Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Helou!
Ne-am dus pe pagina a doua!
Hai mai ziceti ceva...plsss!!!



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

la incaltaminte tineam f mult sa fie din piele si asa i-am luat pana am pacatuit cu o pereche de skecerhsi care is din...plastic/spuma.
Si fara sa tin mortis toti au avut zona calcaiului rigida, adica ii sta bine piciorusul, exceptie face skecershii bineinteles.
Nu ma uit asa tare la firma cat la piele. Am luat si la un milion perechea asta iarna, am luat si la o su' de mii sandalute chinezesti acu vara, deci judecati

Ela, pai la pat 2/2 stai tu intr-o parte, sotul pe alta si Thea la mijloc si are loc Thea sa se invarta la nesfarsit. Da asa io nu stiu cum va mai intalniti voi in pat, tu si sotu, hihihi
Si vezi ca la dimensiunile astea gasesti lenjerie mai greu.

Ce mai era.....

Tzuna, super pt Maria, ai vazut ce face aerul de Italia....si voi tb sa va mutati acolo ca va merge bine.



roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florin-a spune:

uite zic eu Lumi
Am dat:ardei umplut fc special, piftelute, galusti, ciorbita de care mancam si noi(in general papa ce papam si noi.Noi ne-o condimentam in farfurie ca mi-e lene sa gatesc separat pt ea.Asa ca desert-biscuiti,stiksuri, uneori pufuleti, placinta facuta in casa, pandispan facut in casa
Nu dau:mezeluri,carne porc, sucuri(nici macar teddy)bomboame, acadele(am incercat a aruncat cat colo)prajeli.
E f pofticioasa si cand mai fac cartofi sau altceva ce este interzis ii dau doar sa guste.
DintiToti incisivii au iesit,2 masele in lucru, canini parca inca nu se zaresc.Oricum la noi a iesit cate unul si cu tam tam.
Spalat dintii-am aratat inca ii mai arat i-am luat si periuta dar degeaba.Nu vrea cum nu vrea sa bea din canuta sau cu paiu.Curat dintisorii cu compresa sterila.Uneori mai uit ce-i drept!Roxifoarte tare schema cu dintii.Am adaugat la favorite!
Cam atat deocamdata.Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Am ajuns prin oras si am constatat ca sunt reduceri la haine si incaltari pt adulti dar si pt copii. Sunt tricouri f. frumoase pe la 15ron si altele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Buna seara

Diana cand ma zis sarmale ma refeream la Sarmaleee din alea de zice Kitty cu carne de porc si afumatura si varza murata...si salata beof cu maioneza din galbenus crud cu o tona de ulei...si zau nu sunt povesti astea mi-au fost date exemple de dr lu'Victor respectiv de mama cand lucra la Gr.Alecsandrescu...Si eu i-am facut lu'fimiu dovlecei umpluti cu pulpa de pui si perisoare sau musaca cu carne de vitel...dar totusi pana la porc si afumatura e cale lunga...

Acidulateee..pai sa va spuna Iunia ce vede la castani...te apuca damblaua...eu sunt cu stolu'meu si nu-i dau dupa principiu "io nu beau ca-mi face rau la rinichi lui de ce i-ar face bine?"
Sandale tot cu bareta in fata si reglabile lateral ca are piciorel grasanel si lat si lung dar la preturi variabile.
Fasole verde si galbena i-am dat si eu ...nu e mare fan dar mananca; in schimb fasole boabe nu am indraznit ...eu ma balonez de la ea si nu am mancat nici cand alaptam asa ca o las pentru dupa 3 ani.
Conopida fiarta la aburi sau mancare cu ceapa si rosii si marar i-am dat si nu a avut decat parturi.Nu sa smiorcait(semn ca l-ar fi durut burtica) si nu a facut moale asa ca mai bagam din cand in cand.
Despre sfecla rosie am aflat de la Elpower si i-am dat, asa cum am aflat de brocoli de la sora mea si au mers amandoua in combinatie cu cartof...sunt multe chestii la care nu m-as fi gandit si le-am aflat de ici de colo dar pana nu am avut acordul medicului si documentatie nu am indraznit.Spre ex fimiu ar manca si el castraveti si i-am curatat de samburi si coaja si i-am dat ...a facut moale,parturi,iritatie la fund si numai repet experienta pt ca dr.ma avertizat ca e mai indigest;eventual zicea ea sa ii dau ardei gras...dar pe asta nu-l vrea asa ca ramane la rosie vara asta.
Voi dati morcov crud la copil sa rontaie? Fructele le dati cu coaja? Mai curatati dovlecelul de samburi? Dar rosia?

Eu la primele doua raspund NU la ultimele doua DA si voiam sa vad daca nu-i bai sa bifez da si la primele.

Elpower un pat de 200/160 e arhisuficient ca sa gasesti si saltea pe masura si lenjerii.Il poti face pe comanda cum am facut si noi si ceri sa-ti puna tablii laterale pe langa care strecori un cearceaf rulat...fii sigura ca nu se va ridica in somn sa dea cu capu si daca da atunci nu va fi tare...sau poti lua o canapea extensibila care are 3 laturi tapitate (spatele si cotierele).Succes la cumparaturi de scaun si pat.
Tzuna ma bucur tare ca Mariei i-a priit in Italia..io ziceam de acu 2 sapt..poate va mutati acolo ..Oricum ma bucur ca sa ingrasat.
Ioana ai nr meu de tel in lista.Daca nu il iei de la Gabi si vorbim pentru sambata.Poate e vreme buan si facem si un gratar.
B_Zara ete ca merse urarea ta si veni caldura...cu o tzara ploaie dar tot e mai bine decat saptamana trecuta.Acum ar mai trebui un vodoo lu'sefu sa-mi dea 5 zile conced si mare scrie pe mine.

Hai va pup in grup si noapte buna.
Nu mi-a mers netu si nu am pus inca pozele de la zoo;poate maine.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Voi dati morcov crud la copil sa rontaie? nu ca nu pune mana pe el
Fructele le dati cu coaja? nu
Mai curatati dovlecelul de samburi? da
Dar rosia? da


si mai vroiam sa iti dau bataita Marta pt cele 7days sau cum le zice. Pai dureaza 30 de min sa bati un chec de casa si 40 min la cuptor si manca Victor cel putin 3 zile din el,




roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Hi, hi, hi! Pai pat de 1.60/2.00m avem acuma si nu incapem, ca noi suntem lati tare, ca sa zic asa.


Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Mda, iau si io o bataita, da am facut checuri si nu a mancat Thea nicun minut, da trei zile?

Io fructe dau cu coaja, morcov sa rontaie, da, dar nu e incantata decat pe moment, apoi il azvarle prin casa, dovlecel nu mai curat de seminte, iar rosia n-am curatat-o niciodata. Dupa cum am zis, Thea prefera rosia cruda.


Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Roxaniciule nu mai daaaa..promit ca nu mai fac 7 days fac doar chec si pandispan cu fructe ca ala ia placut acu 1 luna cand facui.Putoarea de mine...odata pe luna deh...
Victor se uita la orice d'aia intrebam de morcov.Iar la caise,mar,para si nectarine am curatat mereu coaja de teama sa nu se innece ca are doar 8 dinti,nici o masea si nici canini...si sunt patita cu innecatu de 2 ori

Ela draga da' fa atunci doar 1 pat de 90/200 pt Thea si-l lipesti temporar de al vostru ...pana mai creste si taiati si voi cordonu....io zic.. aia care n-ar taia cordonu nici in 100 de ani .Si Victor mananca rosii crude dar taiate in cubulete,fara samburi si fara coaja...ca mie frica sa nu ii incarc apendicele cu seminte nedigerate...deh stolu' meu....Si cum mananca coaja la fructe o inghite sau o rontaie? Stii la caise mie mi se pare cam alunecoasa,asa mai dificila adica...Iar el adora caisele...se indoapa daca nu sunt 1 sec atenta si d'aia sa si innecat acu 2 sapt ... Are masele Thea ?

Eheee gata cu vorba ca maine la 6 juma suna ceasu si la 7 si 10 tre sa ies pe usa altfel numai ajung eu la munca si ma para "sacalii"
Hai pupe,somn usor si vise placute.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Pai coaja mai o inghita, mai o mesteca. Dar ea n-a fost prea innecacioasa niciodata.
Si daca tu te simti mai impacata sa ii cureti coaja si semintele, atunci asa e ok.
Masele are, 4.
Pat lipit de al nostru.. hmmm... e o idee. Da' numa sa incapa . Vedem, ne orientam.


Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput