Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Fetelor,sunt tare suparata,de ceva zile bune in coace am niste dureri ingrozitoare de cap!!!!Nu stiu ce am,vreau sa merg saptamana ast sa imi fac o tomografie sau ceva ca deja nu mai rezist,sper sa nu fie ceva grav!!!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Buana fetele.
Anisiap, bine ai venit pe la noi.
Gabitzam, Ylari, vreau si eu sa cotrobai prin bagaje...
Daria, imi pare rau de tine prin ce treci...Dar daca ai putea sa dai fata la o cresa/gradinita, ar fi foarte bine. Ea nu are un program totusi, decit acest program, mai bine la gradinitza, sa stii ca acolo deprind o disciplina si le merge foarte bine.. SI da, bine te-ai gindit: mergi la biserica si roaga-te.Si nu numai la biserica, roaga-te tot timpul si fii convinsa ca DUmnezeu va va scoate din impasul in care sunteti si veti fi iarasi impreuna.Doamne Ajuta!
Alysh, dragutza, mie mi-e dor de tine, desi nu te-am vzt decit de 2 ori si niciodata n-am stat prea mult de vorba...
Cleo, si eu ma gindeam la Babyexpo, dar, as fi preferat un Kidex parca e mult mai misto si mai "aprovizionat"...Imi trebuie hainute de toamna pentru amindoi
SIs, Simonix, Ylari, v-am vazut pozicile, tare bine de voi ca va tot vedeti. Ma bucur pentru voi

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Andreea, sa speram ca e doar din cauza oboselii acumulate. Esti sigura ca vrei sa te expui la tomografie pentru asta?

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Of, pleaca omul o juma’ de zi la plimbare si gaseste capitol nou Fetelor, a fost frumos tare cu colega mea si baietelul ei. Sa va zic ca am fost socata cand l-am vazut: e cu o zi mai mic decat David, dar cu un kilogram mai usor si mi s-a parut asa mic... ca o miniatura in comparatie cu David. In plus, cand a inceput sa planga, am crezut ca plange un soricel, parca doar gemea acolo in soapta. I-am zis Claudiei ca eu pe David cred ca-l fac solist de opera, la volumul pe care-l are In orice caz, Daviducul meu e deja baietel mare in comparatie cu Christoph...

Ajunsa acasa, Mutti l-a luat iar pe David la intrebari: „Unde ai fost toata ziua? Mai vrei sa ramai putin pe terasa??“, i-am explicat DIN NOU ca baiatul a fost 6 ore la aer liber, sa priceapa vaca...

Am vizionat si al doilea apartament. Mai frumos decat primul, dar inca nu e 100% ce ne dorim noi (de ex. are ferestrele de la dormitor la strada, iar strada este relativ circulata, nu are fereastra in baie, iar noi punem pret pe asa ceva). Agenta a zis ca ar mai avea altul, mai bun, dar tb. sa asteptam sa vedem daca actualii chiriasi il pot cumpara ei (sunt americani si s-ar putea ca banca sa nu le dea credit), iar daca nu, atunci tipa ni-l recomanda noua, a zis ca e mai bun ca asta vazut in seara asta, fie si numai prin faptul ca baia are geam si casa se afla intr-o strada gen fundatura, deci nu intra acolo decat masinile celor care locuiesc acolo, deci se poate juca si copilul in siguranta... Ei, Doamne-ajuta, ne anunta saptamana viitoare. Oricum, i-am zis sa ne tina minte, ca suntem clienti seriosi si cu intentii serioase.

Revin maine cu conspectul.


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Simo

GAta, Vladut doarme....somn usor fetele

Alina cu iubirea noastra, Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Simona, anul asta o sa mai fie Kidex la Romexpo doar in decembrie, intre 4 si 7. La Babyexpo cu amandoi copiii eu nu mai am nervi sa ma duc, ca mi s-a parut mult prea inghesuit. La Romexpo este alt spatiu, nu se compara.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam

Simona, anul asta o sa mai fie Kidex la Romexpo doar in decembrie, intre 4 si 7. La Babyexpo cu amandoi copiii eu nu mai am nervi sa ma duc, ca mi s-a parut mult prea inghesuit. La Romexpo este alt spatiu, nu se compara.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)



cu sigurantsa!!
dar io propun sa ne videm in ambele cazuri! Care si cum poate! ca altfel... shanse mici.

MissParker, mult succes!! la voi nu e graba, aveti unde sta, zic ca e bine sa cautati mai pe indelete, e un pas mare; faptul ca va ganditri ca e putin retrasa si are loc pana la strada unde sa se joace piticotul, e un atu!

si pe mine ma doare capul-rau de tot. In zilele cand iau elevit, mi se pare ca e mai bine... daca ash dormi ziua un pic, ar prinde tare bine, dar nu poc. Cand adorm io, se chitsaiie fifitsa, cand adoarme fifitsa, cleo se frichine. E posibil durerea de cap sa fie de la o carentsa de ca/Mg/Fe?



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andree27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Andreea, sa speram ca e doar din cauza oboselii acumulate. Esti sigura ca vrei sa te expui la tomografie pentru asta?

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."


Si eu sper,dar am si ameteli si mi se taie pe moment filmul si vad numai negru!Am vb in seara asta si merg maine la spital sa ma consulte o doctorita!Nu imi va face tomografie,an zis ca daca va fi cazul!!Spre si eu sa fie de la oboseala!!Merci mult de griji!

Poze

Andreea , de un Bondarel !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Gabitzam – trimite-ne si noua poze cu hainutele si jucariile , sa vedem si noi ce se poarta prin state
Miss – abia acum am avut timp sa iti vad pozele din Austria. Peisajul este superb. Anul asta nu, dar la anul cu siguranta vom merge si noi iarna in Austria. Iar Daviducu este asa de haios cu hanoracul cu gluga…
Simoncip –am vazut si la tine poze. Doamne ce ochi frumosi au amandoi !!!! Si ce frumos stau ei imbratisati si apoi pe burtica, ai doua comori minunate. Mi-a placut tare mult rochita pentru botezul lui Sis (cred…). Este superba, de unde ai luat-o ?

Fetelor si mie imi era rau dar acum iau o zi fier, o zi elevit si ma simt bine. In plus dorm si dupa-amiaza cam 2 ore, iar noaptea nu prea ma chinuie bebe. Mai pierd eu in schimb noptile pe la tv si pe forum pana pe la 1 dimineata.


Poze
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Miss - tu trebuie sa stii.... am intrat pe linkul cu carti. Si am gasit fisiere cu ezxtensia .ace - cu ce program le deschid pe acestea, stii cumva ? Mercic

Poze
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput