Coduri Reksio (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui rimadan

Salut! Sunt nou pe aici. Ma poate ajuta cineva la reksio si masina timpului; nu stiu cum termin turnirul. I-am invins pe toti, dar nu stiu ce trebuie facut mai departe. Daca ma ajutati voi, va voi ajuta si eu candva. Am terminat reksio si magicienii si reksio si ozn-ul.
pai trebuie sa aranjezi scutul de pe statuia de langa han exact ca si scutul de langa rege atunci cand castigi turnirul. poate gasesc o poza. baga-ma tu si ceilalti care aveti nevoie de ajutor in lista de mess : fatty_1996@yahoo.com ;)

m!chn3@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui SILVIU_OJOG

Citat:
citat din mesajul lui fluturyy

Pentru cei care au terminat Reksio si Capitanul Nemo, stie cnv cum se poate trece mai usor de mumiile de la a 2-a tablita? Mentionez ca am incercat de 100 de ori in toate directiile si nu am reusit


Si eu m-am blocat tot aici. nu pot sa lipesc tablitele. ma ajuta cineva???????
exista un video pe youtube nu stiu exact care tablite dar vi-l dau : http://www.youtube.com/watch?v=lWGDJQwWBbM&feature=related

m!chn3@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reksyo

Va rog sa ma ajutati! La Reksio si masina timpului am aranjat mesele cum imi cere imaginea din carte! Dar m-am incurcat putin la transformarea atmosferei barului! Uitati aici o imagine cu ce am facut:
http://img155.imageshack.us/my.php?image=rekwa5.png
va rog frumos sa imi ziceti ce mai trebuie sa schimb!
multumesc!
acele coarne de la unchiul geofrey (dk nu ma insel la nume) trebuie intoarse invers...prima( de la stanga) in jos si a 2-a in sus. la fel cu urechile si dupa accea ori iti apare o usa in podea ori trebuie sa dai pe casca cu puful roz

Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

SILVIU_OJOG
Trimis la - 16/10/2008 : 12:46:33
--------------------------------------------------------------------------------

cum trebuie sa aranjez mesele si ce mai trebuie facut in bar? ma refer la reksio si masina timpului. baiatul meu a pierdut revista.


daca imi dai id tau de mess iti pot da o poza

Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui SILVIU_OJOG

nu mai trebuie sa imi raspundeti la faza cu mesele. am trecut de ea.
acum m-am blocat in egiptul antic la puzzle-ul ala cu diverse desene. please help me.
dami id-ul tau silviu si iti voi trimite o poza

Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beliar

Am nevoie de ajutor: varmiu joaca ,, Reksio si masina Timpului'' si nu stie ce e de facut acolo la:

Dupa ce mergi cu calul(robert parca) ala din Roma cand trebuie sa ii zici ,,Hoya hoya '' sau ,,Hey hey'' dupa ce ai imblat prin viitor, te duce intr-un castel si sunt acolo tablouri si trebuie cumva apasate? Apasase pe unu cu un trandafir negru apas , dar nu se intampla nimica nou! Cine il poate ajuta?
un cavaler cu un vestit trandafir negru si o domnita, o corabie din egipt, nostradamus cu castelul in spate, o gaina pe reksio pe o oaie pe un cal, o poza din evul mediu(2 case mari, un turn, si alte 2 case0 cu rama alba asasi poza e un oval, si iar cavalerul cu trandafirul si cu domnita. sper ca am fost de ajutor :D

Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui SILVIU_OJOG

Cum ajung la cabinetul lui serpentus snake?
trebuie sa inveti toate vrajile de la guldric griffindus dupa aceea te duci la burektor mateus (cainele cu haina rosie cu stele parca) si ii ceri o cheie. el iti va da un fel de cap de sarpe din aur. trebuie sa rezolvi goblenul din holul universitatii si sa pui acel cap de sarpe pe sarpele din goblen si el iti va vorbi shi bla bla bla si vei intra la serpentus ssnake.

Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui frtlsorin

Stie cineva unde trebuie sa ma duc cu cheia ca sa imi dea recompensa?EU vb de reksio si magicienii.Daca ma ajuta cineva o sa il ajut si eu.Dar varog cat mai repede! :):))))))))))))


Multumesc de intelegere!

dediu
pai trebuie sa te lupti cu 3 valuri de pasari ale haosului vei primii 500 de monezi) si va trebui sa rezolvi labirintulcare se gaseste in holul castelului. odata ce rezolvi labirintul, vei gasi o cheie si desigur, o gaina a haosului. dupa ce o invingi deschizi usa din fata ta si mergi la burektor mateus(cainele maro cu haina si palarie rosie) si ii dai cheia si iti va da 500 de monezi si cu aceste monezi iti vei cumpara un nimbus(o matura0 de la maturoport(sau cum s-o numi) si dupa accea va incepe greul cu traversarea cu matura... dar asta e alta poveste. sper ca am fost de ajutor.

Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui davidutz

Va rog sa-mi trimiteti si mie patch-ul pentru Reksio si magicienii!
Nu reusesc sa trec de pasarile Haosului.
Adresa mea de mail este davidutz2002@gmail.com
Va multumesc!


da adresa de mess n-ai ? :D

Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin900 spune:

Am ramas blocat la reksio si capitanul nemo atunci cand trebuie sa unesc vagoanele in vestul salbatic.Pls help me

Mergi la inceput