Puiuti de Randunici 2008!! (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns underqueen spune:

uuuuuuhuuuuuu !? sunt singurica?

-------------------------
inteligenta ma urmareste dar sunt prea rapida

Maria cea mai fericita mamica de bebe Tudor Stefan (26.02.2008)

POZE

POZE BOTEZ

minunea mea

asa creste strumful mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

TANTANAN CICACICACICA
Aseara nu am mai intrat, ce pacat!!!
comentariile la poze sunt redarea fidela a adevarului
Vladutz si sora lui sunt bestiali...la fel si mamica lor. Ne-am simtit f bine toti????cati eram?? multi
revin cu detalii
Ariel, alexutza e o dulce ...cu profu' ei cu tot.
Si teo de Stela e f f f frumoasa. Nici nu ai zice ca plange vreodata.

www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">1
2
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Si Tudor e un scump cum zice el nu, nu, nu.
Acum va bucurati

www.dropshots.com/ursuleata14" target="_blank">1
2
tiker
Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Buna dimineata
Am inceput aseara taraboiul cu veselia-mi caracteristica si am vrut sa scriu o scrisorica .Am recitit paginile din urma ca sa pot scrie la obiect fiecareia si sa nu uit pe cineva si mi-am dat seama ca n-a fost o zi prea buna. Cum multe nu-s din pacate, ca viata-i ciudata.Mai primesti din cand in cand cate-o prajiturica doar ca sa-ti treaca gustul amar si s-o poti lua de la capat.Am intarziat cu mesajul pentru ca m-am apucat sa caut prin casa un nr de telefon al unei bone pe care o intalnisem in urma cu vreo luna.Fusese femeia bona la doi copii ai unor doctori care se mutau acum in Baneasa si din pacate ea nu-i putea urma ca era departe pentru ea. Mie mi-a placut, am fost la ea acasa si am discutat, salariul cerut era decent insa ea nu vroia un program lung. La familia la care fusese statea doar 6 ore , pina la doua. M-am gandit sa-i dau acest numar de telefon pe PM lui Tuchi, poate ese ceva cine stie...DAR
1.nu l-am gasit
2.nu stiu daca-l vrea (ca sa stiu daca mai rascolesc)
3.nu-mi plac pm-urile deci Tuchi, daca-l vrei te rog sa-mi zici ca altfel n-are rost sa rascolesc pe aici.
Ce m-a determinat sa fac asta?
Nesimtirea femeii care santajeaza cu salariul, desi a trait in familia respectiva, cunoaste copiii si daca o intrebi sigur va zice ca-i si iubeste ca pe proprii ei copii si si-a ales si momentul potrivit, tot in cunostiinta de cauza probabil.
Despre bone....nici nu vreau sa ma gandesc cat o avea salariu bona lui Columbeanu ca sa se poarte cu grija cu chilotii cu Swarowski ai Irinucai....crezi ca mie nu mi-a crapat capul cand am auzit pe tanti Geta asta ca ea pleca la doua ca atunci venea doamna doctor acasa!!!!Cum sa stea pina la 8 seara, Doamne fereste! Plus ca vorbea de doamna doctor cu o admiratie si un respect aproape de veneratie sfanta...d-aia m-am gandit ca ar fi si ea fericita sa lucreze in continuare la o doamna doctor si iti poti rezolva si tu problema.
Roxanae bine ca in sfarsit te-ai internat, iti tin pumnii luni si iti doresc sa fie bine
Clau eu zic ca Rebe e rasfatata,daca a dormit in pat cu tine de la 1 noaptea pina dimineata inseamna ca nu o doare nimic.Poate are vreun bob de mazare sub salteluta de la pat!Inteleg ca plange si 3 ore daca e cazul, asa facea si Teodora mea.E chestie de temperament si n-ai ce-i face.Adica oi avea, dar eu n-am descoperit misterul.Avea vreo 2 ani cand am luat-o de mana dupa o criza din asta de plans si am zis ducand-o spre usa:te dau afara, sa te ia o familie de tigani! Stii ce mi-e raspuns, grabind pasul ei mic? Da bine, poate trece cineva mai bun si mai dragut ca tine, de unde stii tu ca o sa fie tigani? Asa ca...am leganat-o pina la 4 ani, a dormit cu cineva in pat pina la 7 ani si cu povesti la culcare pina nu mai stiu cati.Dar e desteapta si o iubesc, ca- a meaAseara a facut omleta si a spalat vasele
Am ras cu Vio, l-am vazut pe don Mario, m-am intristat ca pleaca Delphin, am dormit pina la 10 si in final vreau sa va zic sa fiti vesele indiferent ce probleme ati avea, nimic nu merita sa va strice ziua.Operatia va fi reusita, bona va aparea, examenul va fi luat, Rebeca va dormi odata si odata si tot asa.Dar zilele fara zambete nu se mai intorc inapoi si e pacat!

Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Mimo, mersi ca te-ai gandit la mine!
Nu stiu daca sa te pun sa rascolesti, pentru ca sunt in faza in care nu stiu daca vreau sa mai incerc o bona sau sa stau acasa pana face Seb 2 ani!
Sunt tare nehotarata si astept un semn de sus!
pentru perioada pana in examen ma gandesc cum ma ajut cu soacra, desi simt ca mi se rupe sufletul in sute de mii de bucati s-o las pe Ili acolo pana la sfarsitul lui octombrie!
important mai e si unde locuieste doamna bona, ca eu stau cam in capatul opus de Bucuresti fata de tine!
dar cum incercarea moarte n-are si nu ma doare gura sa intreb, trimite-mi numarul de telefon pe PM!
nu te epuiza cu rascolitul azi, ca nu arde! daca dai de el bine, daca nu- asa a fost sa fie!
Incerc sa-mi induc o stare pozitiva, sa ma incurajez si sa pun naibii ochii in carte!
PA!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Bubusunt verde rau si te admir tare pentru energia ta.Ma gandeam ca mie si gratis sa-mi ofere cineva asa relaxare, tot m-as mai gandi (de lene) daca sa ma duc sau nu...Bravo, bravo Si cum nene, n-a functionat faza cu adormitul pe sunet de bormasina?
Simoazut barosan 9.5 kg...barosan ramane, ce mai!Sa fie sanatos , ca frumos este!
Crislingurita de la Primii Pasi e dintr-un material moale, nu lovesti gingia copilului ...e mica, dar nu prea mica...e o inventie buna, zau!
Stelafrumusica fata,cu cin' sa semene? Dar voi sunteti atat de tineri amandoi, neneeeeeee! Bravo voua, la mai multi copii frumosi si nu te mai vaita ca nu doarme ziua...bine macar ca doarme noaptea!
Valentinacum mama sa uiti ca trebuie sa doarma copilul?Pai asta trebuie sa tii tu minte sau el, copilul?
Tuchisuper realizarea ta si clar ca va fi mereu CEA MAI MARE! Rascolesc, trimit, sper sa-ti fie de folos...
Viosuper treaba ai facut tu cu linkul ala.Inca o viata de mai traiam si la avocado nu ma gandeam, desi imi place mult si stiu ca-i f hranitor.Si cartof dulce iau chiar zilele astea..
Geckosa stapaniti sanatosi masina cea noua cand va veni, sa va faceti cumparaturile cu bine azi cu asta de imprumut...vezi, si noi am patit asa in Ro...am asteptat masina de ne-a crapat capu' dar cand am cerut masina pt folosit pina vine cea noua, ne-au ras in nas Ne-au dat gratis niste covorase de 2 lei dupa 2 saptamani de nervi...nici call center sa faci o reclamatie n-aveau in Ro, aveau numai in Ungaria! Si apelul ca sa fac reclamatie m-a costat mai mult decat covorasele!
Ursulicaspecial te-am lasat la urma...ce vals e ala mami? La dans ma refer , ca muzica da...e vals !Ce sa zic si eu...o rautate, bineinteles!Ca pe vremea mea, se invata valsul la pension si d-aia stiu
Sa laud ursuletul? Il laud, ca merita Cuminte, cuminte...nani, zambete, admirat peisajul Poti sa mai faci vreo 10 ca nici nu-ti a seama ca sunt prin preajma!
Ariel azi nu te bagi la cursul din IOR? Sa zica Ursu daca nu i-a placut faza cu luna pe lac...f tare!
Delphscrie azi cat mai mult, sa "tina" pana cand vei avea din nou net De ciuda am bagat o cioco cu menta intreaga! halal regim...si totusi, minus 2 kg arata cantarul. Mai am 20 de data si gata
Si cu aceasta, va pup si va urez week-end placut , gratare bune, vreme buna, distractie la maxim!
Revin pe seara!

Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Tot eu
Am uitat sa va spun ce fructuoasa a fost intalnirea de aseara, cum m-a ajutat pe mine Ursulica sa inteleg ca piciorul pe care eu il cred "defect" al copilului meu si pe care il masez zilnic NU ERA ALA PE CARE IL TINEA IN EXTERIOR ci celalalt, pe care il tine in interior O Doamne!

Simona,mamica de Teo (14 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Mercic Ursuleatza,Mimo
Bre Mimo,ce mesaj optimist ai trimis tu..pt asta,te-am iertat ca ne-ai lasat azi noapte cu ochii in soare,fara scrisoare.
Clau,bravo ca ati avut o noapte cat de cat buna.W-e placut la Pitesti!
Delph,chiar asa,scrie azi cat poti!!
Cred ca ne ducem prin parcul circului si luam si o patura cu noi.Vine cineva?
ici si o zi cat mai frumoasa!

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)
Pozici
Drumul vietii
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Hello stol!

Vad ca e un pic cam liniste pe crenguta , asa ca o sa profit si merg sa citesc din urma ca ieri am fost plecata toata ziua, si azi la fel , pana la ora asta. Dar inainte raportez: tocmai ne-am intors de la Bucuresti, am fost cu pitica sa- i dam a doua doza de Rotarix, a inghitit-o fara probleme. Ne-am cantarit si avem (la 3luni si 10 zile) 6130gr si 62 cm. Eu zic ca e destul de bine, ma declar multumita.

Mami de Antonia(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Poze de la mare

Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns varuna spune:

Salutare !!! Am fost la mare , am plecat eu si sotul si ne-am intors eu, sotul si CM...ma duc sa citesc ca poate mi-a mai zis si mie careva, ceva de supa de legume si revin .

Ana cea mai fericita mamica cu iedutzul scump Mara Sofia (17.03.2008)
http://good-times.webshots.com/album/564194872iYmogH

Mergi la inceput