Slanic Moldova- cazare

Slanic Moldova- cazare | Autor: nelis

Link direct la acest mesaj

Buna fetlor..as vrea sa ma duc cateva zile la Slanic Moldova ..ar pe net nu am gasit mai nimic de rezervat dar nici de vazut...
Stie cineva o pensiune faina....vrem ceva mai mic cu gradina ,..foisor...dar si camere faine...
zona este ok....mergem sa ne plimbam dar sa si lenevim...asa ca pensiunea trebuie sa fie ok...sa ne faca placere.
Nu sunt mofturoasa ...nu vreau ceva luxos...dar sa avem conditii minime....in limita decentei.
Multumesc anticipat pentru parerile voastre../.va pup....si zambiti....un zambet atrage clipe de fericire.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Nelis, eu am fost anul trecut la Slanic, cu baiatul cel mare in excursie cu clasa. Am fost cazati la pensiunea Margareta si mi-a placut. Aveau piscina, bar, restaurant si conditii de cazare ok, cu apa calda, etc. La capatul holului erau doua bai cu dusuri, dar cred ca au si camere cu baie proprie.
Iti trimit un link: http://www.novaturist.ro/margareta_final/ro/index_margareta.php

Pensiunea nu e situata chiar in statiune, ci in localitatea Slanic, adica in sat. Pana in statiune mai mergi vreun km sau doi. Noi am mers pe jos atunci cu clasa si a fost placut.

Pupici si concediu placut.
Zona e frumoasa, se poate merge si la Salina in Tgh Ocna. Mai e o manastire in vf unul munte si se poate urca pe jos prin padure...sau cu masina.

Gabriela si baietii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelis spune:

Multumesc Gabriela, pentru raspuns...am sunat acolo si nu au camere llibere...dar cum maine plecam ...vom merge acolo si vedem noi unde ne azam, noroc ca este in timpul saptamanii si sper sa fie oarecum mai liber.
Cand ma intorc intru sa postez pareri ..poate utile altora...

pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alison spune:

nelis,eu am fost la inceputul lui iulie acolo,am stat la niste cunostinte,dar o amica a mea a stat la vila C.F.R.,parca 2-3 stele,800 000/noapte,curat,baie in camera,la mansarda bucatarie la comun,cu vesela ,aragaz,etc.dimineata chiar ii faceau curat in camera,ea era multumita.vila e pe dreapta,cum urci pe sensul unic,are la parter o pizzarie deschisa recent(stefanel se numeste).sejur placut!

alison,mami de simon

poze

Mergi la inceput