Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

Semne sarcina in prima saptamana dupa ovulatie?

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 4
korina
korina

131 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite korina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da este prima data cand fac asta,si in plus si inseminare dubla dupa aceea.Sa fie cu noroc !
Mergi la inceput
CrisaS
CrisaS

3212 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCrisaS Adauga semn de carte la raspuns Trimite CrisaS un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am si eu o intrebare..eu daca am aovulat am ovulat in perioada..9-12 august...daca s-a prins ceva(Doamne Ajuta!!) ar trebui sa simt ceva???
Nu simt nimic...adica tot citesc de sanii vostri sensibili..ai mei sint sensibili in fiecare luna inainte sa imi vina ciclu..deci cum as putea sa iau sensibilitatea sanilor drept semn?
Simptome ca mi-ar veni nu am...gust metalic nu...greata nu...dar nici test nu fac inca.
Pentru fetele care au avut o sarcina...chiar se simte ceva...dupa ce se aseaza el acolo in uter?
As vrea sa simt senzatia asta!!!
Numai bine,
Crisa

http://tt.lilypie.com/b2dim4.png
Mergi la inceput
krika
krika

34 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite krika un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mai fetelor dar asa dureri de sani nu pot sa cred ca ar fi de lavreo sarcina, nu ca nu mi-as dori...dar prea sunt puternice. Durerile de burtica persista dar nu asa de intens.
Cred ca nu are rost sa mai fac vreun test de sarcina ca nu vreau sa fiu dezamagita din nou.
Daca luna asta imi vine cum ar fi pe 31 sau 1 sept., luna asta nu mai fac nici un tratament si nici o stimulare....Sa vad ce se intampla...

krika
Mergi la inceput

oana_cnt

278 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luioana_cnt Adauga semn de carte la raspuns Trimite oana_cnt un Mesaj Privat  Reply with Quote
Korina, iti doresc si eu din tot sufletul sa fie cu noroc!

Si eu ma asteptam sa fac insemanare, insa dupa ce a vazut la eco ginecologul a zis ca merita sa incerc fara FIV, pentru ca as putea si asa ramane insarcinata. Nu stiu daca e de bine sau nu, dar de azi parca nu mai am niciun semn de sarcina posibila. Doar burtica putin balonata, in rest nimic.

Crisas, din cate am citit toate manifestarile difera de la o persoana la alta. Poti avea toate semnele, doar cateva sau niciun semn. Sa dea Domnul sa fie sarcina, in primul rand pentru tine si apoi, de ce sa nu recunosc, orice veste buna ne motiveaza si pe noi, celelalte aspirante!

Oana, "wanna be"

http://tt.lilypie.com/AaCkp3.png
Mergi la inceput

oana_cnt

278 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luioana_cnt Adauga semn de carte la raspuns Trimite oana_cnt un Mesaj Privat  Reply with Quote
Korina, iti doresc si eu din tot sufletul sa fie cu noroc!

Si eu ma asteptam sa fac insemanare, insa dupa ce a vazut la eco ginecologul a zis ca merita sa incerc fara FIV, pentru ca as putea si asa ramane insarcinata. Nu stiu daca e de bine sau nu, dar de azi parca nu mai am niciun semn de sarcina posibila. Doar burtica putin balonata, in rest nimic.

Crisas, din cate am citit toate manifestarile difera de la o persoana la alta. Poti avea toate semnele, doar cateva sau niciun semn. Sa dea Domnul sa fie sarcina, in primul rand pentru tine si apoi, de ce sa nu recunosc, orice veste buna ne motiveaza si pe noi, celelalte aspirante!

Oana, "wanna be"

Mergi la inceput

mcrissa

2053 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimcrissa Adauga semn de carte la raspuns Trimite mcrissa un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu am facut test azi in Z26 si e negativ.sunt totusi ingrijorata ca ma doare burta foarte rau, ca si cum as fi la CM, iar pe mine ma doare doar dupa ce imi vine.sper sa fie ca la danagie si sa fie bebe.

Cristina, sigur in curand
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia
Mergi la inceput

oana_cnt

278 Mesaje
Cristina, sa fie cat mai repede cu ochisori! Iti tinem pumnii in continuare.

...Eu nu mai simt nimic acum, sunt in Z24, insa eu am ovulat dupa 18 aug, asa ca e tot devreme inca,nu?

Oana, in devenire!

"Fa primul pas cu incredere. Nu conteaza daca vezi toata scara, pur si simplu paseste!"M.L.King
Mergi la inceput
ioana_olaf
ioana_olaf

50 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
buna dimineata. asi dori sa va adresez si eu o intrebare. anu trecut am avut o operatie pe ovari. am avut 2 chisturi dar au fost eliminate fara nici o problema . mi sa spus ca nu am suficienti ovuli feminini.imi doresc foarte mult un de un an jumatate incercam dar nimic multumesc anticipat si bafta in continuare
Mergi la inceput
ganesha
ganesha

543 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ganesha un Mesaj Privat  Reply with Quote
fetelor e prea devreme cu testele si in ziua 24 si in ziua 26, testele se fac abia dupa intarziere ca sa fiti sigure ca aveti un rezultat pertinent. Cat despre simptome , daca ma luam dupa ele treb sa fiu insarcinata luna de luna.Simptomele reale nu apar decat dupa saptamana 5,6 de sarcina.
Asa ca relaxare maxima si daca e sa fie o sa fiti in al noulea cer de fericire!

ganesha http://mt.lilypie.com/peJRp3.png
Mergi la inceput

oana_cnt

278 Mesaje
Ganesha, ai dreptate, multumesc ca ma mai trezesti la realitate... Off, dar greu e sa astepti! Toata ziua butonez calculatorul sa caut cat mai multe semne pe care le pot identifica. Si, evident ca mintea le fabrica daca nu exista.

Ioana, iti sugerez sa mergi la o clinica de fertilizare. In urma analizelor o sa se gaseasca schema potrivita pentru tine. Daca a trecut mai mult de un an de cand incercati fara rezultat, asta ar trebui sa iti recomande si ginecologul.

Bafta tuturor la bb-i!

Oana, in devenire!

"Fa primul pas cu incredere. Nu conteaza daca vezi toata scara, pur si simplu paseste!"M.L.King
Mergi la inceput
Pag. din 4 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com