Gravidute si mamici de Timisoara (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Serbanica nu cred ca o sa nasc cu medicul meu ca DPN e 1 sept deci nu prea sunt sanse mai ales ca eu presimt ca o sa nasc mai devreme!Tu ce ai fetita sau baiat?Bafta azi la eco si sa intri cum te intorci sa imi povestesti cum e dr.Murariu ca merg si eu la el joi.
Am uitat cel mai important lucru:
FANCY FELICITARI PENTRU BEBELINA GRASUNICA SA ITI TRAIASCA SI SA ITI ADUCA NUMAI BUCURII!!!

Diana
36+ mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Serbanica te rog sa-mi dai DPN-ul, UM, dr tau, spitalul si culoarea caruciorului...si ziua ta de nastere.

Diana sper sa nu fie si Chiriac in concediu...eu cred ca te accepta. Nu ar avea de ce sa te refuze.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Mihaela esti super harnicuta , dar iarasi vin eu cu una mica modificare : pt. in Dacia la policlina (cred ca 4 ) sunt doi doctori cu numele de Zabos ( al doilea e barbat si e endocrinolog ) asa ca am urmatoarele date :
ZABOS DORINELA -medic primar ORL competenta audiologie - are cabinet ORL / audiologie str.Teiului nr. 7 tel:425408

gata luam pauza ca imerdiat se trezeste juniorul

Laurentiu Ovidiu Otiliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex2alex spune:

Citat:
citat din mesajul lui otim

scuze pana de curent

alex2alex bine ai venit in nostru , daca te uiti la prima pagina acolo ai si medicii la care am "apelat" cam fiecare dintre noi si poate iti da vreo idee
..........

Laurentiu Ovidiu Otiliei


Da, multumesc si bine v-am gasit !
In leg cu medicul, cred ca am gasit pe cineva...va spun maine mai multe ca ma duc la ea. Doctorita se numeste Todorut Florina si am auzit numai de bine despre dumneaei.
Dr Bacila e in concediu....am sunat si numai dupa 20 aug pot sa sun pt programare pt septembrie.

Om vedea maine cu o fi...revin cu detalii.

Va pup mamici si burtici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Otim si eu stau la etajul 4/4 si de aia mi-e si mie groaza de carucior 3 in 1. Mi se par destul de grele. Nici cu locul de depozitare nu ma pot mandri. Si nici cu bugetul nu stau prea bine.
Oricum lista aia de site-uri suna tare tentant

Miha arata tare interesant caruciorul ala. Probabil ca in primul rand o sa iau scoica, sa am cu ce sa il aduc pe bb acasa si pentru plimbari scurte. Dupa aia caruciorul.

Roxy eu inca mai merg la munca si as vrea sa mai merg vre-o 3 saptamani. Momentan nu am nici o problema, totul e ok, asa ca de ce sa nu o fac?


33+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanica spune:

Dya e super medicul.a incercat sa ma convinga sa nasc normal dar nici o sansa.Eu zic sa ai incredere in el sa te duci sa vb cu el sa ii spui si cine stie poate o sa fie mai bine.
BB meu e mare are3700 acum si dr ma mai tine pina in 18 august cind o sa ma interneze.Deci nici o sansa ca la asa BB sa nasc normal.
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Citat:
citat din mesajul lui serbanica

Dya e super medicul.a incercat sa ma convinga sa nasc normal dar nici o sansa.Eu zic sa ai incredere in el sa te duci sa vb cu el sa ii spui si cine stie poate o sa fie mai bine.
BB meu e mare are3700 acum si dr ma mai tine pina in 18 august cind o sa ma interneze.Deci nici o sansa ca la asa BB sa nasc normal.
38+

Serbanica multumesc de informatie.Maine am si eu programare la el, o sa merg o sa discut cu el despre nastere.Spune-mi te rog cum e medicul, e comunicativ, poti discuta orice cu el?Ti-a facut eco?Ca eu as vrea sa imi confirme inca o data sexul bebelului ca mi-a intrat o paranoia in cap.Sa stii ca si BB meu e mare luni cand am fost la dr avea 3300g ceea ce destul pentru 36 de saptamani.
Felicitari pentru BB tau mare.Ti-a zis canu ai nici o sansa sa nasti inainte de 18 august?

Diana
36+ mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanica spune:

Dya mi-a facut eco si da se poate vb cu el,mie mi-a zis ca pt cezariana trebuie sa isi dea acordul medicul sef de sectie dar cum Grigoras e medic sef si el a zis ca sa imi faca cezariana imi face.Acum e altul medic sef in locul lui Grigoras dar a zis ca nu e nici o problema ca e doar inlocuitor.Nu mi-a zis sigur ca nu o sa nasc pina in 18 august dar daca e ceva sa il sun ca vine imediat,din cite am inteles eu la baieti stai tot termenul de 40 de saptamini.Cum o vrea BB eu sper sa ma lase sa il nasc cind ma cheama dr nu sa ii vina lui vre-o idee sa vrea afara mai devreme.
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Am inteles.Deci a incercat sa te convinga sa nasti natural?Eu pun atatea intrebari pentru ca sunt tare nehotarata si vad ca nici un medic nu ma sfatuieste exact ce sa fac din cauza tensiunii mele destul de mari.Stii cumva cine e inlocuitor de sef de sectie?
Apropo tu stii cat se da la cezariana?Si o sa te mai intreb ceva daca poti sa imi spui( poti sa imi trimiti PM )te-as ruga sa imi spui cat ai platit ieri la medic.(eu am cardul blocat si trebe sa imprumut niste bani pt maine si nu stiu cam cat).
Probabil o sa ti se para ca sunt dusa cu atatea intrebari dar parca daca incerc sa ma informez cat mai mult ma mai linistesc.

Diana
36+ mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Mihaser multumesc pentru PM.Mi se pare ok ,probabil si dr a fost multumita.
Oare cum se simte Fancy?

Diana
36+ mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput