Mamici norocoase de sept-oct 2008 (124)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

sa dea Domnu ca bb sa fie bine si eu sa reusesc sa dau jos kg puse
Andy

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Clau eu 18kg dar cum aveam deja in plus, acum sunt cat casa..lasa ca ne revenim noi dupa ce nastem, bebeii sa fie sanatosi, la anul pe vremea asta suntem fotomodele!

Nausica super poze!

Si eu sunt in cautare de pediatru si e mai dificil pt ca trebuie sa intruneasca cateva conditii: sa fie pro-alaptare (stiu ca majoritatea sunt dar unii recomanda prea usor formula daca ai ceva probleme cu laptele sau nu se satura bebe, am vazut la cunostinte), sa fie de acord cu animalele in preajma lui bebe, bine, nu de la inceput dar nici sa-mi zica sa le dau afara cum am mai auzit, sa poata veni acasa daca e nevoie. La ultima conditie as putea renunta daca e foarte bun dar nici sa fie prea departe de noi. A si sa-l pot suna oricand daca are bebe probleme, in limite rezonabile of course.
Credeti ca am sanse sa gasesc asa ceva?


36+ cu Mina Alexandra

AMR 25 zile
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Andreea si Alexa bafta la dr. si sa veniti cu vesti excelente


35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

kid,multumim pentru capitol nou
monica,exact cum spui tu,o inghititura si o cana de apa ....altfel nu pot nika.
clau,raportez,deci,ca stau extrem de prost la cap mancare.....am si greturi,dar nu asta e neaparat problema....ci "statu in gat"...unoeri chiafr mi-e foame ...si nu pot.
denisa,ai obosit bebelu...nu mai face prostioare.
si desi nu mananc...cred c-a luat 11kg...ma imbat io cu apa rece fara sa ma cantaresc in ultima saptamana.
hia ca sunteti mortale....

o zi vorb de ...
urmatoarea zi vorbim de
io-s vesnic inteersata de subiectele astea 2

carla,34+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_and

Clau eu 18kg dar cum aveam deja in plus, acum sunt cat casa..lasa ca ne revenim noi dupa ce nastem, bebeii sa fie sanatosi, la anul pe vremea asta suntem fotomodele!

Nausica super poze!

Si eu sunt in cautare de pediatru si e mai dificil pt ca trebuie sa intruneasca cateva conditii: sa fie pro-alaptare (stiu ca majoritatea sunt dar unii recomanda prea usor formula daca ai ceva probleme cu laptele sau nu se satura bebe, am vazut la cunostinte), sa fie de acord cu animalele in preajma lui bebe, bine, nu de la inceput dar nici sa-mi zica sa le dau afara cum am mai auzit, sa poata veni acasa daca e nevoie. La ultima conditie as putea renunta daca e foarte bun dar nici sa fie prea departe de noi. A si sa-l pot suna oricand daca are bebe probleme, in limite rezonabile of course.
Credeti ca am sanse sa gasesc asa ceva?


36+ cu Mina Alexandra

AMR 25 zile
Poze



daca gasesti un astfel de pediatru , vreau si eu

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Banu2268
a comandat cineva ceva de la mothercare pana acum poate sa-mi spuna si mie cat a durat comanda si cat a costat? aproximativ vreau sa stiu/
cat a costat taxa / greutatatea


da, eu am comandat de la Mothercare, comanda a fost de 133 lire, iar transportul inca 35. inca n-a ajuns, asa ca nu stiu in cit timp ajunge.

acum m-am uitat in My account si acolo imi apare urmatoarea formulare: Dispatched on 15 August 2008, Delivery Estimate: 12 Jan 2010 - 18 Jan 2010. aaaaa, da?

Nausica31+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nausica

Citat:
citat din mesajul lui Banu2268
a comandat cineva ceva de la mothercare pana acum poate sa-mi spuna si mie cat a durat comanda si cat a costat? aproximativ vreau sa stiu/
cat a costat taxa / greutatatea


da, eu am comandat de la Mothercare, comanda a fost de 133 lire, iar transportul inca 35. inca n-a ajuns, asa ca nu stiu in cit timp ajunge.

acum m-am uitat in My account si acolo imi apare urmatoarea formulare: Dispatched on 15 August 2008, Delivery Estimate: 12 Jan 2010 - 18 Jan 2010. aaaaa, da?

Nausica31+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference


m-ai facut sa rad 2010???

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

nausica
mersi

2010 zici? wawww
eu stiu ca ei trimit airmail si poate dura pana la 30 de zile
de asta n-am incredere eu sa comand/././ 35 de lire in plus? dar sunt banii firmei de aici care iti aduce comanda sau mai trebuie sa le dai si alora ceva?
multumesc

Banu 29+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui clau_geo

Citat:
citat din mesajul lui andreea_and

Si eu sunt in cautare de pediatru si e mai dificil pt ca trebuie sa intruneasca cateva conditii: sa fie pro-alaptare (stiu ca majoritatea sunt dar unii recomanda prea usor formula daca ai ceva probleme cu laptele sau nu se satura bebe, am vazut la cunostinte), sa fie de acord cu animalele in preajma lui bebe, bine, nu de la inceput dar nici sa-mi zica sa le dau afara cum am mai auzit, sa poata veni acasa daca e nevoie. La ultima conditie as putea renunta daca e foarte bun dar nici sa fie prea departe de noi. A si sa-l pot suna oricand daca are bebe probleme, in limite rezonabile of course.
Credeti ca am sanse sa gasesc asa ceva?


daca gasesti un astfel de pediatru , vreau si eu

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca


si eu si eu! aceleasi probleme: pro-alaptat, ne-anti-cutzu, si sa vina pe la noi (Piata Muncii - Decebal). si as mai adauga: sa nu fie obsedat(a) cu infofolit copilu', antibiotice si temperatura mare in casa.

Nausica31+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratonelu

kid,multumim pentru capitol nou
monica,exact cum spui tu,o inghititura si o cana de apa ....altfel nu pot nika.
clau,raportez,deci,ca stau extrem de prost la cap mancare.....am si greturi,dar nu asta e neaparat problema....ci "statu in gat"...unoeri chiafr mi-e foame ...si nu pot.
denisa,ai obosit bebelu...nu mai face prostioare.
si desi nu mananc...cred c-a luat 11kg...ma imbat io cu apa rece fara sa ma cantaresc in ultima saptamana.
hia ca sunteti mortale....

o zi vorb de ...
urmatoarea zi vorbim de
io-s vesnic inteersata de subiectele astea 2

carla,34+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....


pai ce sa facem si noi, daca de nu ne putem lipi macar sa papam ce vrem


35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput