America (121)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

marilu, da, asa e baietii isi arata putele. Si fi-miu cu pretenul lui si-au aratat-o si pretenul i-a zis lui Bogdan ca putza lui e urata. Dupa aia mi-am dat io seama de ce o fi asa urata a lui Bogdan, pt ca celalalt sunt sigura ca e circumcis, mai ales ca vad ca zice blackpanterro ca relgiosii crestini fac asta (eu credeam ca doar evreii). Ma-sa si ta-su baietelului sunt americani d'aia religiosi, crestini de ai lor, protestanti ce-or fi, sa fie la ei acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Felicitari Lia!!!!
( o sa te urmaresc fie aici http://report.nih.gov/award/State/state08.cfm fie :http://crisp.cit.nih.gov/crisp/crisp_query.generate_screen ca tot petrec timpul pe acolo ca sa ma umplu de nervi).
Si unde puneti voi banii ptr cupii in fonduri speciale sau la CEC?

A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Am imbulinat-o cu Andrada lol

Eu am deschis luna asta college fund din ala. Ideea a fost ca de acum incolo nu mai platesc childcare. Noi si la kindergarten am platit 300$/luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Stai linistita Lia, sint io si probabil unul in Minnesota pe care il intereseaza ce se intimpla cu granturile astea in final. In rest crisp e un cimitir de idei bune,
Ca sa-ti dau un exemplu, un cercetator a gasit o cura la boala fiului sefului unei organizatii d-astea de descoperit cure cu 2 ani inainte de a o gasi altul (platit de altii) si a deveni brusc publica. Culmea e ca primul era sponsorat chiar de organizatia respectiva. Deci tac-su copilului nici nu citea ce faceau cercetatorii aia.
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

Ce misto, bravo, Ruxij!
Sa curga cu granturile, sa se inverzeasca aia din departament de invidie. E multa munca la grant proposal, din cate am vazut la profii de pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Bai alora din dept efectiv le-au cazut fetzele. Da' efectiv!! A fost de milioane!! Au zis? Caaaat? "eight-hun-dred-thous-and and seven-ty-se-ven thou-sand? (n.a. in direct costs, cu indirect vine ca 1.2 mil)"?????????
N-au luat neam de neamul lor asa grant singuri (asa granturi se iau doar la dept de biologie, la noi n-a luat nimeni niciodata NIH grants)! Senior male faculty were humiliated by a woman junior faculty! From Romania!!! Poate ma dau afara
Girl power!! :))

Andrada, al meu e un training grant, K25. N-o sa vindec chiar nici o boala. O sa studiez o proteina acolosha.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ruxij mama, te felicit si io acilea si ne bucuram pt reusita!!!!! Keep it up!!!!! (te mai citesc si io la copilasii de clasa 1...hihi...mai fur idei)

Apropo de circumcizie, si mie mi se pare peste mana daca nu e un motiv serios medical sa operezi...nici decalotarea nu mi se pare mai breaza

Noi incepem sa strangem bani pt colegiul lui David dupa 2012



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

felicitari ruxij...

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Felicitari Ruxij pentru grant!! Cu asta esti mama,tata si bunicul lor.. -

Ramona a sosit Wii? Cum e? Sau nu il desfaci pana marti?



Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Da, l-am ascuns! Nici nu-si imagineaza copilul ce surpriza il asteapta!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput