FIV in Austria cap ( 4)-Germania cap (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Ramona, nu pot sa nu te felicit ! Sa ai o sarcina usoara si la termen si bebe/i sanatos/i. Felicitari !

Va urez tuturor sa va ajute Dumnezeu sa reusiti cat mai curand sa va impliniti visul de a fi mamici .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Ramona: felicitari! Sa fiti sanatosi.
Kitta: vecinico, sigur vorbim zilele astea Tu cum esti pe acasa?
La Wunschbaby in Viena, depinde la cine aveti programarea la consultatie (nu mai stiu cine intreba): daca aveti la Ana Fisch.... este 115 euro, daca aveti la prof. Feichtinger este 230 euro. De asemenea, daca faceti fiv cu ea este 2690 euro+10% TVA, daca faceti cu proful este 3690 euro+10% TVA...
Va pupic pe toate

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Ramona, Bravo. Sa dea DD sa fiti sanatosi toti trei si sa duci cu bine sarcina la termen. Sa te bucuri de austriecii tai si sa ne tragi si pe noi toate dupa tine.
Fetlor, la mine se mai amana, pentru ca desi mi-au iesit negative secretiile, mi-a gasit o rana pe col. Trebuie sa fac HPV si apoi cauterizare. Offfff, oare mai ajung anul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Fetelor, ati plecat toate in Austria si m-ati lasat singura pe aici?
Bafta fetele mele dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

imi pare rau pisic de problema aparuta
sper sa se rezolve repede si sa iti reiei planurile de fiv.
bafta multa
fetelor am o mare dilema
mi-au cerut cei de la clinica cateva analiza care trebuiesc prelevate din secretia vaginala
faza a ca nu am inteles prea bine ce anume
am inteles ca vor o analiza pt clamidia dar mai zic ceva de genul analize bateriologice si micoze sau ceva de genul. in engleza suna asa" VAGINAL SMEAR EXAMINATION
(Bacteriology-, Mycosis- & Chlamydia-Testing, results not older than 6
months).'
eu vreau sa ma duc luni sa le fac dar sincer nu stiu ce sa le zic sa imi faca.
va rog mult daca ati facut si stiti despre ce e vorba spuneti-mi si mie.
pup

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Pisic capul sus , rana de pe col se rezolva in citeva minute si dupa est libera la fiv. Doamne ajuta.
Elenada examenul de bacteriologie , micoze si toate c ele amanunte include ex de papanicolau, Chalamydia ti-o paote recolta in acelas moment cidn pt PAP dar se face separat . Se recolteaza in eprubeta speciala. Succes.

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

multumesc mult magdut
o sa le zic sa faca tot ce se poate face din secretia vaginala si de col
sper sa fie ok
am niste emotii
mai mari decat prima data
pupici

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Elanada, Magduta, va multumesc
Sper sa fie asa. Am inteles de la o colega de servici ca ea a sangerat dupa cauterizare cam o luna, dupa care a trebuit sa reia secretiile vaginale si Papanicolau.
Mie mi-a zis Dr ca nu-mi face nimic pana nu fac examen de detectare a prezentei HPV si daca acesta iese pozitiv, trebuie sa fac fenotipare. Asta mai dureaza in jur de 2-3 saptamani.

Elanada, inseamna examen secretii vaginale in care se examineaza prezenta chlamydia, ciuperci, etc.
Mie mi-a facut zilele trecute PAP (nu a apucat sa-mi ia 3 lame ca a inceput sa sangereze rana de pe col),citologie simpla tot pe lama, culturi col- in eprubeta din aia de exsudat faringian, ciuperci si o eprubeta (tot de exsudat faringian)pentru Mycoplasma/Ureaplasma si o alta eprubeta pentru Chlamydia.
Mie cei de la Wunschbabay mi-au cerut la fel cum ti-au cerut si tie, dar eu aveam deja lista de analize facuta si oricum vroiam sa vad daca am vreun gandac pe acolo.
N-am gasit gandaci, dar am gasit casa gandacilor....OF

Va pup, fetele mele curajoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Pisic depinde de multe , daca singerezi sau nu.De aceea zic ca sa o faci cit de repede, adica sa fei in faza incipienta. Eu am o colega care si-a facut,in douzaci de min era gata si nu a avut nimic dupa. Sa imi zici ce ai rezolvat. Tin pumnii. Doamne ajuta.



in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisic77 spune:

Magduta, multumesc. Am sa vad ce fac. Oricum, cred ca va trebui sa astept sa-mi treaca cm si apoi sa vad cand ma cheama din nou. Iti dai seama ca acum ma gandesc la toate prostiile.

Mergi la inceput