Coduri Reksio (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns julyjuly spune:






Ok, din cate imi amintesc trebuie sa te intorci la pestera cu cocosul-robot, si acolo va fi o crapatura ce duce la o pestera interioara. Dupa, mergi la Nemo, ii zici de pestera si va veni automat cu tine :). SPer ca asa e ^^. Noroc
[/quote]

Draga Mihniuta,

Iti multumesc pentru sfaturi, dar n-am reusit sa trec mai departe. Imi tot spune ca nivelul Nilului este mult prea scazut. Ce ar trebui sa fac ?

Multumesc anticipat!!

july mami de Alex (12.11.2004) 26 sapt. + Tudor Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Hmm ... chiar numai stiu. Poare trebuie sa vorbeasca Reksio cu cel care sare intr-un picior sau sa intre el in crapatura aceea sau sa dati click pe Nautilus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julyjuly spune:

Gata, Mihnea, ne-am descurcat...se pare ca in cele din urma nepotul meu a rezolvat jocul. Multumim mult pentru sfaturi !!!

july mami de Alex (12.11.2004) 26 sapt. + Tudor Constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Citat:
citat din mesajul lui SILVIU_OJOG

a trecut cineva la reksio si capitanul nemo de partea 2 cu balonul? ziceti-mi cum ati facut va rog ca nu reusesc de nici in fel :|
Hai, tot ai īntrebat de mine:)) Hai ca te ajut eu. E vorba cānd trebuie sa mergi cu balonul?...Sau sa-l construiesti?

Iau ca ipoteza ca trebuie s#259; mergi cu el, so:
!Important: Cānd vezi rezerve de combustibil (arata ca niste amfore), apasa; space si du-te aproape ca Kretes sa le poata prinde, dar ai grija la obstacole, sa nu se sparga balonul, si Kretes sa n-ajunga īn burta crocodililor.
-Dupa ce treci de toate etapele, ajungi la Nautilus si afli ca a disparut.

Reksio e cainele viteaz...Eu ajut cum pot in problema aceasta:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex.ro10 spune:

Salutare!
stie cineva la Reksio si capitanul Nemo dupa ce am alungat pigmeii ce trebuie sa fac deoarece am ramas blocat in satul massaii-lor si dupa ce nemo e acolo in pestera cu Nautilus imi spune kretes cand trebuie sa urc pe Nautilus ca trebuie sa mai deseneze ceva in carnetul lui.
Unde trebuie sa merg???????
va rog ajutoooooorrrrrrrrr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Daca mai aveti probleme, cautati e youtube numele jocului si gasiti fiecare parte a fiecarui joc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasture spune:

Ajutooor[Reksio si magicieni]! Sal daca aveti patch-ul pentru reksio si magicienii la pasarile haosolui trimitetimil si mie la adresa DsF_AlIn@yahoo.com va rog foarte mult nu pot sa trec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Citat:
citat din mesajul lui nasture

Ajutooor[Reksio si magicieni]! Sal daca aveti patch-ul pentru reksio si magicienii la pasarile haosolui trimitetimil si mie la adresa DsF_AlIn@yahoo.com va rog foarte mult nu pot sa trec
Prietene, prietene:)) Poti sa treci de pasarile haosului si fara patch. Garantez eu. :D....Trebuie sa te folosesti de vraja pe care-o stii cel mai bine (stii tu, simbolul vrajii)

Uite, spre exemplu, eu, care inainte nu reuseam sa le dobor cu vrajile, (la momentul ala invatasem abia Budinca si Somnul) - ma foloseam tare de Budinca, si apoi am realizat ca Somnul e mai bun pt primul val de pasari. Si pac, le-am terminat.

La al doilea val, ca tot invatasem si vrajile alea de nivel mediu, am folosit Somnul si Atacul mustelor. Ulterior am folosit tactica de la primul val. :)) E foarte complicat daca nu vezi la timp cand vin pasarile.

La al treilea val - ei bine, mi-a fost dificil - dar m-am folosit de vraja de intuneric si de somn.

Iti spun, ar fi mai bine sa te folosesti de vrajile cu simboluri simple si sa fii EXTREM, vorbesc serios, extrem de atent. Ca pasarile pot sa vina de unde nu te-astepti, iar la al doilea si al treilea val, nu prea stii ce vraji arunca pasarile alea.
-Mesaj reluat datorita lipsei semnaturii, nu de altceva - :)

Imediat se va lamuri totul. Ni se va alatura Alesul si vom repeta urmarirea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Citat:
citat din mesajul lui LyonHolmes

Citat:
citat din mesajul lui nasture

Ajutooor[Reksio si magicieni]! Sal daca aveti patch-ul pentru reksio si magicienii la pasarile haosolui trimitetimil si mie la adresa DsF_AlIn@yahoo.com va rog foarte mult nu pot sa trec
Prietene, prietene:)) Poti sa treci de pasarile haosului si fara patch. Garantez eu. :D....Trebuie sa te folosesti de vraja pe care-o stii cel mai bine (stii tu, simbolul vrajii)

Uite, spre exemplu, eu, care inainte nu reuseam sa le dobor cu vrajile, (la momentul ala invatasem abia Budinca si Somnul) - ma foloseam tare de Budinca, si apoi am realizat ca Somnul e mai bun pt primul val de pasari. Si pac, le-am terminat.

La al doilea val, ca tot invatasem si vrajile alea de nivel mediu, am folosit Somnul si Atacul mustelor. Ulterior am folosit tactica de la primul val. :)) E foarte complicat daca nu vezi la timp cand vin pasarile.

La al treilea val - ei bine, mi-a fost dificil - dar m-am folosit de vraja de intuneric si de somn.

Iti spun, ar fi mai bine sa te folosesti de vrajile cu simboluri simple si sa fii EXTREM, vorbesc serios, extrem de atent. Ca pasarile pot sa vina de unde nu te-astepti, iar la al doilea si al treilea val, nu prea stii ce vraji arunca pasarile alea.

De asemenea adaug ca, daca sunt nelamuriri cu privire la nivelele cu Reksio, va stau la dispozitii cu explicatii :D


www.egraal.pl/img/sklep/index/fc4ffbbc228bb839a901189345e547b4/13.jpg" border="0">

Fan Reksio de la prima lui aventura:D:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Hey, mai are cineva nevoie de ajutorul unui expert in Reksio?:)) Va stau la dispozitie pentru intrebari si lamuriri...

Mergi la inceput