Mamici norocoase de ianuarie-februarie 2009 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuchi123 spune:

quote:
citat din mesajul lui justme25

Tuchi (parca tu ma intrebai)eu simt pe bebe de ceva timp, insa de curand am simtit mai bine, dar ziceam ca nu sunt totusi piciorusele alea in burtica pe care le astept cu drag!E ceva finut asa..ca o zbatere de muschi...sau ..cum sa explic..ca si cum te loveste usor apa cand esti in mare..(ca tot am venit eu de la mare). Eu sunt nerabdatoare sa vad cum o ia burtica din loc


Justme 17+
http://bd.lilypie.com/sejIp3.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=justme25&year=2009&month=1&day=3&babycount=1




Buna dimineata!
Da Just, eu am intrebat, sunt curioasa de nu mai pot...eu una am simtit asa rar ca un pestisor dar nu este constant, nu in fiecare zi, cred ca este mult prea devreme la tine cand a inceput totul?
Va doresc tuturor o saptamana minunata si celor ce isi vad bb-ii multa bafta

15+Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi123 spune:

Bee, draga mea, pot fi multe cauze in care cresc neutrofilele si scad trombocitele...cred ca tr. un consult mai amanuntit in cazul in care analizele nu sunt favorabile tie dar, nu te speria poate fi o alarma falsa

15+Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Tuchi, m-am speriat de ce am citit pe net, mai ales ca printre toate afectiunile pe care le indica un nivel crescut de neutrofile, era si eclamsia.
Another cause of a high neutrophil count is eclampsia. Eclampsia is a rare, but serious complication of pregnancy characterized by an attack of convulsions (abnormal, severe, involuntary muscle movements) that are not caused by other conditions of the brain, such as bleeding in the brain, in a woman with moderate or severe (but not mild) preeclampsia. Preeclampsia is a severe condition that occurs in the 2nd half of pregnancy, which is characterized by a sudden onset of high blood pressure with edema (a type of swelling), and/or abnormal amounts of protein in the urine (pee).

Iar despre nivelul scazut de limfocite, nici nu vreau sa amintesc, pentru ca ce am citit m-a speriat. Ma gandesc ca poate si sarcina influenteaza un pic aceste determinari.


Bee13+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Ciao, fetelor!

flowerbee, posibil sa fie, pur si simplu, modificate de la sarcina, fara nicio importanta speciala. Parca la mine cum au fost?

Am vorbit la Cantacuzino, in jur de 2 milioane ma costa repetarea CMV + test de aviditate, cu rezultate in 3 - 4 zile.

Am sunat si la Iosup, pe 7 august am programare, nu stiu inca ora, o sa ma sune ei si-o sa-mi spuna.

Fetelor, care stiti pe unde e cabinetul, imi spuneti si mie? Strada, sector, ceva? Multumesc mult.

cu un puiut de 18+
Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

buna, sper sa ma primiti si pe mine, eu am DPN pe 2 februarie:). e primul:) am fost la dr, l-am vazut pe bebe cum da din maini si din picioare, sunt in saptamana 14, si astept sa miste, sunt atenta la orice senzatie, cat de mica.
va pup si va urez sarcina usoara :)

have a nice day :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Selene, nu stiu unde e cabinetul dr Iosup. Stiu doar ca este un ecografist de exceptie. Bravo ca ai reusit sa obtii o programare la el.

Bafta la noile teste. Sa dea Domnul sa fi fost doar o eroare de laborator.

Eu pana joi fierb. Ce mi-o fi trebuit sa caut pe internet explicatii?

Bee13+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

flower, astea care nu ti-au iesit bine fac parte din hemoleucograma. Nici mie nu mi-a iesit hemoleucograma perfecta, dar nu s-a legat nimeni de ea, nici ginecologul, nici medicul de familie, mai mult au contat trigliceridele si probele hepatice.

cu un puiut de 18+
Sa stai cuminte in burtica, sa te faci mare, c-apoi cuceresti tu lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza si de la noi.
Si surpriza..habar nu am ce e bb meu,acum zicea ca ar fi fetita,dar statea cu capul in jos si picioarele in sus,a facut si-o tumba,dar a revenit in aceeasi pozitie.Daca nici la 22 de sapt nu ne arata o sa iau haine de toate culorile si gata.Se pare ca ne tine in suspans si vrea sa fie surpriza.
De ziua mea a fost superb..mai vreau
Ieri insa am papat niste chiftelute care nu mi-au picat bine..desi am mai luat mancare de acolo si a fost ok..N-am vomat sau mai stiu eu,doar ca nici bine nu m-am simtit dupa ele..Poate le-am mancat cu prea multa pofta..cine stie..Oricum nu mai iau nik de acolo..
Azi am multa treaba,gatit,curatenie,spalat..Speram sa fie racoare ca in weekend,sa ploua sa pot gati si eu in voie,dar e caldddd si soare..Nu de alta dar am de copt vinete,mai fac si niste varza calita cu afumatura si tort.Poate va mirati de ce tort?Pt ca unii(adik al meu) ar fi papat mai mult,dar am fost multi iar nehalita de nevasta-sa si-a pus ditamai feliaTotusi,am ramas tot la 52 de kg..ba chiar erau 51 si jumate..sambata cand m-am cantarit,dar cum m-am cantarit inainte de tort..zic eu acum ca-s 52 :)))

Multumesc tuturor pt urari.
Eu carcei nu am,caci iau Magne B6 de la inceputul sarcinii si beau lapte aproape zilnic.Pt cele ce au ar trebui sa-i spuneti dr.
Tuchi,uite eu i-am zis doctoritei mele de miscarile pe care le simt si-a zis ca e devreme..ca e altceva,dar eu stiu ca-i bb si-n plus imi face bine la phisic sa simt ce simt ca stiu ca-i bine..Abia astept sa simt manute si picioruse..desi cumnatica mea mi-a zis ca mai sunt si nopti nedormite ca n-o lasa bb..se joaca prin burtica ,face fotbal pe acolo si n-o lasa sa doarma.Eh,bb sa fie bine ..ca mami e fericita la fiecare miscare.
Va pupic pe toate,ma duc la treaba..ca am multa,multa.

POZE
Minunica mea
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Ah si-am uitat...la mine incepe lumea sa-mi zica..wow,sunteti gravida,sarcina usoara..Lumea cu care nu m-am vazut de ceva timp ma intreaba ce face bb..
Dar a fost o faza care nu mi-a picat tocmai bine sau nu stiu..Ma intreaba o clienta,sunteti insarcinata?Eu :da.In 5-6 luni,nu?Eu ii zic cat am si ea imi zice..aaa serios?Pai eu la varsta asta aveam abdomenul plat si frumos si eram supla.Si eu,ei nah,fiecare sarcina e diferita,al meu o fi mai nazdravan

POZE
Minunica mea
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Leditia, ce tort faci? Mi s-a facut si mie pofta de tort. Ia sa o pun eu pe mama sa imi faca un tort cu mere si crema de zahar ars.

Eu am inteles ca pe la 18-20 sapt il vom simti pe bebe. Abia astept!!!!



Bee13+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Mergi la inceput