Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Salut fetelor

Just La Multi Ani!

Am cam ramas in urma cu scrisu, dar citesc zilnic, ma bucur tare mult pt. vestile bune, pt. cele care deja stiu ce bb au, si le doresc un bun venit noilor burticute.

Eu am schimbat medicul si cel nou indradevar mi-a dat si mie sa fac triplu test si a mas. pliul nucal - 1,4 mm la 13 sapt si a zis ca e ok.

Ma lupt in continuare cu greata si oricat m-am plans la medic, a spus ca nu are ce sa imi faca, ca o sa treaca in 2,3 sapt sigur.
E din ce in ce mai rau si nu mai stiu ce sa fac, nu pot manca nik da nik nik cum iau o lingura de mancare parca pun bombe in stomac, in urmatoarele 2 min iese si pe gura si pe nas, am slabit 3 kg intr-o sapt. in conditiile in care stau doar la pat.
Abia ma tarai prin casa, nu pot face nik, si cel mai greu si mai greu e faptul ca sunt singura aici.Doamne ajuta sa reusesc sa trec si peste asta si sa ajute pe toata lumea si sa fie bb sanatos.
Voiam sa stiti de ce nu prea sunt activa pe forum, da eu sunt zilnic cu voi, dragele mele, intru in fiecare zi dar nu reusesc sa si scriu.
Aveti grija de voi si bb-i va pupsi Doamna Ajuta

http://md.lilypie.com/klKFp3.png
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=veronica&year=2009&month=2&day=2&babycount=1">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Veronica, te inteleg asa de bine. Si eu astept sa treaca cele 2 sapt pana implinesc 16 saptamani pentru ca sa fiu din nou om: sa mananc, sa pot merge prin oras fara sa imi fie teama ca nu am toaleta unde sa vars, sa ma pot urca in masina fara sa opresc la fiecare copac de pe drum ca sa vomit etc.

Eu iti tin pumnii, si tie si celorlalte fete cu astfel de manifestari, sa treaca repede repede. Sfatul meu este ca dupa ce versi, sa bei apoa si sa mananci din nou. Stiu ca e greu, dar corpul trebuie sa aiba ceva din care sa isi ia substantele nutritive.

Bee14+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare burtici,

Bun venit noilor .

Just multumim pentru tortulet si sucuri, sa fii sanatoasa, si sa traiesti multi ani.

Leditia ai grija de tine, imi pare rau ca exista aceste probleme cu tensiunea. Uite de la mine.
Fetele si eu sunt ametita, nu am chef de nimic, nu pot gati, saracul sotul se multumeste cu ce face mama (oricum bunatati).
Mai rau e ca si el are niste probleme de sanatate, il doare spatele din cauza efortului de la servici, si nu prea poate sa care, sa ridice... dar cum nu avem musafiri, facem curatenie asa mai de ochiul soacrei... dar sa nu credeti ca e mizerie...

Poze ..

10+ Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

La Multi Ani, just, si tot ce iti doresti!

Naty, cred ca aseara inota bebele prin burta, ca un peste l-am simtit, zici ca ma si impingea cu capul...

Aseara m-am enervat foarte rau, stiu ca nu e bine, dar asa sunt oamenii, tampiti, stiu ca esti intr-o stare mai deosebita, mai sensibila, ba ca mai ai si dureri si asa, si tot nu pricep sa stea dracului pe fundul lor... Doua motive de nervi am avut, de azi-noapte m-am foit si m-am plimbat prin casa cu dureri de burta, iar azi, pana la ora asta, am avut niste dureri crunte, numai in pat am stat, parca ma taia pe dinauntru... Asa imi vine sa-i blagoslovesc pe cei care m-au enervat, de sa ma tina minte...

cu un puiut de 19+
Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

quote:
citat din mesajul lui Leditia

Care zicea ca a luat deja patut,carut si nu mai stiu ce?cu 9 mil toate?Nu de alta da vrem sa vedem si noi..se poate?

POZE
Minunica mea
16+



da sa imi zica roxana daca am voie - sa nu fie reclama

17+ cu Traian Carol

the greatest thing you'll ever learn is just to love and be loved in return

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

roxana,deci si dupa anestezie gen doare asa tare????da' nu mai vreaaaaaaaaaaauuuuuuuuuu!!!!!!!

Amedeo 10 ani,Annamaria 7ani,Samantzuca 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Veronica vin eu la Iasi sa stau cu tine+ sotul din dotare, ne primesti??
Ca sa nu mai stai singurica...

Poze ..

10+ Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Selene, nu ii mai baga in seama pe toti neavenitii! Sanatatea ta si a lui bebe conteaza!

Carmen Marieta, lasa mama smotrul sau grijile pentru curatenie, mai ales acum. Nu e nimic daca e un pic de dezordine. Eu sunt exagerata cu facutul curateniei, insa de cand sunt gravida si am greturi, am lasat-o mai moale.

Bee14+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

dati-mi si mie o reteta de scapat de lene,va roooog!tre sa fac curat in camera copiilor,sa-mi pun samponul colorant in cap,sa-mi sterg unghiile cu acetona,sa fac fasolica verde pe care am curatat-o alaltaieri si zace in frigider...da' mi-e somn si leneeeeeeeeeee.....ajutooor!si tre sa-i tai si pepene lu asta mica,saraca,ca-i e pofta...ce mama lenesa au copiii mei,saracii!!!da' m-am saturat sa fac totul singuraaaaa!!!!!!!!!!

Amedeo 10 ani,Annamaria 7ani,Samantzuca 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stellutza spune:

LA MULTI ANI JUST, MULTA SANATATE SI FERICIRE PENTRU TINE SI PENTRU BB

+12

Mergi la inceput