Azoospermie - cap 21 -

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Operatia de varicocel se poate face in 2 feluri: pe testicol (mai invaziva si riscanta ) asa cum a facut dl Zisa Cami si abdominal asa cum a facut dl Ioanap76 . La ultima se stranguleaza vasele de sange care alimenteaza varicocelul iar la prima se scoate varicocelul . Pt prima varianta il rec doar dr Dr Damian.

-ici pt toate fetele.




Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Sufletzel , parerea mea e ca ia prea multa vitamina E . Dr Soare recomanda o capsula de vit E forte la 2 zile.



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Oare Pisix, vine cu surprize ?
Azi sotul si-a repetat analizele pt. tiroida (TSH, T3 T4), din pacate doar peste 3 saptamani vom avea rezultatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Neatza!!!

Fetelor, desi speram sa aiba varicocel( macar asa, am fi stiut si noi cauza) nu are. A facut ieri un echo testicular doppler, rezultat negativ. L-am trimis la 3 doctori urologi, care i-au spus ca nu are varicocel. A facut un control endocrinologic, clinic sanatos. Rezultate hormanale- oct 2007
- FSH= 7.55 (1.5-12.4)
- Lh= 3.94 ( 1.7-8.6)
- TSH= 3.35 (0.27-4.2)
- Prolactina= 365.5 ( 98-456)
- Testosteron= 26.24 ( 9.9-27.8)
Iar ultima spermograma- mai 2008
- Nr- 0.5 mli/ml
- mobilit normala- 2%
- imobili- 98%

Ce imi puteti spune despre rezultatele hormanelelor?

Am hotarat aseara sa continue tratamentul cu naturiste si daca pana la anul nu vine bebe, ne vom indrepta spre fiv.

Asta este schema de tratament pe care i-o dau:
- Napraznic -6caps/zi
- Multi Maca -2pastile/zi,
- Vitamina C -2pastile/zi
- Ulei de somon cu Omega 3 de la Doppel Hertz -1caps/zi
- Acid folic + complex de vit B de la Doppel Hertz -1caps/zi
- Seleniu- 1 pastila/zi
- Zinc- 1 pastila/zi
In plus am sa-i cumpar si pliculete de L-carnitina de la Redis. Este suficient ce-i dau sau mai trebuie sa adaug si alte suplimente?

Va pup si Doamne Ajuta sa ni se indeplineasca cat mai curand dorinta cea mare!!!

aniversare casatorie; asteptand o minune;

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

bambie, rezultatele hormonale ca la carte. Pacat ca spermograma e asa de proasta.
Nu stiu cum e naturistele dar sper sa dea rezultatul mult asteptat. De cand face tratamentul naturist? Sa repete spermograma dupa 3 luni de tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Moniland , multi maca, napraznic si vit C, i-a cam de 2 sapt, ulei de peste de 1 luna, iar restul de 2 luni.

Poate lua tratamentul mai mult de 3 luni? Este indicat sau dupa 3 luni face pauza o luna si apoi il reia?



aniversare casatorie; asteptand o minune;

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Bambie, nu vreau sa te sperii, dar eu as zice sa vezi cum merge spermograma aproape in fiecare luna ....nu de alta, dar macar sa congelezi ce ai.Noi avem 0 si ce n-as da sa am macar 10.000 pt FIV.Poate te va ajuta tratamentul naturist.Multa bafta!!!
Nusy, ce mai zici?Esti bine?Te imbratisez si un pupic special.
Fetelor, noi nu mai avem noutati.In toamna asta o sa vedem ce decidem.FIV cu biopsie la GYNERA sau in Germania.Nu ne mai punem baza in nimic altceva.Sper ca poate sunteti voi mai norocoase.Va pup dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

bambie, eu stiu ca vit E e cu probleme daca se ia mai mult timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Bambie tratam ales de tine e f bun dar as mai adauga Pro6 de la FLP deoarece se apropie de lim superioara cu testosteronul si un testosteron mare afecteaza prostata. Sunt vitamine si minerale care protejeaza prostata. Nu zic ca tb scazut testosteronul , zic ca tb sa preveniti o efentuala afectare a prostatei. Dar tb sa scoti zincul si seleniul pt ca Pro6 contine si el ac minerale pe langa altele.
Cred ca la voi e vb de azoospermie de obstructie si ac poate fi din cauza unei infectii din trecut cu chlamidia sau alti brontozauri. Chlamidia poti sa o ai si sa nu stii, doar dc e in forma f avansata isi face simtita prezenta. Ati facut amandoi analiza Chlamidiei? Important e ca aveti totusi cativa gigei si puteti face ICSI cu ei.

Andra succes in drumul pe care il vei alege. Recomand clinica din Germania deoarece au mai multa experienta cu gigei obtinuti prin biopsii. Insista ca vrei punctia ta odata cu biopsia sotului tau si poate convingi dr . Pana una alta da-i Pro6 sotului tau.



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Fetelor, va multumesc mult ptr raspunsuri!...
Analiza Chlamidiei am facut-o eu in iunie si mi-a iesit negativ,iar sotul si-a facut o spermocultura, care a iesit negativa si urocultura tot negativ.
Va imbratisez cu mare drag!

aniversare casatorie; asteptand o minune;

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput