cazare in Paris

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

pana la urma am inchiriat asta:
www.quai-montebello.fr
la 1580E/10 zile.
Va spun la intoarcere cum a fost!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Grati ele, distractie placuta si asteptam vesti. Si eu sunt interesata !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

pana la urma am inchiriat asta:
www.quai-montebello.fr
la 1580E/10 zile.
Va spun la intoarcere cum a fost!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/


e o locatie prea buna ...asa ca yo iti spun ca o sa bata clopotele de la catedrala si copilul nu o sa doarma bine..treaba ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:

Noi am stat la Ibis in perioada 20-26 august, dubla a fost 49 de euro, conditiile au fost ok.
Rezervarea am facut-o diresct pe site-ul lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Dar despre cazarea din Disneyland nu stiti nimica?M-ar interesa cum e mai convenabil :cazare in afara parcului si intrare zilnic sau cazare in parc cu intrarea asigurata?

Carmen cu Melania Ioana(14.01.2005) si Serban Andrei(11.06 2008)




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

M-am intors...a fost super la capitolul cazare asa ca recomand locatia. Un singur minus: nu au linguri ci doar linguritze!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Citat:
citat din mesajul lui Melania 14

Dar despre cazarea din Disneyland nu stiti nimica?M-ar interesa cum e mai convenabil :cazare in afara parcului si intrare zilnic sau cazare in parc cu intrarea asigurata?

Carmen cu Melania Ioana(14.01.2005) si Serban Andrei(11.06 2008)





ASA DA-ASA NU !

Noi am stat in parc,a fost f.bine ca eram aproape,dar si daca stai in alta parte nu cred ca este o problema cu RER faci 30 minute din centrul Parisului.
Depinde ce vrei daca vrei doar Disney stai in parc ,daca vrei si Paris stai in oras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Karfe multumesc pt raspuns.
Unde ati stat voi in parc si cat e intrarea ?Din cate am vazut eu in cazul cazarii in parc ai asigurata intrarea.Pe mine ma intereseaza doar Disneylandul,cu 2 copii dupa mine ce sa vizitez .Oricum excursia e planificata pt la anul.Si inca ceva ,ati facut rezervarile cu mult inainte?


Carmen cu Melania Ioana(14.01.2005) si Serban Andrei(11.06 2008)




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Subscriu si eu la cele scrise de Melania 14...si adaug ca rog si eu informatii despre cazarea in parc,recomandare hotel,motel si ce-o mai fi pe acolo,preturi de cazare pentru doi adulti si doi copii minori,informatii despre biletele pentru parc,abonamente si asa mai departe,cum,unde,ce si cat costa sa mancam....daca se poate totul cu lux de amanunte...Multumesc!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Mai exista pe aici, pe undeva, un subiect despre Disneyland, Paris.

Melania si Ana, incerc sa va raspund...

Daca vreti sa stati mai multe zile in Disneyland e mai bine sa luati cazare la hoteluri Disney. Este mai bine si ca pret, ca timp (drumul cu RER din Paris nu este prea scurt si copiii se plictisesc) si exista si alte avantaje - poti intra in parc inaintea celor care nu locuiesc la hoteluri Disney sau sa stai mai mult - este vorba de "happy hours", poti lua si micul dejun in parc...

Melania, mai exista cate ceva de vizitat in Paris cu copiii, exista doua gradini zoologice si doua acvarii (si mai exista un acvariu la Val d'Europe, la o statie de RER de Disneyland - unde exista si un complex comercial cu un Auchan de unde te poti aproviziona...).

De la 3 ani incepe sa-i impresioneze si Tour Eiffel si plimbare pe Sena, pe sub poduri. Daca sunt un pic mai mari copiii exista si o plimbare cu vaporul prin ecluze (dar daca sunt mici se plictisesc, mi se pare ca sunt 8 ecluze pe traseu). In muzeul "La Villette" exista o sectiune speciala pentru copii mici...

Aaa si mai exista si Parc Asterix...

Melania, e bine sa faci rezervarile cat mai repede, mai ales pentru perioadele de varf: Halloween, Craciun si vara, iulie si august. Perioadele de varf au avantaje si dezavantaje...dar la hotelul Santa Fe, cel mai ieftin dintre hotelurile Disney, se ocupa locurile si cu doua-trei luni inainte...

Mergi la inceput