M-am hotarat ..........adoptie- cap.49

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Miha iti tinem pumnii sa fie bine ca nici nu se poate altfel.

Alecia esti pe lista.

Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Dragele mele,
gata suntem, am trecut si peste acest hop. Sunt usurata de nu va zic.
A decurs totul Ok, m-am dus eu mai devreme, eu stat la etaj, si cand a venit tipa care a stat undeva la parter, l-a luat a.s. pe bb si s-a dus jos cu el, si eu am stat ca pe ghimpi jumatate de ora, mai precis 26 de minute. Mi l-a adus era tot in lacrimi, ca s-a speriat, vedea fete noi si am inteles ca a fost cam dura la voce si a inceput sa planga bb.
i s-au explicat toate cele, si a zis ca nu vroia decat sa il vada si ca acum asteapta de la tribunal ca sa mergem mai departe cu procedura. Dar vroia sa stie daca suntem bogati

in schimb nu ma pot bucura pe deplin pana nu avem de la instanta tot ce trebuie, si pentru asta mai avem de asteptat ca trebuie intai sa il declare adoptabil....si de abia apoi...dar cunoasteti si voi foarte bine.

inca o data va multumesc pentru sustinere si incerc in week-end sa descarc poze ca sa vedeti si voi pentru ce ma lupt si stresez eu , un ghemotoc-o minune, care are nevoie de ingrijire si dragoste, si pe care cu siguranta nu o va putea gasi mai bine decat la noi.

oricum ni s-a urat concediu placut si sa stau fara grija ca totul va fi bine, banuiesc ca aceste cuvinte nu au fost spuse fara vreo acoperire


Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997)
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Bravo, Miha, ma bucur MULT pentru voi. Tu ai vazut-o pe mama?


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

tzuni -nu am vazut-o si cred ca nici nu as vrea sa o vad...mi-e frica ca m-ar urmari figura ei si sa nu o intalnesc vreodata...in piata

a, si cand am plecat de acolo, deja m-am uitat in toate directiile inainte sa intru in masina, si apoi am luat-o pe rute ocolitoare si cu ochii in retrovizoare ca sa nu ma urmareasca cineva- eram ca in filme

Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997)
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Miha bine ca ai trecut peste hopul asta.Doamne ce experienta coplesitoare.Nici nu vreau sa ma gandesc ce a fost in sufletul tau dar bine ca totul s-a terminat cu bine.



Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

quote:
citat din mesajul lui miha74

Dar vroia sa stie daca suntem bogati



BOGATI ???? Doamne ca multi iti sar gardul!!
Si se mai mira guvernantii de ce am sarit cu totii la "minunata" modificare a legii. Cap au...minte ce le mai trebuie....
Bine ca s-a terminat cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

alecia- daca nu ai copilul in plasament nu trebuie sa fii prezenta, ca tu nu apari nicaieri in acte, banuiesc ca stii ca il vei lua pe baietel dar doar din vorbe, nu-i asa?


Miha, mami de Matei (16.01.2008) si Laura (30.09.1997)
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Noi maine facem bagajele si duminica dimineata plecam spre Bucuresti si apoi spre mare.Dupa ce lasam copilul si bunicii la mare mergem sa vedem un baietel.
Saptamana viitoare ne "vedem" mai spre sfarsit si sper sa vin cu vesti bune.



Mami de Razvan(07 martie 2004) si de
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Drum bun asi, concediu placut si sa te intorci cu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Asi, Sabineta - va multumesc frumos!

Mai am o intrebare: in cazul adoptiei ai dreptul la CIC? Si daca da, mai ai voie daca adopti un copil de peste 2 ani?
Sau ramane doar perioada de pana la 2 ani?

Mergi la inceput