Gravidute si mamici de Timisoara (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui serbanica

Sincer imi este frica poate mai tirziu o sa ma mai gindesc.Acum imi ocupa tot timpul Bebe,nu ma gundeam ca o sa fiu o mama asa de closca dar asa sunt.Am o intrebare pt voi fetelor ce faceti cind Bebe sughita ca al meu nu vrea ceai si maenerveaza cind il aud.
Dya eu nu te sfatuiesc sa nasti normal ca poate la tine nu o sa fie ca la minesi operatia nu e grea ,eu acum ma plimb urc scarile deci nu am absolut nimic,eu zic sa vorbesti cu medicul.
Ce uleiuri folositi pt Bebe ca eu am folosit Nivea si cred ca afacut alergie.Johnson nu am folosit tot din acest motiv.Nu stiu ce sa zic e tot rosu pe piele ,la incepiut m-am ghindit ca e de la caldura dar nu i-a trecut miine ma duc cu el la medic,sa vad de unde are.


Eu nu folosesc uleuri..Am inteles ca nu prea sunt indicate.Am folosit initial de la Bubchen si am fost super multumita.Tot bubchen folosesc si acum ca sampon si gel de dus.Am citit pe aici ca fetele sunt multumite de mustela... klorane..Sunt firme care nu prea produc alergii.. .De Johnson si Nivea am auzit si eu de prin spital ca ar cam fi iritante.Pune-l la san pe bebe daca sughite... sau tine-l pe burtica daca ii place..Asta cu sughitul ma dispera si pe mine

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

cristina si eu m-am gandit la tine cand am vazut ca e vreme urata la mare

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Incetul cu incetul incepe sa se contureze si la mine bagajul de spital si pentru bebe.

Fetelor, voi de unde luati paturici din alea absorbante?



37+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeMaitra spune:

Irina, , paturici absorbante dinalea de le pui sub fund? De exemplu sunt si la Billa, la raionul care are Pampers si absorbante, la pachet de 5 buc. e 6,2 RON, si este si pachet cu 10 bucati, mi se pare, dar nu stiu pret.

Apropo de creme/solutii pentru iritatii la poponetz la bebe - mama mea, care e fan orice e naturist, mi-a zis sa folosesc ulei de susan. Numai ca am impresia ca nu prea se gaseste la noi. Dar am zis si io in caz ca totusi o sa vedeti pe undeva.

Fetele, cum stati cu vergeturile? Eu am ca un fel de..pantalon scurt, pe picioare.. arata "bestial"


33+ cu Maitra Magdalena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Bebe Maitra vergeturi mi-au aparut si mie de vreo 3 sapt, am fost tare trista cand le-am vazut pt ca am folosit destula crema dar se pare ca pielea de pe burtica nu a mai rezistat la un bb tare mare.
Cum esti in rest?Se apropie si la tine incet, incet marele moment.
Irina felicitari pt bagajel.Ai vazut ca incet, incet reusesti.Ai gasit pana la urma camasi de noapte care sa iti placa?
Serbanica sa stii ca si eu inclin pt cezariana cum ma sfatuiesti si tu, mi se pare cea mai buna solutie in situatia data.

Diana
39+ E chiar ultima suta de metri!!!!
mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Dyacamasi de noapte nu am gasit inca, o sa ma mai plimb saptamana asta ca tot am ramas in concediu.

Evoluez si eu un pic, pas cu pas, numai ca abia marti vin mesterii si sper sambata sa facem curatenie si sa incheiem dupa ei. Patut inca nu am comandat.
Si cel mai rau e ca simt ca nu mai pot sa trebaluiesc ca pe vremuri. Ma misc un pic, ma odihnesc o gramada, mai muncesc un pic, mai pic la orizontala... Cu burtoiul nu pot sa ma aplec...

O sa ma uit in billa de paturici, da sunt din alea de se pun sub fund. Am inteles ca prind bine si in spital pentru noi, nu numai pentru bebici.

bebeMaitraeu nu am capatat alte vergeturi in afara celor pe care le aveam deja din pubertate. Cel putin pana acum nu a fost cazul. Dar mai am vreme



37+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Ank si eu tot bubchen am folosit toata sarcina, sper ca s-a obisnuit bebelina cu el. Glumesc, bineinteles, dar ma distrez cand ma dau cu crema pe burtoi ca povestesc cu ea si ii zic ca o dau cu crema pe fundulet si pe talpici.

37+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Citeam acum in urma la ce s-a discutat pe forum si.... eu sunt cea mai mica. Adica bebele meu o sa fie cel mai mic. Sper sa fii vazut bine.

Vreau sa va spun ca, desi e mic, e foooaaaarte voinic. Il simt cum misca aproape toata ziua.



25+ viitoare mamica de Vlad Andrei

Asa_crestem_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui _irina_

Ank si eu tot bubchen am folosit toata sarcina, sper ca s-a obisnuit bebelina cu el. Glumesc, bineinteles, dar ma distrez cand ma dau cu crema pe burtoi ca povestesc cu ea si ii zic ca o dau cu crema pe fundulet si pe talpici.

37+ - Andreea



ce tare esti....

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

sunt de super ajutor acele paturici... Se gasesc la orice farmacie si la billa.. real...si magazine de genul.Cele 90*60 sunt mai bune, cele 60*60 nu prea ajuta... sa va uitati pe pachet. In spital pt cele care nasc natural sunt foarte bune... mai ales ca nu prea poti purta chilotei in primele zile si e pericol mai mare de patat cersaful .Pt Raul sincer am folosit una cat am stat in spital... si restul le-am consumat eu

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito

Mergi la inceput