FIV in Austria cap ( 4)-Germania cap (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

da fetelor, sunt nerabdatoare sa incep tratamentul. abia astept.am emotii, dar si un sentiment de...bine, de bucurie...,o doza de optimism.... e greu de descris. mai este atat de putin...ar tb sa incep in jurul datei de 20 sept, in functie de CM. oricum, dupa ce primesc medicamentele din franta, voi suna la clinica pt ultimele indicatii.

nu-i probelema cu intrebarie....si eu la randul meu m-am bucurat ca am putut afla niste raspunsuri si tot de la voi le-am afat. cred ca asta e motivul pt care ne aflam aici.

tratamentul asta e usor diferit fata de cel pe care l-am facut eu anul trecut. in plus, toate injectiile tb sa mi le fac singura..., tb sa gasesc pe cineva care sa vrea sa imi faca echo in zilele 6 si 9. stiti cum e la noi. tb programari peste programari...

in fine, toate la timpul lor. sigur ma voi descurca cumva. poate mai apelez si la voi sa-mi dati informatii.

bq, abia astept sa te intorci si sa ne dai vesti.
moniland, sa ne spui ce ti-au raspuns cei de la clinica...



h.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

A mai primit cineva schema de tratament cu Dipherelin 3.75mg? sunt curioasa care sunt reactiile dupa injectie...

still counting...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

fireyes-eu am facut aceasta schema; n am avut nici o reactie, parca ceva bufeuri dar rare; s au inmultit insa cand am inceput tratamentul de stimulare;

bafta

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Buna fetelor,
Din vara asta am intrat in randul fiv-oaselor. Pana acum am bajbait in necunostinta de cauza pe la mai multe clinici in Romanica, dar n-as putea spune ca m-a impresionat ceva in mod deosebit, asa ca m-am decis. Am sa fac fiv in Austria. Am scris si la Budapesta si am corespondat cu Dr Kovacs o perioada, care mi-a zis ca ma asteapta la prima consultatie, dar sunt hotarata pentru Austria. Deja am vb cu Dr Ana Flisch.... de la Wunschbaby, mi-au dat lista de analizuri cu care sa ma prezint la purtator si mai astept un raspins de la dr. Loimer.
Va salut pe toate fetele, mult succes si bebici multi
Sarcina usoara mamicilor cu bb la purtator.
Salutari tuturor pisicilor de pe forum, ca am vazut ca sunt al treilea pisic de pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Emotii nu am de ce va vedea Loimer, ci mai mult de drum. Sunt totusi 1000 km. Cam 12 ore de mers, cu totul.
Bafta tuturor!

Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lindutza spune:

cami,nu ne-ai zis cum a fost la echo.Sper ca e totul in ordine!!!!
Vino cu vesti bune,te roooogggggg!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Buna fetelor,
Am uitat sa va spun ce zice dr Loimer
Ei fac ET la 5 zile, cu blastocisti si rata de reusita pe incercare de fiv ste de 62%. Ce ziceti voi? fata de 20 - 25% in Romanica?
Va pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Aaaaaaaa si normal ca am mai uitat ceva.
Ei fac et doar cu doi blastocisti asa de siguri sunt ca va fi o reusita, ca vor sa evite tripletii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Eu de ex i-am zis lui dr Loimer ca vreau gemeni, si mi-a transerat 3!
Chiar la inceput in prima sedinta cu el am decis asta. Emotiile mele erau doar ca nu voi obtine atatia embrioni pt a ajunge la blastocisti. Si noua ne-a zis dupa punctie, ca, daca dupa 2 zile avem doar 2-3 embrioni ok nu mai stam sa ajunga la blasto. Ii transferam imediat!
Deci se poate negocia!

Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Bq, cum te mai simti?Sa ai un voiaj usor!Te rog, sa-mi spui cate zile dupa ET ai mai stat in Austria si daca ti-a fost recomandat acest lucru?Ti-a facut si AH sau asta decid ei daca este necesar sau nu?Multumesc!tie si minunatiilor din burtica!!!
Pisic77, bine ai venit printre noi,mult noroc si sa se lase cu doua liniute.
Cami30, te asteptam sa ne impartasesti si noua vestile bune.
Hepilica, ai primit tratamentul?
Carmen38, nu ne impartasesti si noua cum a decurs consultatia?!
Cristina

Mergi la inceput