, mergem si cu autobuzul. Nu l-am dat in cartier din cauza mizeriei, am ales o cresa mai cu fite ptr inceput, dar de stat.
Apropos de concedii, anul asta se pare ca au venit multi copii bolnavi de la mare, nici noi nu am avut un concediu prea placut, eu eram in primul trim de sarcina, mi-era f f rau, iar Rares a venit cu dureri de burtica, la analize nu a iesit nimic. Cunosc f multi copilasi carora nu prea le-a priit marea anul asta. Se pare ca in zona Eforie, costinesti, Neptun au fost ceva virusi de stomac din ce am observat eu vizavi de locatiile in care au fost copii.

Mamica lui Rares (15 oct 2006),

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Andra, te rog sa ma treci si pe mine in listuta de gravidutze cand ai timp, DPN 15 febr 2009, cu fetitza.
Aviz amatoarelor de pereche, se pare ca anul asta ies perechile, asa ca nu mai asteptati! La treaba!!!!
Va pup pe toate si toti puiutii dulci si incerc sa va vizitez mai des.

Mamica lui Rares (15 oct 2006),

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui tanima_i2002

Andra, te rog sa ma treci si pe mine in listuta de gravidutze cand ai timp, DPN 15 febr 2009, cu fetitza.


Nu pot sa cred cum de nu te-am trecut, doar te-am si felicitat pt BB2, offf...
Acum reactualizez lista .

EDIT: Cate sapt are BB2?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Sunteti grozave fetelor!Multumesc din suflet de incurajari....chiar aveam nevoie de ele!

Lexi ai grija de tine!

Lili wellcome back!L-am vazut si eu pe blondutul tau in pozele din concediu si nu stiu dk ma insel au ba dar mi se pare ca a "prins' ceva forme....
(ps: nu stiu dk ti-am mai zis dar mi-am schimbat adresa de mail....ca mi-am uitat parola la cele vechi. E aceeasi cu un 1 dupa ea inainte de @; add me ca mi-e dor sa mai povestim....asa din an in Pasti).

Carmen eu am pus vinete si fasole verde la congelator, suc de rosii(vreo 25 de litri....si nu-s convinsa ca-mi ajung pana la anul si compot de prune...urmeaza ceva muraturi....si atat!).

Roxana imi pare rau de Victoras ca are probleme asa nasoale de acum....sanatate multa!Sa ne zici si noua cand va fi interventia(cand vei sti( sa ne rugam pentru el!

Carmen sunt asistent medical generalist si din 27 lucrez la serviciul de ambulanta Arad.Si imi place la nebunie!De fapt toata experientele avute pe plan profesional mi-au placut.....fiindca imi ador meseria!

Si acum despre gazuc: a fost Ovi si l-a luat de la cresa si a zis ca e ok, a plansd putin, dar apoi s-a calmat, a mancat, a dormit, a vorbit...a fost ok!Doamne ajuta sa se acomodeze repede!
Nu va pot spune ce emotii am avut pentru ziua de azi!Pentru mine cand am mers la examenul pentru post si apoi in prima zi de servici n-am avut nici 5% din emotiile pe care le am pentru el....uf ca nebuna mai sunt!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui MamiLili



Sandro, da, aveam costum cu buline...ai zoomuit poza cu parasuta sau de unde stii?



Nu am dat zoom . Este o poza cu M in care am vazut un sfert de silueta in costum de baie bulinat si-am zis ce talie are !!! Deci tu erai, am avut dreptate.

Arati SUPPPEEEER !!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufymic

Intentionam sa-mi prelungesc CIC-ul inca un an...

Se poate asa ceva? Please, vreau sa stiu.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Pufy stiu ca e greu sa te desparti dar ai mare grija ca adaptarea e strict legata de cum ne comportam noi adultii, asa am citit in ghidul ala pt cresa, trebuie sa te comporti normal la despartire ca ei simt asta. Eu am testat asta cand facea fi-miu injectii, cu mine plangea tot timpul ca ma vedea cum reactionez iar cu taxu n-a plans decat f putin.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Mira da, se poate sa prelungesti CIC-ul daca ii faci dosar medical copilului.
Eu ma comport normal la despartire, ii spun Pa si gata(dupa ce ii explic inainte ca tb sa merg la sv)am si plecat.....de plans... plang dupa aceea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna seara. Telegrafic, ca de obicei, am un soomn...
Pufy, acomodare rapida lui Nicolas la cresa! Cu niste prune am lucrat si eu azi, dar le-am gemuit . Ne-am umplut si congelatorul cu vinete, pastai, capsuni, verdeata, am pus si castraveti murati, plus niste compot de piersici. Mai avem ceva in plan.
Ignatica, mult succes la post!! Sa nu uiti sa te interesezi de tichetele cadou, poti lua pentru 1 septembrie. Spor la amenajat apartamentul.
Gety, mult spor si voua, sa terminati pana sambata! Poate mai repede.
Lili, vroiam si eu sa spun de poza din piscina, acolo se vede costumul + talia Tre` sa ne vedem, pana nasc, te caut eu maine.
Tanima, ai grija totusi, sa nu te obosesti foarte mult, daca ai ales sa mergi la serviciu. Sper sa fie ok Rares la cresa.
Roxana, sanatate lui Victoras!! Poate reusesti sa mai recuperezi la capitolul odihna.
Elenia, mult succes cu baruletul!
Crisnemes, servici usor!
Gabitzica, si eu am terminat facultatea in `98, liceul in `94.
Tot uit sa spun, am vazut pozele cu Adelina, foarte faine!! Mi-a placut si tortul.




Alexandrina 36+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput