folositi produse Amway ???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Eu am fost f. incantata de Metal Cleaner.
Chiar as dori sa mai comand si poate si alte produse,sa-mi dea si mie cineva pe PM un mesj cum pot sa le procur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Eu sunt de aceeasi parere cu Ellinia: au asa un stil insistent de a incerca sa te forteze sa cumperi, incat nu-mi mai trebuie nimic. Sunt bune, dar nu extraordinare asa cum le prezinta ei. Am avut pasta de dinti si deo-roll.
Am vazut ca acelasi stil de a vinde il au si Forever, si Zepter... eu sunt mai transanta, le-am spus de la inceput ca nu mi s-au parut ca isi justifica pretul si m-au lasat in pace.

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

dar cine e amway asta?

e un fel de secta?

de ziceti ca fac intalniri,sunt insistenti,alea alea?

nu vi se pare un pic kinky?

adica,ma "forteaza" sa cumpar,sa ma simt bine,or what?
si-am mai auzit ca sunt si o gramada de bani.


de ce cumparati astfel de produse care nu trec prin 'filtrul' unui magazin normal,etc?care e garantia lor?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

ramonela si illinia, asa este, cand un om insista prea mult pe un lucru, orice lucru, te gandesti daca nu e ceva "necurat" la mijloc
din pacate, asa sunt unii reprezentanti, din domeniul vanzarilor directe, nu stiu cand sa se opreasca si fac mai mult rau
eu una ii admir, ca nu as putea sa fac asa ceva, dar ma si deranjeaza cand dai peste unul caruia ii spui de sute de ori ca nu te intereseaza produsele sau oferta respectiva si ei tot insista, de parca nu pot accepta un refuz

am reusit sa cumpar si eu detergentul de vase si buretele si sunt foarte multumita, mai ales de burete, am reusit sa-mi curat foarte bine toate vasele de inox pe care le am
am mai luat pasta de dinti si periute, sunt ok...dar nu ceva iesi din comun
aaa.... si cafea, asta chiar mi-a placut

multumesc pt.raspunsuri

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvia_d

dar cine e amway asta?

e un fel de secta?

de ziceti ca fac intalniri,sunt insistenti,alea alea?

nu vi se pare un pic kinky?

adica,ma "forteaza" sa cumpar,sa ma simt bine,or what?
si-am mai auzit ca sunt si o gramada de bani.

de ce cumparati astfel de produse care nu trec prin 'filtrul' unui magazin normal,etc?care e garantia lor?

Silvia si Sergiu-Stefan-2 dec.05


silvia, sunt produse de calitate dar si scumpe si pe care nu le gasesti in magazine, si asta pt.ca firmele respective au aceasta politica de vanzare a produselor lor, prin reprezentanti si nu prin magazine
cred ca din cauza faptului ca sunt produse care au nevoie de aceste prezentari mai "speciale" ca potentialul client sa vada atuurile lor
daca doar le-ai vedea in magazin la preturile respective, probabil ca nu le-ai cumpara, dar daca un reprezentant ti-ar explica exact ce "face" acel produs, l-ai putea si testa, ai cumpara produsul respectiv
in fine...e mult de povestit, asta cred eu, e o simpla parere

si DA, zici ca unii reprezentanti fac parte dintr-o secta, atat sunt de indoctrinati de firmele pe care le reprezinta, si eu fug de ei am intalnit pe cineva de la Herba Life care era asa....

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duoart spune:

Buna fetelor!
eu de curand am inceput sa folosesc cateva produse Amway. S-a facut un prieten distribuitor.Inainte de asta am folosit vitaminele lor care sunt f bune. Am luat calciu din cochilie de scoica de la ei si de atunci nu am mai lesinat pe strada. acum mi-am luat alte vitamine daily , un fond de ten care e bunicel , lac de unghii si aplicatoare de fard.
cam atat..
o sa mai vad luna viitoare de restul..
am vrut sa-mi iau si farduri de ochi sinsa la acelasi pret gasesc de la firme f bune si le prefer pe acelea.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrusca79 spune:

.... da, am folosit, dar nimic spectaculos, asa cum ma asteptam dupa reclama pe care o face unul si altul. Am folosit produse mult mai bune cumparate de pe piata;oricum gusturile si preferintele nu se discuta, asa ca va las si pe voi sa incercati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getamihail spune:

andrusca79, crede-ma ca daca ai folosi ani de zile sampoane si detergenti care iti provoaca doar alergii pe piele si dupa ce speli rufele cu detergentul antialergic iti trece 90 % din simptome, ai recomanda si tu la toata lumea acest tip de produse.

am folosit din prima zi pentru spalat rufele bebelului meu tot detergent si balsam de rufe amway antialergice, speciale pentru bebei si din fericire, pana acum, m-au ocolit problemele cu el desi mostenirea genetica era un factor de risc. mai ales acum cu poluarea de tot felul in care traim...

cu toata insistenta vanzatorilor lor, produsele de la amway iti acopera niste nevoi pentru care probabil ai cautat solutia candva si n-ai gasit niciun raspuns: de ex, am gasit fantastic spray-ul pentru oglinzi cu efect antiaburire sau cum merg mult cu masina inclusiv in zone de munte, ploioase, detergentul pentru parbriz cu agent polimeric care face sa nu se mai lipeasca ploaia de parbriz.

eu am o prietena care-mi da produsele (cu discount deci nu ma rupe chiar tare la buzunar) si ea nici nu m-a stresat prea mult, dar vanzatorii lor ca sa-si castige painea cam asta fac: incearca sa determine ce nevoi are fiecare - si daca un roll-on sau o pasta de dinti toata lumea foloseste (am incercat si astea dar m-am plictisit de ele cat pot sa tina... iar mie-mi place varietatea ) sunt totusi lucruri pe care le incerci ca sa-ti placa. iar mie-mi place si mai mult faza ca se poate da produsul inapoi oricat ar fi de folosit si primesti banii integral inapoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Ehe, cu vreo 12 - 13 ani in urma am fost si eu la niste prezentari de astea Amway. Pe atunci nu aveau atatea produse. Aveau pasta de dinti, un spray mic de dat in gura, spray pentru oglinzi si ceva produse pentru curatenie . Cel mai cautat era un detergent pentru curatat covoarele si tapiteria canapelelor.
La prezentare a fost cum a fost dar dupa aia nu mai scapam de o agenta de vanzari. Fiind ca aceste vanzari aduc profituri piramidale, toti ce-i care vand vor sa mai atraga si alti agenti de vanzari si tot asa.
Erau insistenti si atunci, si vad ca si acum sunt la fel de plicticosi.
Produsele erau mai bune fata de ce porcarii gaseai atunci in magazine. La scurt timp am venit in state si multi ani nu am auzit nimic despre aceasta firma Amway- care din cate stiam eu atunci comercializa produse americane.

Stiu ca acum mama mea mai cumpara multivitamine si spirulina de la o agenta de vanzari si zice este foarte multumita de calitatea lor in raport cu preturile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

De unde se pot cumpara aceste produse?M-ar interesa si pe mine.

Mergi la inceput