America (118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Corinadana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Suntem bine! multumim Andrada!
Vai ce ne a scuturat...

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

heh, a trecut si asta...unul din neajunsurile vietii in CA.
Cladirea in care lucrez eu e inalta si cred ca e pe role ca sa se miste bine la cutremure, credeam ca nu se mai opreste. Am dat fuga acasa sa vad daca nanny si juniorul sunt ok si totul e in regula acasa.
thanks god!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Am vazut si eu acum. Bine ca sinteti OK.

Mai am o intrebare despre jobs la guvern - merita sa fii membru la "union" sau nu?

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lexi spune:

uf, bine ca sunteti bine! inteleg ca a fost destul de lung, bine ca nu mai puternic.
eu am o frica adanca de cutremure, nu cred sa ma sperie ceva mai tare decat asta. acum trag nadejde ca prind ceva curaj, ca se construieste in spatele casei o alta adunatura de case si acum se niveleaza terenul; fetelor, e o zgaltaitura aproape continua, imi tresalta paharele in dulapuri cand trece buldozerul ala intr-un sens, ca-n celalalt sens e dulce si lin ca un lullaby.
vad ca un vecin si-a pus deja casa la vanzare, sper ca mai avem si noi ce vinde, daca nu ne darama dumnealor inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Alina, bine ca sunteti bine. Am tot sunat la tine si nu reuseam sa prind.
Corina, asta asa ca sa nu vi se faca dor rau de America cand sunteti in Ro. Drum bun.

Ramona, pai asta e cea mai importanta parte, sa faci parte din union. Doar facand parte din union esti protejat si nu iti pierzi jobul una-doua si cu insurance-ul esti asigurat. Degeaba lucrezi la guvern daca nu fci parte din union. deci, da-i inainte cu tupeu.
Rad eu dar nu e rasul meu, inca sunt speriata bine. Fir-ar sa fie, cat urasc cutremurele astea.

4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Carmen, multumesc mult. In general asa auzisem si eu.
Ma intreb de ce toata lumea de acolo l-o fi sfatuit pe sotul meu sa nu se inscrie in union. Hmmm....

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Brrr, bine ca toata lumea e ok, si eu am o spaima cumplita de cutremure si de zborul cu avionul (asta apropo de avionul ala de la Quantas cu spartura, cred ca albeam instantaneu si nici ca mai zburam vreodata).

Ciufule, ce pozici faine ai, daca te-apuca sughitul sa stii ca io sunt, tot te pomenesc lu' sota-miu prin ce locuri faine va duceti voi. Ne intrebam noi unde sa mergem in vacanta anul viitor si el cica: Colorado. El zice ca voi aveti o pozitie nemaipomenita din Colorado aveti acces la multe chestii misto in jur.
Eu vreau sa mergem in Alaska.

Haha, ati observat www.50states.com/us.htm" target="_blank">harta Americii? Io cred ca astia au inceput cu impartirea statelor de la vest la est, de la vest pana pe la jumate toate statele sunt mari, cand au ajuns pe la jumate cred ca si-au dat seama ca au cam run out of space si au inceput sa inghesuie restul statelor in teritorii mititele si inghesuite. Joke.

Andrule, da'lin' cand pleci?


Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Sau poate invers Oana si le ieseau prea multe...ha ha!

Fetele grija mare ca astia tot anunta ca se asteapta replici mai mari in urmatoarele zile. Of Doamne!
Carmen ca bine zici!

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Lmao, Corina, yeah si aia se poate.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput