Bucurii de sept-oct 2006 (137)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

buna, fetelor!

din pacate n-am avut timp sa citesc din urma, dar am zis sa scriu prima data ca sa fiu sigura ca ajung sa va dau vesti despre noi.

am vb mai mult pe pm cu meme si am pus la punct cum sa iau infacolul si i-am multumit.

multumesc si voua pt suportul vostru si Sephorei ca m-a anuntat la timp despre intentia lui meme

oricum, de 3 zile ii dau ce am cumparat cu 60 roni (niste bani bine investiti). deja se vede o imbunatatire, la pranz doarme, noaptea doarme de pe la 11 pana la 4 dimineata. mai are inca orele de 6-7 seara si 9-10 seara cand are colici foarte puternici, dar, oricum, faptul ca doarme mai mult in timpul zilei este o imbunatatire majora.

in schimb eu ma simt foarte obosita. deja daca el doarme incep sa simt oboseala, ca pana acum nu aveam nici timp sa ma gandesc la asta. ma doare spatele de innebunesc, ma doare toata carnea pe mine, picioarele, ce sa zic, ma simt o epava, dar asta este.

stiu ca am ratat cateva zile de nastere ale bucuriilor! scuzati-ma, nu reusesc sa ma focusez pe multe lucruri importante. La multi ani bucurii, fiti fericiti si sanatosi si iubiti-va parintii. si putina cumintenie, facut la olita, mancat singur si tot ce va da mamica, dormit la pranz si vorbit fluent n-ar strica... ce ziceti, mamici?

www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?UV=806562702573_79409688613&collid=19502908113.42874477613.1217933558383&page=1" target="_blank">Daria&Victoras, ingerii mei
Roxana, mamica fericita de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramomar



Sephora mai stii ceva de (S)andra? nu a dat nici un semn de viata cam de multisor!










***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************



... Cam de doua capitole...
Alexandrina 32+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Roxana, sper sa reusesti sa te mai odihnesti si tu, ca ai mare nevoie. Ma bucur sa aud ca Victoras e ceva mai bine, sper sa-l lase durerile de tot.

Alexandrina 32+ si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:



Sa va dau vesti si despre noi.
Suntem ocupati pana peste cap cu ccc curatenia pe care am inceput-o in apartamant, il astept pe tatal meu sa vina sa monteze centrala termica. Tre' sa stau cu gura pe el, ca e tare ocupat si sa nu-i permit sa ma amane prea mult.

Felicitari bucuriilor care vorbesc, stau pe olita si progreseaza...
Noi stagnam, nu face nici la olita, nu vorbeste , face nazdravanii...

A facut un urcior la ochi , azi dimineata a spart si l-am curatat cum am putut.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Eunice, chiar grozavi baietii tai! Petru cred ca-i o sursa inepuizabila de perlute de astea adorabile...oricum se vede ca e istet si precoce. Iar Toma, cum canta el melodii in BE! Wow!
Cu bona de 71 de ani e prea riscant, intr-adevar; chiar daca are experienta bogata, nu mai are nici conditia fizica si destul de probabil nici rabdarea de a face fata unui copil de 2 ani.

Izty, Lakioana voi va plangeati ca nu mai dorm fetele asa usor (sau deloc) la amiaza. Nici V nu mai vrea. De fapt pana la urma adoarme, daca insist sa stau cu el pana pe la ora 16 sau chiar mai tarziu, apoi se trezeste (il trezesc eu) pe la 18.30. Asa ca decat sa se foiasca si sa chicoteasca timp de peste o ora in patut inainte de-a adormi prefer sa nu-l mai culc deloc, daca n-are chef de somn. Asa macar adoarme seara mai devreme, pe la 10 in loc de 12.

"Today is the tomorrow I was so worried about yesterday".

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Citat:
citat din mesajul lui GETY
Felicitari bucuriilor care vorbesc, stau pe olita si progreseaza...
Noi stagnam, nu face nici la olita, nu vorbeste , face nazdravanii...

De unde ma bucuram eu ieri... azi V a prestat un mare kk drept pe covorul din sufragerie . Si un pipi bonus. Cam complicat daca il las asa fara pampers. Si nici tot timpul dupa el nu pot sta.

Gety, sper sa-i treaca repede bubita Mariei! Cred ca e dureros tare pentru ea, mititica.

"Today is the tomorrow I was so worried about yesterday".

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Citat:
citat din mesajul lui eloise

[font=Courier New]De unde ma bucuram eu ieri... azi V a prestat un mare kk drept pe covorul din sufragerie . Si un pipi bonus. Cam complicat daca il las asa fara pampers. Si nici tot timpul dupa el nu pot sta.
"Today is the tomorrow I was so worried about yesterday".

Andra si Vladut (14.10.2006) [green]
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Noi folosim cu succes chiloteii, daca se scapa cumva e mai simplu.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Salut ! Am intrat sa va salut si sa va urez o noapte buna. Din pacte nu am reusit de mult sa intru si recunosc ca nu am citit nimic din urma.
Doar ca Roxana e tare obosita- asta face din bucuria de a fi mamica pina la urma. Multa sanatete si putere sa treci peste primele luni ale lui Victor si cu siguranta te vei odihni mai mult dupa aceea.

Eloise - te inteleg perfect - azi dimineata Victor mi-a pisat si mie covorul si am avut ce sterge la el.

Cristina si Dragos (31.01.2004)+Victor(19.09.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/victornemes" target="_blank">Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirabelac

Citat:
citat din mesajul lui eloise
De unde ma bucuram eu ieri... azi V a prestat un mare kk drept pe covorul din sufragerie . Si un pipi bonus. Cam complicat daca il las asa fara pampers. Si nici tot timpul dupa el nu pot sta.
"Today is the tomorrow I was so worried about yesterday".

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Noi folosim cu succes chiloteii, daca se scapa cumva e mai simplu.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)



[green]Da, logic, numai ca eu inca nu i-am cumparat nici o pereche de chilotei . Ar fi cazul de acum.

"Today is the tomorrow I was so worried about yesterday".

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Eloise, in cele aproape 2 luni cat am incercat eu sa o invat pe Maria la olita (intre timp m-am lasat pagubasa, dar de maine reincep operatiunea) o imbracam cu o pereche de chilotei si pantalonasi bermude de bumbac obtinuti din taierea celor lungi "cu labuta".

Cred c-a durut-o bubuta la ochi, vad ca s-a retras acum, ii mai pun picaturi de Nettacin acum spre seara.

Mirabelac, esti din nou in concediu? N-ati plecat inca la munte?
Eu tare as mai pleca undeva. La mare n-am simtit ca m-am odihnit. Drumurile lungi pana la plaja si in Mamaia m-au cam obosit.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput