speranta

speranta | Autor: petricica

Link direct la acest mesaj

buna seara tuturor.ma bucur ca v-am gasit!va povestesc pe scurt povestea noastra si astept cu drag pareri,sfaturi de la alte mamici.fetita mea a venit pe lume in sapt 24 cu o greutate de 650 gr.a fost si va ramane o minune pentru noi toti ,pentru medicii care au avut-o sub observatie.acum are 3 ani,s-a dezvoltat normal e frumoasa foc ,inteligenta si mereu vesela si vioaie.locuim in germania si nu avem foarte multe cunostinte,mai bine zis alte mamici cu care sa ne putem povesti ,,orele" de chin dar si de bucurie maxima prin care am trecut.m-as bucura sa-mi scrieti.va doresc sanatate

Pentru minunile numite prematuri exista o sectiune speciala, aceasta in care am mutat subiectul.
Bine ai venit printre noi, sunt sigura ca sunt multe mamici care au nevoie de sfaturile tale si de experienta ta.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Pietricica,bine ai venit pe forum!

Sa-ti traiasca minunea,sa creasca mare si sanatoasa!
Te asteptam la Viata in Germania.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Petricica...bine ai venit pe

Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_ro spune:

Petricica - Sa fii binevenita. La cat mai multe mesaje si la cati mai multi prieteni!!!

http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

WOW asta da esenta tare...la 24 de spatamani...650 gr!!! si sa fiti sanatoase si Dumnezeu sa va aiba in grija la fel ca pana acum!!!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petricica spune:

multumesc mamicilor care mi-au raspuns.pe 20 august plecam pentru prima data in concediu la mare.pana acum n-am avut acordul medicilor,riscul unei infectii era prea mare.am emotii mari,sper sa fie totul bine si sa nu se imbolnaveasca.de oxigen nu mai avem nevoie dar teama ramane....va pup si va doresc numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Unde mergeti la mare? Si noi mergem din 22 pana in 29 la Mamaia...aaa acuma vad ca nu stati in Ro... m=am gandit ca poate ne vedem ...

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petricica spune:

hy!ne-am intors de la mare!am fost in croatia,a fost totul minunat,toata ziua in apa si la soare.si sa va spun ceva?nu numai ca n-am avut nevoie nici macar de picaturi de nas ci a inceput sa manance si legume.asta da vacanta!!!!!va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petricica spune:

buna ziua mamici.a trecut ceva vreme de cand nu am mai intrat pe forum.din pacate.din lipsa timpului si a epuizarii de peste zi.ce inseamna sa ai un copil prematur?!altii cred ca o data ce copilasul creste problemele dispar,totul e usor si ok.of!nu este deloc asa.revin cu o intrebare adresata mamicilor de prematuri:a auzit ceva de sindromul andrenogenital?poate cineva sa-mi zica mai multe?va doresc o zi buna si astept raspunsurile voastre.

Mergi la inceput