Strumfi de un an (iul-aug 2007) (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Carla ii dorim si noi multa sanatate Sabinei. DE ce zici ca a-i exclus enterocolita?



Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Multumesc. Mintea mea a exclus enterocolita pentru ca nu vomita si nu are scaune proaste, poate am gresit. A avut 5 scaune ieri, dar nu diareice. Nu stiu ce sa mai cred, ganglionii sunt putin inflamati, pot fi de mai demult si sa-i fi gasit abia acum, sper intr-o minune in noaptea asta.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

Smaranda
Nicolae
Victor Cristian
Veronica

mamii si eu aplic cu succes aceeasi metoda ca Lia: pun o perna mai mare dincolo de Dani si stau fara grija. Poate merge si la voi si reusesti sa te mai odihnesti cat de cat.
Lia ma bucur ca ai gasit o varianta in care sa pape Una legumele mai bine. Sper sa rezolve bunica repede cu dezinsectia, te inteleg perfect, am trecut si noi prin asta.
Carla, sanatate Sabinei!
Lulualex, multumim pentru informatii!
cristina26, tare as vrea si eu sa vin la intalnire, dar o sa fim la munte atunci, avem luate biletele de mult...

Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Am intrat si eu repede sa nu uit sa spun La Multi Ani sarbatorilor de astazi si in special Smarandei si lui Victor dar si Veronicai si lui Nicolae!

Eu sunt franta, nu am apucat sa il vad pe Vlad ieri si azi toata ziua am "bolit" de dor si el la fel, m-a sunat de inspe ori sa se planga ca nu am ajuns acasa si lui ii este dor de mine! In final, am plecat la 8 de la servici ca sa il culc si sa reiau de dimineata ce mai am de finalizat asa ca ma bag la somn!

Revin maine dupa ce voi citi din urma!

De cumna, nu stiu nimic, nu am apucat sa discut subiectul cu sotul desi asta poate parea ciudat!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Si Matei s-a trezit de n-spe ori pe noapte pana i-am bagat bibe cu lapte cu cereale seara. Acum se trezeste doar de 2 ori, ceea ce pentru mine e suuper!


Simo, dar seara dupa bibe il mai pui la san? Adoarme singurel?



Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

lulu Dentinoxul nu s-a retras de pe piata. Nu au murit copii din cauza lui. Eu nu stiu de asa ceva. Nu ma speria!!!!

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:

ghinetz, Calgelul se retrasese de pe piata, nu s-a mai gasit o vreme in farmacii. Mi-a povestit pediatra ca un copilas ar fi smuls tubul de Calgel din mana cui avea grija de el si ca l-a dus la gura si l-a golit rapid, fapt care i-a fost fatal. O fi asa, n-o fi asa... nu stiu ce sa zic.

Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Azi ne-am adapostit de ploaia la mama. Cat am stat, Victor a stat numai la mine. Cat am fost la baie a stat la usa baii si a plans. Jale!!! Ce mi-a zis mama dupa toate astea: "Intarca-l!!!" Ce legatura are intarcatul ca faptul ca e dependent de mine? Oare e rau ca e asa dependent de mine? Sa fie doar o faza? Nu stiu, sunt cam derutata.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

OANA depinde. Uneori adoarme cu bibe, alteori mai este nevoie de san, uneori se duce la capatul patului si se culca singur. Nu e o regula.

Ma bucur sa aud ca Victor e "dependent" de tine, inseamna ca esti o mama buna si copilul tau te iubeste . E absolut normal, scrie in toate cartile, ca mama si copilul sa aiba o legatura a lor, o buna bucata de timp. Tu esti lumea lui, prin ochii tai face cunostinta cu viata...se oglindeste in tine, in actiunile tale, in sufletul tau.

Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulualex spune:

quote:
citat din mesajul lui CarlaV

Multumesc, nici eu nu cred ca ne vrea cineva raul, dar cred ca gandurile negative se aduna si conteaza, ca si cele pozitive... In fine, nu stiu sa exprim bine chestia asta, sunt cam daramata acum.
Mi-ar prinde bine si niste tzatze de schimb, se ofera cineva ?

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"



eu inteleg ce vrei sa spui; si chiar exista persoane care doresc si raul copiilor si prin energiile negative chiar fac rau; din pacate am avut nesansa sa cunosc o astfe de persoana de astia e bine sa te feresti pt totdeauna

cat despre tzatze, ti le-as da eu, dar is goale din pacate [:d]

ceea ce descrii tu... suna un pic a ruseola/rubeola cu febra si ganglioni imflamati

sanatate multa!

Mergi la inceput