Gravidute & Mamici de IASI (61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuscut spune:

Buna fetele!

Dau ...banuiesc ca nu refuza nimeni...

Daniela, Kriss, nu stiu ce sa zic de dintisor...nu simt nimic umflat sau ascutit prin gurita, iar de uitat nu ma lasa sa ma uit in gurita. In schimb roade tot ce apuca . I-a cumparat maica-mea bicicleta de-aia pt bebei (care desi e cam mare pt ea sa o pot scoate pe afara e ok in casa ca isi mai gaseste de lucru) si i-a ros ieri tot manerul ala din burete...azi a trecut la teava si desi e foarte tare roade din ea si mai si.

Acum are cam o ora jumatate de cand doarme sper sa se trezeasca mai vesela...

Irina, de Maria Iustina- 12.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

O pentru cine doreste.
Am intrat si eu dupa ceva vreme. Dimineata sunt la job, iar cand ma intorc, am de facut mancare si altele pentru Stefy si... uneori pentru noi. Cat am stat acasa, in timpul somnului ei de la pranz eram pe forum, dar acum.... in timpul asta am altele pe cap si in ultimele zile.... n-am mai reusit sa intru.

Stefy e bine .... cu ceva mucisori, dar atat. Am dus-o la control, dar nu e cine stie ce.... Obraznica, cat cuprinde.... E copil, ce pot sa-i cer?

Monica, la mine toate dulapurile de la bucatarie, sunt legate cu prosoape de bucatarie, Stefy scoate tot daca le gaseste deschise. Incepand cu farfurii si terminand cu faina.... tot imi plimba prin bucatarie. Farfuriile mi le-a inmultit....

vacanta la mare
poze din iunie
Poze din Copou
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

MONICA sunt atat de zapacita ca am uitat si de cafea

KRISS te inteleg. si eu as fi lasat-o pe Amalia cu socrii zilele astea doua, dar sotul nici nu vrea sa conceapa sa plecam fara ea si nici socrii nu stiu daca s-ar fi descurcat singuri cu ea pt ca vrea numai cu mine, e foarte mamoasa, desi e de inteles pt ca ma vede numai pe mine toata ziua.

IRINA nici la amalia nu s-a umflat gingia cand a spart dintisorul, n-a avut nici febra, nimic in afara de maraieli cat cuprinde.

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Am ajuns ieri la strand! Frumos tare! David a stat in piscina copiilor! Este si loc de joaca frumos acolo! Plus nisip! De cum l-am dus, a chiuit de fericire! Acum e mofturici! Ii mai ies 2 dinti sus si nu mananca, nu doarme bine! Ma suge foarte des!
Mihamora frumos dansator!
Danielle superba iesirea! Felicitari pentru dintisor!
Iulia e bine ca ne scrii!
Nonna ma bucur ca s-a desumflat sanul!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui kriss79
Cred ca voi rezista fara fata o sapt..sincer, abia astept sa nu mai aud plansete, sa nu pot merge la wc cand vreau, sa ma scol cand vreau eu, sa ma culc la fel, sa lenevesc, sa nu mai uit la ceas ce si cand sa preg. mancarea fetei..samd..am nevoie de asa ceva!

Eu cred ca si Alesia abia asteapta sa pleci de acasa!




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

De cind iau pastile doar noaptea m-am facut iarasi om.Azi am reusit chiar sa fac si o prajitura cu brinza.

Sinul s-a desumflat, am 2 sini aproape asemanatori dar lapte mai am inca. Oricum arata ca doua smochine uscate.

Simo Matei nu trage cosul de pe scaun? Andrei ataca tot.Mai ales jucariile si constructiile lui Vlad.Vlad deja ma goneste cu Andrei din camera in care se joaca el.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Monica inca nu a incercat...sper sa se prinda cat mai tarziu ca poate sa-l dea jos

Ne-am intalnit cu Miha si trupa ...am realizat ca e prima data cand il vad pe Robert, dar am vazut atatea poze, si am auzit atatea despre el..parca-l stiu dintotdeauna ...frumosi copii dom`le!

Simo mami de www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=222023392&ownerId=4088536" target="_blank">Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Simo,stiu ca am copii frumosi dar tu esti o draguta ca reamintesti acest lucru. Si sa stii ca Amira avea un cadou mic mic pentru Matei,dar de emotie a UITAT dom'le de el.




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuscut spune:

Neatza!

Las si am plecat la plimbare. O zi minunata!

Irina, de Maria Iustina- 12.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariussimiuc

Si sa stii ca Amira avea un cadou mic mic pentru Matei,dar de emotie a UITAT dom'le de el.


Pai daca-i rostu` de cadou...NEAPARAT tre s ane intalnim cat de curand...ce nu are Robert rabdare...sa ma vezi pe mine in situatii din astea

Simo mami de www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=222023392&ownerId=4088536" target="_blank">Matei

Mergi la inceput