Regasiri (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

offff - inca tremur ca o proasta.

eram in lumea viselor cu fetita mea alaturi - si normal ca tot pe ea o visam. Si la un moment dat nu o gaseam si o cautam prin casa si o cautam sima uit pe geam injos (stau la 4) si o vad pe carosabilul din fata. Si vedeam fiecare detaliu - pampi, parul blond si cretz , maieutzul in care am imbracat-o inainte de somn ... etc.
Mi-i s-a inclestat carnea pe mine - normal ca m-am trezit si am strans-o in brate tare tare, am lasat-o in pat sa doarma maideparte ca mi-e mi-a pierit pe loc pofta de somn.

bine ati revenit fetele din conced. Aka, Carla. Fug sa vad pozele.

noi mergem din 1 septembrie la gradi - chiar azi am luat mostre pentru analize, maine le duc la laborator, tati face azi plamanii - azi m-a sunat si directoare de la gradi sa-i confirm inca o data locul ocupat ... etc.

cam atat - ma duc sa tremur in continuare - nu-mi revin. Doamne - ce vis!
ce vis dom'le - cosmar!


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

mirona urat vis :( eu de obicei cand dorm dupa amiaza am cosmaruri, de asta evit sa mai atipesc
stiam ca dupa ce ai inscris.o la gradinita ai vazut alta care ti.a placut mai mult, ai schimabt.o deja?

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Mirona deci pe 1 septembrie vom fi amandoua cu emotii...ne vom gandi la voi! Noi incepem sa o lasam progresiv o ora, doua apoi pana la 12 ...la program scurt am de gand sa o tin cam o luna, apoi sa o las pana la 16!

mama din 16 nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

da - da dayanara,
uitasem ca nu v-am mai detaliat despre gradi la care am renuntat.

deci - dupa ce vizitasem vre-o 4-5 gradi - am ajuns la una pe la ora pranzului - deci cand dormeau copiii - asa ca am vizitat doar parterul - si sus nu am fost. Din cele povestite de prietenedin parc -care aveau acolo copiii era numai de bine - asa ca ne-am hotarat pe aia.
Am sunat - am facut o programare si urma sa merg sa dau un avans- sa-mi tina locul.

Ei bine - cand ne-am dus acolo - directoarea lipsea - copii aveau doar 5 - ca erau multi in concedii cu parintii - asa ca am avut timp sa inspectez pe indelete locul.
Locul de joaca afara - o mocheta infecta pe care stau 4 topogane - la cele 4 colturi - mai doua masinute dintr-acelea taratoare. ATAT.
Locul de joaca interior - avea mai putine jucarii decat are Karaintr-o singura camera. In plus - mocheta de aici mirosea a urina.
In bai (erau doua) o singura olita - toti copiii fac in ea - cum mai?si daca le vine la trei deodata?
Masa pe care mancau copiii - una dintr-aia mare - ovala robusta - ca laomama acasa - niste scauna din seculul 14 - pe care cu siguranta aveam eu probleme sa-l vār sub fund - daramite copilul.

si acum sa ma intrebati de ce am mai dat avansul?
de fleata -ca asa sunt eu.
n-aveam alta alternativa - mi-am inghitit sufletul si am platit.
A doua zi le-am povestit fetelor in ce conditii isi duc ele copiii - si nu pareau ca nu stiu - era in regula pentru ele.
Am afalt de o alta gradi - am fost, am vazut - pretul e acelasi ca si aici - conditii net mai bune - am si aici cateva care nu-mi convin - dar sper in timp sa amelioram negativele.
cam atat. v-am pupat

desiree - si eu te pup chiar daca tu nu vb decat cu Dbunny.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui danita

dbuny : ce mai gatesti ? ca imi faci o pofta cand te citesccccccc !!!



abia asteptam sa ma intrebe cineva....

In timpul saptamanii nu mai gatesc ca muncesc, dar in weekend imi dau talentele... v-am spus ca am facut o omleta cu caviar? ahaaaa, din 3 oua, 3 triunghiulete de branza topita si o lingura de caviar negru...prezentarea a fost mortala, ca am taiat omleta patratele si-am asezat-o pe patratele de felii paine fara coaja...de ce n-am facut poze oare?

Aveti graja cu matzocul nu care cumva sa aibe si altfel de paraziti...

Vai Miro si eu mai visez urat...imi vine sa-mi scot okii, visez ca l-am pierdut pe Dani in parc sau ceva de genul asta, si cand ma trezesc plang de bucurie c-a fost doar un vis...

Dayanara eu ii cumpar lui Dani cizme de cauciuc chit la la noi ploaia n-o venii pana in octobrie, dar ii iau c-asa mi-s de dragi...undeva am vazut eu mai economice, dar musai sa fie cu Mickey pe ele...
Cu gradi de stat sau privat...mi-e totuna...ce dau eu acuma la privat as da pe benzina sa-l duc la cea de stat in centrul orasului...asa ca, aleg optiunea cea mai aproape de casa...

alta dilema....NU GASESC CHILOTEI PT FIIMIU!! adeca, cei mai mici sunt 2-3 ani, adica imensi!!!!

am uitat cei mai important! stupid me!

Azi dimineata Dani a cerut caca...la wc, bun, dam jos scutecul ne scremem amandoi...si a facut pisu la wc, repede s-a dat jos(stupid me, iar, n-am luat inca reductor) si a tras apa...si a mai stat in jurul wc-ului sa vada cum curge apa...si a mai tras 2 ture de pisu langa wc...na, nu-i bai, l-am iertat, ne-am pupat si s-a dus in sufragerie pana eu am spalat pe jos in jurul wc-ului...intre timp el facea caca pe jos...deci cred ca adunatul kktului de pe jos devine sport olimpic la noi

oare sa-i iau Huggies pull-ups sa practicam cu scutece tip chilot pana ajungem la chilotei...sau ?

ma duc sa vaz poziii

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla2005

Cred ca te uitai cand mai incarcam eu cateva poze ! Uite linkul iara
http://community.webshots.com/album/565531892qlTsmo



Ce maaaaaaaare!!!

de Bambo mai stim ceva? Koko? ca vad ca Angi ne-a lasat cu okii-n soare...

Dastefa...ai fost cu Daria la medic?
Dolores voi? mai bine cu burtica?
Desire eu vreau sa vad neaparat poze cu ne-carliontatul....MUSAI!

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

aici ploua mult, dar tot de drag mai ales vreau cizme:)
eu daca.l duc tot la privat il duc, pt ca la stat nu l.am inscris cand a trebuit, oricum aici la privat cum cotizez inca la seguridad si eu si sotul, imi da inapoi niste bani in fiecare luna
100 aia de euro care mi.o da hacienda , mai pun peste ea si.mi platesc seguro:)

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

daca va vine sa credeti - dupa ce am umplut forumu de baby einstein - am ramas eu fara.

cand am avut acea problema cu calcu - am avut de ales ce sa pierdem cand instala Dani clona - BE sau documente importante de pe calc. Normal ca am alessapierd BE cu gandul ca le recuperez eu de la cunoscuti.

Kara nu parea afectata de pierdera lor. gaseam intotdeauna altceva de vazut - filmulete cu ea, cu Ami pe youtobe ... etc.

Azi am gasit un dvd vechi cu niste ramasite de BE si ceva activitati de copii - vai ce bucurie - rapid i-am pus unul pana i-am facut papa.

Daca va vine sa credeti ... astat 40 de minute nemiscata in fata calcului - am facut papa, i-am dat sa manance, apoi desert, apoi am plecat linistita si am spalat vasele si am taiat si fructele pentru caserola parcului (luam zilnic fructe la noi sa le papam in parc cu prietenii nostri).

nici nu mi-am dat seama ca i-au lipsit atat de mult - sa aiba ea rabdare de unul intreg de la cap la coada ...

v-am pupat pe toate - fugim in parc


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Am sosit de la dr

7+
Cu DD inaite si vom fi in primavara mai multi





Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Am sosit de la dr

7+
Cu DD inaite si vom fi in primavara mai multi



Felicitari!! iote la ea...7+ deja...

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput