Gravidute si mamici de Constanta (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

Monika, nu e prea cald, da' e soare si frumos!

eu cu petrecerile in curte sunt patita, de cand cu botezul lui Serban, cand a fost frig si a mai si plouat, binme ca am putut pune gratarul la adapost...
sa aveti o petrecere superba!!

mamacita, sa inteleg ca nu operatie, doar gheata! super!

of, prea a venit toamna asa, deodata! si eu care am facut la quelle comanda de costun de baie in 10 iunie si mi-a venit sapt. trecuta, nici n-a apucat sa vada soarele la plaja!! sunt ofticata.

esma, felicitari pt bb3, sa fie sanatos si iubit si mai ales cumiiiiinte cum nu s-a mai vazut!

Mami de dom' inginer (15.01.2008)
paralelipipedic
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns esma_angel spune:

va multumesc din sufletel ptr ganduri...

va voi astepta la ajutor dupa ce nasc , virtual macar, cu sfaturi si povete...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Ina,docdecap,umflatel,multumesc;am scapat de carje si ghips,ceea ce este extraordinar,mi-am redobandit partial independenta!Operatia intra in discutie daca,dupa controlul radiologic,oasele nu s-au unit corect...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Buna.
Imi puteti recomanda niste magazine de copii in Cta?Unde as putea gasii haine,carucioare,patuturi..si cam ce ai nevoie pt bb?
Magazinul Vic;s nu mai este unde era,e gol si nu scrie pe nicaieri unde s-a mutat,iar Dodo la fel..Altele mai stiti?
Multumesc.

POZE
Minunica mea
21+ cu David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Leditiatrec zilnic pe IG DUCA, si vad vis-a-vis de mag. ANtoniadis un mag cu "de toate" pentru copii: jucarii, carucioare, patuturi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

Leditiatrec zilnic pe IG DUCA, si vad vis-a-vis de mag. ANtoniadis un mag cu "de toate" pentru copii: jucarii, carucioare, patuturi..

Daca e vba de Maredi(e pe IGDuca),am fost..e o firma(firma se numeste Douceur) care importa din China.Preturile sunt asa si asa..unele chiar foarte scumpe pt calitatea lor...Nu sunt nici o marca,ca nah,sunt aduse din China si atata tot.Nu gasesti detalii despre produse (de ex sa vad si eu la carucioare ce minuni are,cate kg..etc etc..)Ma rog,nu are rost sa mai dau detali..Stiu ca pe aici sunt si gravidute din Cta si ma gandeam ca si ele au nevoie sa-si ia una alta..De aceea am intrebat aici,caci eu nu gasesc ..de haine de gravida nici nu mai vbesc..
Multumesc si mai astept raspunsuri.

POZE
Minunica mea
21+ cu David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

leditia, am vazut si eu ca s-a mutat Vic's, culmea e ca am trecut pe acolo cand mutau cutii, am intrebat tipul: va mutati? si el in sictir: da (de parca nu era evident) ma asteptam sa-mi spuna: suntem de acum inainte in cutare loc, va asteptam. imi faceam iluzii.

ce stiu acum e miniblu (unde vand niste sictirite de nu e adevarat, daca o prinzi pe sefa acolo, aia te plimba, iti arata. celelalte mai ca nu te injura ca le deranjezi), si in carfur ca atare. Dodo stiam ca se muta in mall, cred ca in city mall -e de explorat.
mai e reprezentanta chipolino, pe undeva pe langa tomis, daca vrei iti dau detalii. au si site, exact ca firma si .ro

eu am facut atlfel: m-am mai uitat pe site-uri pentru caracteristicile carucioarelor pe care le-am vazut, si am ales asa, din doua surse.
mai e magazinul chicco pe tomis, dar gasesti la preturi mai mici in carrefour aceleasi chestii. ciudat, dar adevarat.

hainute de gravi mai aveau in carrefour. acuma, eu sa fiu sincera, pe unde ma duc tot dau de haine de gravida. am gasit niste pantaloni simpatici si la miniprix, numai ca erau pentru gravide mai silfide (sa nu spun deja subnutrite).

sper ca iti sunt de un minim ajutor

Mami de dom' inginer (15.01.2008)
paralelipipedic
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Mokika hai ca ati avut noroc,sa ne zici ce a luat Teo de pe tava.
Mamacita hai ca poate scapi de operatie,eu doar cand zic operatie si ma trec fiori....
Leditia eu sunt un fan al firmei Bamby kids,e in Doraly magazinul si au lucruri de buna calitate,iar in Doraly mai sunt o groaza de magazine de copi.
La mine toamna a venit cu o durere de cap ca ieri am plecat cam dezbracata.Eu sunt sigura ca se va incalzi,nu de alta dar Doc trebuie sa imbrace costumul.Ma duc la somn ca doara asa voi scapa de durerea de cap.

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/user/jojo_miha
PrimaPlaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Multumesc de raspunsuri.
Vic's am inteles ca in City voiau sa se mute,dar nu sunt!In City e doar wenice si crido!La mag Dodo,nu scrie absolut nimic pe geamuri..cum ca s-ar fi mutat in mai stiu eu ce loc.
In Miniblu am fost,niste preturi de te sperii,plus ca am pata pusa pe 2 carucioare..ma rog,ar fi 4,dar caut chicco ct02 sau graco ultima TS+auto baby...si ar mai fi 2 carucioare,dar care nu stiu daca sunt de la 0+.Astea le-am vazut pe net,in magazine nu le-am gasit.La magazinul chicco inca nu am ajuns,dar am inteles ca sunt mai scumpe decat in carrefour,metro sau mai stiu eu pe unde se gasesc produsele lor,ceea ce e de neinteles.Ideea este ca daca gasesc si altceva la fel de bun si la pret si la calitate nu zic nu,dar vreau sa le vad life,atat carutul cat si patutul...mai ales ca toate sunt grele,eu fiind cum s-ar zice o mana de om,e musai sa le pipai si sa vad cum le pot manevra.In metro,un chicco 2in1,nu stiu ce tip e ca era cocotat atat de sus ca nu-l vedeam..era peste 950ron..(ct02 pe net e 850,iar graco 2in1-830,deci as vrea sa le gas macar la acelasi pret daca nu mai ieftine)

jojo,o sa merg si-n dorally ca-i langa mine sa vad ce au pe acolo.Nu stiam ca au chestii de bebei.
Aa si numai ce-am fost la miniprix in mamaia,dar n-am gasit haine de graviduta..
Mersi de raspunsuri...mai urmaresc subiectul,poate mai sunt fete care mai stiu.

POZE
Minunica mea
21+ cu David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Aaa,cum ajung la magazinul chipolino?

POZE
Minunica mea
21+ cu David Christian

Mergi la inceput