METODE NOI DE RECUPERARE EFICIENTA in CP

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

iona-nu vrei sa vii in familia noastra de la copiii nostri speciali?
ne-ar face placere sa vb cu tine,sa schimbam pareri si impresii despre copii,suntem multe in aceeasi situatie ca tine si ne-am strans o mica familie care ofera sprijin moral si de ce nu uneori si material,dupa posibilitati,mamicilor din aceeasi situatie ca noi.

sanatate multa,sa auzim de bine,si daca te hotarasti esti binevenita la noi.



POZE

BAZAR PENTRU MIHAITA
BAZAR PENTRU BOGDAN
BAZAR PENTRU EMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui evelinele

draga ioana2005 ,
tine-ma la curent te rog si pe mine...chiar m-ai facut curioasa....al meu neurolog nici n-a auzit pana atunci de hbo si n-a avut timp nici sa citeasca studiile ce i le-am trimis via e-mail...probabil ca si neurologul tau la fel ( nu vreau sa-i bag pe toti intr-o oala , fireste)

buna evelinele....inca nu am vorbit cu d-na doctor,nu stiu daca a auzit de aceasta terapie stiu doar ca e foarte deschisa la noutati in octombrie mergem la control si am sa-i duc si informatii despre HBO in cazul in care nu stie.Am sa scriu daca e sau nu de acord.

andru mami multumesc am sa vin


www.youtube.com/watch?v=ikNEFFoisdI&feature=player_embedded#t=264" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HBOT spune:

Eu cred ca ar trebui sa stie!

Aici am un link al Revistei Romane de Neurologie vol IV Nr 4 din 2006. La pagina 165 este descrisa fugitiv aceasta metoda in cadrul unui referat despre paralizia cerebrala:

http://www.medica.ro/reviste_med/download/neurologie/Revista%20Romana%20Neurologie%20-%202006%20-%20Nr.4.pdf

La capitolul tratament este trecut pe linga tratamentul medicamentos (punctul I) la punctul II oxigenul hiperbar, adica oxigenarea hiperbara si chiar facute referiri la primul studiu despre paralizia cerebrala si reducerea spasticii: din 224 de copii cu spastica, 94% au prezentat o reducere substantiala a spasticii, alaturi de ameliorarea si a altor parametrii. Desi este vorba de un studiu dublu orb randomizat efectuat la jumatatea anilor 90, este de remarcat ca cel putin din 2006 neurologii romani implicati in tratamentul PC ar trebui macar sa stie despre aceasta solutie terapeutica.

Oricum m-asi bucura daca parintii copiilor cu PC si autism care au facut hiperbara ar scrie despre experientele traite, pozitive sau negative, la Constanta.

Cu stima,
Dr. Ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

in primul rand adrianapop, respect pt voi
Dl dr, la fel
noi ne-am programat in italia la firenze pt hiperbarica si va scriu ce progrese(sper sa fie progrese) a avut copilul meu.
am ales italia pt ca am gasit programul pilot(1500 de euro 40 de sedinte, 1 sedinta/zi) si sper sa avem unde sta la rude asa ca e mai comod
pup tuturor copilasilor


despre robi: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141048

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HBOT spune:

Stimata Doamna,

m-asi bucura sa postati experientele D-voastra si poate reveniti cu detalii referitoare la presiune si durata terapiei. Acesti parametri sint importanti pentru a putea cuantifica rezultatele.

Italia are o experienta lunga, de multi ani, in barocamere, cred ca dupa Germania si Anglia, sint al treilea stat european ca numar de centre.

Cu stima,
Dr. Ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iona2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iona2005

Citat:
citat din mesajul lui evelinele

draga ioana2005 ,
tine-ma la curent te rog si pe mine...chiar m-ai facut curioasa....al meu neurolog nici n-a auzit pana atunci de hbo si n-a avut timp nici sa citeasca studiile ce i le-am trimis via e-mail...probabil ca si neurologul tau la fel ( nu vreau sa-i bag pe toti intr-o oala , fireste)

buna evelinele....inca nu am vorbit cu d-na doctor,nu stiu daca a auzit de aceasta terapie stiu doar ca e foarte deschisa la noutati in octombrie mergem la control si am sa-i duc si informatii despre HBO in cazul in care nu stie.Am sa scriu daca e sau nu de acord.

am fost azi la d-na doctor...a auzit de aceasta terapie dar nu cunoaste nici un caz care sa fi apelat la HBOT....se intereseaza la ati medici poate stie cineva vre-un caz concret....deocamdata asteptam pt.ca am mai facut eu ceva ce d-na doctor a spus nu si acu'imi pare rau.....astept si parerea lui pisellino.

www.youtube.com/watch?v=ikNEFFoisdI&feature=player_embedded#t=264" target="_blank">Heal The World
Make It A Better Place
For You And For Me
And The Entire Human Race

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

normal ca va scriu ce progrese va face robi!abia astept sa incepem parca nu mai trece timpul asta!!!


despre robi: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141048

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babette spune:

Pisellino

Cum se mai simte puiul tau?
Ai reusit sa opresti crizele?
Si noi avem aceeasi mare problema CRIZELE!
Ce tratament ti s-a recomandat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

pai noi in prezent luam depakine + sabril, de incercat le-a luat cam pe toate in rand
copilul tau cati ani are?


despre robi: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141048

Mergi la inceput