Campanie nationala:Sprijinul reproducerii asistate

Campanie nationala:Sprijinul reproducerii asistate | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Campania civica de responsabilizare a autoritatilor din Romania in problema finantarii reproducerii asistate medical a fost initiata pe Desprecopii.com si speram sa fim primii care sa va anuntam ca in Romania, legile se fac pentru oameni, de catre oameni. Au fost trimise 54 de petitii catre Ministerul Sanatatii.

Desprecopii.com va invita sa sprijiniti aceasta campanie nationala de sensibilizare a autoritatilor. Este de datoria statului roman sa ajute familiile care doresc cu ardoare un copil si nu il pot avea decat prin FIV. www.desprecopii.com/info.asp?id=1434" target="_blank">cititi despre aceasta campanie aici.

cum va puteti implica in aceasta campanie nationala de sensibilizare:

- trimiteti mai departe www.desprecopii.com/info.asp?id=1434" target="_blank">acest articol la cunostinte
- daca aveti cunostinte in randul jurnalistilor sau politicienilor, discutati cu ei despre aceasta campanie - despre eforturile uriase pe care le fac aspirantele la statutul de mamica atunci cand se confrunta cu problema infertilitatii, a FIV-ului ...
- daca aveti idei sau sfaturi despre cum ar trebui sa dam acestei campanii un suflu national, le asteptam.

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1434

Multumiri Aspirantelor DC pentru initiativa si sper sa ne putem solidariza pentru cauza lor.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Multumim Desprecopii!
Multumim pentru ajutorul acordat si pentru faptul ca faceti cunoscuta problema noastra tuturor membrilor Comunitatii Desprecopii, prin crearea acestui subiect la subiecte generale!
Asteptam sprijinul si ideile tuturor celor care vor sa ne ajute, chiar daca nu sunt afectati de aceasta problema!


Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Doamne ajuta!
Multumim DC!


Anto
"Cea mai mare iluzie este ca oamenii au limite!"

"Toata lumea stie ca adevaratul punct G este in finalul cuvantului shopping!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

multumim mult
Sa dea Dumnezeu sa fie bine.



elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verga spune:

Multumim

Cand o usa a fericirii se inchide, o alta se deschide; dar deseori ne
uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:



Emma are nevoie de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Pentru cei interesati sa ne ajute cu orice (idei, acces la anumite personalitati sau ziare, etc) si vor sa vada ce am facut pana acum, va invit sa cititi si subiectul creat pe forumul aspirantelor -AICI
Suntem in curs de realizare si a unei petitii on line si speram ca vom gasi semnatari si din randurile voastre, a membrilor DC care sunteti deja parinti, speram ca ne puteti intelege si ajuta!

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Va rog frumos, pentru cine vrea si poate sa ne ajute, am cateva intrebari:
- Daca v-ati implicat in initierea unei petitii on line, orice sfat este binevenit ( tehnic, de redactare, cat si legat de pasii ulteriori strangerii de semnaturi -mai ales)
- Daca cunoasteti vreo organizatie/ fundatie care ar putea sa ne sustina dupa ce strangem semnaturile prin petitia on line.
(e de ajuns sa ne spuneti numele, ii contactam noi)
- Daca sunteti deja membrii vreunei asociatii care ne poate ajuta

Va multumim, orice raspuns este binevenit!



Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

ioana

pentru Emma

ai grija si tu ca Alesia sa ajunga acasa


Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Va informam ca am initiat petitia on line Sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate.
Fac un apel la voi sa ne ajutati, semnand petitia si inaintand link-ul catre ea mai departe in lista voastra de mess, pe mail, etc.
Acesta este link-ul: http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html


Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput