Rugaciune colectiva pentru a avea un copil(17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Pentru ca nu stiu daca cititi si la subiectul "Campanie pt sensibilizarea autoritatilor", redau si aici link-ul catre petitia creata de noi - Sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate.
Fac un apel la voi sa semnati petitia si sa inaintati link-ul cattre ea mai departe in lista voastra de mess, pe mail, etc.
Acesta este link-ul: http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html



Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Buna dragele mele,

Cleo, este o mare binecuvantare sa te avem printre noi. Si eu tin anul asta Postul Sfintei Marii, cred ca este primul post pe care il tin tot. Doamne ajuta sa reusim fiecare dintre noi sa traim implinirea pe care o traiesti tu acum .
Ioana, semnat, si eu si sotul .
Ingeras, analiza LH o faci in z2 sau z3 de cm. Bafta multa !

Pup toate fetele si va urez o zi minunata .

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Cleo si pt puiutii tai

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna feteleeeeeee

am trecut pe aici sa va spun ca sunt tare fericita caci ieri dimineata devree mi s-a nascut primul meu finut care va purta numele sotului.....suntem tare fericiti....am fost de am vazut o buburuza mica de prima zi....sunt tare dragutiiiiiiiiiii.....doamne ce scumpi.....nici nu stia sa suga sa prinda sanul.....daro frumuseteee....

asa ca eu va incurajez.....incercati tot ce e omeneste posibil si rugati-va mult....si minunea se va intamplaaaaaaaaaa....

cleo esti o scumpa ca de obicei.....eu cred ca de Sf. Maria voi face cateva pachetele sa imaprt la biserica pt ca M-a ajutat Maicuta de am ramas graviduta....si macar asa sa-i multumesc....

si nu uitati sa da-ti listutele noastre vineri la cat mai multe biserici.....
deja ma gandesc ca nu am mai dat de mult un pomelnic de un an la vreo manastire cu numele noastre....tre sa fac ceva in acest sens....

va imbratisez pe toate...
DOAMNE AJUTA!
13+


Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:

Buna fetelor!
Cleo ma bucur foarte mult ca ai revenit printre noi. Multumim pt urarile de bine, esti o binecuvantare pt noi. Dumnezeu sa te asculte ca si noi sa dobandim un copilas binecuvantat. Ma bucur ca puiutii tai sunt bine, Dumnezeu si Maicuta Lui sa aiba grija de voi toata viata!
Anadomnica concediu placut ne este dor de tine asteptam sa ne scrii.
Cami sa-ti traiasca finutul si sa va bucurati de el. Multumim pt tot, esti o scumpa ca de obicei.
livsy ne rugam in continuare, Bunul Dumnezeu sa te ajute.
Ingeras analiza de Lh se poate face in z2 sau 3 dar se poate face si in z14, sau 21. Daca celelalte analize sunt bune nu are rost sa-ti faci griji sigur o sa fie bun si lh.
Va pup pe toate si va doresc tot ceea ce-mi doresc si eu.
Doamne ajuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna
va rog sa ma primiti in grupul voatru. Ma numesc Gabriela si am aceeasi dorinta ca si voi : sa tin in brate bb. Lucrul acesta inca nu s-a intaplat, chiar daca ne straduim de 2 ani si 3 luni, dar cred ca cu credinta si rabdare ni se va implini visul.

Am fost in concediu si am inteles un lucru foarte important: trebuie sa am rabdare si multa credinta, sa las ca Dumnezeu sa faca lucrarea, nu cand vreau eu ci cand zice EL. Pot sa va spun ca sunt mai linistita, impacata si voi astepta.
Rugamintea mea catre voi sa imi dati lista cu prenumele vostru si sa ma sfatuiti ce anume sa scriu pe ea.
Ma voi duce dupa amiaza la Sfantul Spiridon - sa las lista.
va pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krika spune:

Va rog din suflet sa ma treceti si pe mine pe lista celor care-si doresc sa ramana gravidutze.
Numele meu de botez este antoneta cristina, si de 1 an ne tot chinuim sa avem un bb al nostru si nu vrea sa vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

krica si speranta....bine ati venit in grupuletul nostru....sper ca nu veti mai astepta mult pana veti deveni gravidute si apoi mamici....

speranta se ia listutele noastre de pe prima pagina.....se copiaza intr-un document word.....se sterg nick-urile de pe net....adica se pastreaza doar prenumele fiecareia dintre noi plus numele sotilor ..... apoi la prima listuta se scrie....pentru zamislirea unui prunc sanatos.....la a doua cu gravi....pentru sanatatea viitoarelor mamici si tinerea sarcinii.....iar la mamici...pt sanatatea mamicilor si pruncilor.....fiecare poate scriue ce vrea....dar cam acest lucru ar trebui precizat....wsi sa stii ca noi dam listutele pe la multe biserici dar cand le dam explicam....cel putin eu asa fac....ca sa stie parintele de ce sunt listute atat de lungi....sa inteleaga despre ce este vb...

va pup pe toate....
si cris sigur ca ne vedem....sa treaca sapt aceastra si poate ma suni sa ne intalnim....

14+

p.s.....apropo.....azi trecem in saptamana 15....

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna
va rog sa ma treceti si pe mine pe listuta:
Gabriela-Elena si Ion


multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

La Multi Ani tuturor fetelor care poarta numele Maria !Sa va traiasca sotii si parintii care poarta numele Marian!
Maica Domnului sa ne ocroteasca si sa ne ajute !
Aveti grija la caldura-azi va fi greu de tot.

Mergi la inceput