menstra intarziata! ovulatie? AJUTOR

menstra intarziata! ovulatie? AJUTOR | Autor: lalala13

Link direct la acest mesaj

Buna fetele,

Am decis sa deschid un subiect cu problema mea, pt ca am citit tot netul dar tot nu pot intelege in totalitate.Fetele de la aspirante optimiste ma stiu si imi stiu si problema. Le pup pe aceasta cale ca-s niste scumpe

ok, in acest moment sunt in z 50 de la ultimul cm. Am fost la doctor, nu sunt graviduta(din pacate). Din eco doctorita mi-a spus ca nu e nici un chist, in schimb a vazut 6 foliculi pe un ovar si 4 pe celalt. Nu mi-a spus cat au si nici eu nu am intrebat atunci. Endometru de 5-6mm, adca foarte mic. Ea mi-a spus ca asta inseamna ca nici menstra nu o sa vina foarte repede. Si ca imi mai da totusi un ragaz de 2 sapt sa vedem ce si cum, si daca nimic atunci o sa imi dea ceva de luat(plus dozari hormonale)

Boon, intrebarea mea este: cum ar putea sa imi vina menstrain aceste 2 sapt? Asta inseamna ca ar trebui sa ovulez? E clar ca nu am ovulat in aceste 50 de zile?
Si daca iau tratament, aceasi intrebare, o sa ovulez? Sau ce se intampla?

Sper sa ma mai luminez si eu nitel dupa ce vad ce imi scrieti!


--------------------------
teste....teste....si iar teste!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

...daca imi scrieti

--------------------------
teste....teste....si iar teste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Dozarile hormonale o sa iti dezlege misterul. Si la mine a fost la fel. Totul parea ok la suprafata dar prolactina era prea mare. Eu merg in paralel la un endocrinolog care imi monitorizeaza problema. Endocrinologii sunt cei mai buni pt asa ceva. Mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Eu ti-as scrie...dar nu stiu ce...Oricum...mi-ar fi parut rau sa dau pagina si sa nu-ti scriu nimic...Cred ca minunea se poate intampla oricand!tin pumnii!...

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

dragutz din partea ta...of of eram si eu curioasa

my somebody....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ma gandesc la un ciclu anovulatoriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

pai si eu..dar cum mi-ar putea apare mesntra in acest moment?adik fiziologic ce se intampla acolo???

my somebody....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:


Lala, tot respectul pentru problema ta...nu de asta zambesc cu toata fasolica...
Nu ziceai mataluta ca te lasi de forumeala?

Bine revenisi...sper ca moralu e ceva mai sus

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."
http://tt.lilypie.com/VDwvp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

cred ca raspunsul intrebarilor tale il vei gasi tot la un endocrinolog
Sper sa gasesti unul bun
si eu am un cilu ciudat
vine si la 50 de zile dar cel mai des la 36 de zile cam asa ceea ce nu e normal
si eu imi pun problema daca mai ovulez
e tare ciudat
poate si din cauza ca am facut un tratament de stimulare pt fiv
daca e cineva care stie nu ar face rau sa ne spuna si noua

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

La un ciclu anovulatoriu cel mai probabil cauza e un dezechilibru hormonal. Pot fi si tulburari alimentare,obezitatea sau subnutritie, stres si anxietate disfunctii hipotalamice, hipotiroidie, depresie, hiperprolactinemie, sindromul ovarelor polichistice, defect in faza luteala... In cazul in care CM este > 35 zile se poate vorbi de oligomenoree. Eu cred ca daca majoritatea CM sunt > 35 zile. Nu stiu lalala daca la tine e primul CM asa sau si precedentele au fost la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Ai facut stimulare?



"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore

Mergi la inceput