data nasterii la cezariana

data nasterii la cezariana | Autor: lucia3

Link direct la acest mesaj

pt mamicile care au nascut prin cezariana(programata din timp desigur)la cate saptamani au avut nasterea?probabil nu e ca la nasterea normala pana te iau durerile

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki_bubu spune:

Lucia,eu am nascut prin cezariana si a fost la 38 sapt si 2 zile. Mamicile pe care le-am mai intalnit prin spital si au nascut prin cezariana tot cam la varsta asta au facut-o. Din cate am vb eu cu doctorul meu, mi-a spus ca cezariana e recomandata in jur de sapt 39, cam cu 1 sapt mai devreme de termen, pentru a nu aparea "surprize":);asta in cazul cezarienei programate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Prima cezariana am avut-o programata la 38 sapt si 3 zile. La a doua fusese initial programata, dar s-a rupt apa si au inceput contractiile si s-a facut operatia, intamplator, tot la 38 sapt si 3 zile.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

A 2a cezariana, pt ca prima a fost de urgenta, a fost la fix 39 de sapt.

Ripley, mami de Ana(10.11.2005) si Iris(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

este recomandat sa fie 38 de saptamani implinite

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne

Pozele Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

38 de saptamani si 4 zile, nasterea s-a declansat singura, insa am ajuns cu bine la cezariana.



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia3 spune:

va multumesc pt raspunsuri.inca nu apucasem sa vorbesc cu doctorul ca a plecat in concediu si voiam sa stiu cam pe cand sa ma astept

Mergi la inceput