Coduri Reksio (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreeaeuu

Citat:
citat din mesajul lui LyonHolmes

Citat:
citat din mesajul lui madiutza22

va roooog, ajutati-ma!!! la reksio si masina timpului am ajuns in secolul 21 cand reksio trebuie sa gaseasca casa cu acoperis rosu si sa ii zica cv batranei din fata ei. din pacate nu stiu cum fac sa trec de acele vulpi (sunt 2 dar nu in labirint) pentru ca de fiecare data cand ma indepartez ma prin si ma duc inapoi in labirint. am gasit acolo o patina cu rotile si afara este un poster cu reksio si kretes. l-am luat si pe acela si mai departe chiar nu stiu ce sa fac. va rog sa ma ajutati!

E vorba cumva de vulpile alea doua de afara, din fata "bazei" Ordinului Pernelor Bagacioase, alea care pazesc scuterul?...A, apoi e floare la ureche:))
Zici ca ai luat patina si posterul, da?...Ai vazut casuta aia din metal, aia de sus?...Fii atent/a ca trebuie s-ajungi acolo. Inauntru sunt Co-cosul si Cornel, numai ca sunt batrani. Reksio si Kretes ii vor ruga sa-i ajute, iar din moment ce ai acele obiecte, ei vor lipi imaginea de pe poster pe patina...deci cand vei iesi la suprafata, vulpile vor urmari posterul, iar mai departe, trebuie sa iei scuterul.


dar ctm ajung la casa aceea cu acopris rosu fara sa ma vada vulpile
Cum ziceam....:) trebuie sa fi luat patina si posterul, apoi sa te intorci in labirint si sa ajungi la casuta din metal :)

Reksio e cainele viteaz...Eu ajut cum pot in problema aceasta:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaeuu spune:

Citat:
citat din mesajul lui LyonHolmes

Citat:
citat din mesajul lui andreeaeuu

Citat:
citat din mesajul lui LyonHolmes

Citat:
citat din mesajul lui madiutza22

va roooog, ajutati-ma!!! la reksio si masina timpului am ajuns in secolul 21 cand reksio trebuie sa gaseasca casa cu acoperis rosu si sa ii zica cv batranei din fata ei. din pacate nu stiu cum fac sa trec de acele vulpi (sunt 2 dar nu in labirint) pentru ca de fiecare data cand ma indepartez ma prin si ma duc inapoi in labirint. am gasit acolo o patina cu rotile si afara este un poster cu reksio si kretes. l-am luat si pe acela si mai departe chiar nu stiu ce sa fac. va rog sa ma ajutati!

E vorba cumva de vulpile alea doua de afara, din fata "bazei" Ordinului Pernelor Bagacioase, alea care pazesc scuterul?...A, apoi e floare la ureche:))
Zici ca ai luat patina si posterul, da?...Ai vazut casuta aia din metal, aia de sus?...Fii atent/a ca trebuie s-ajungi acolo. Inauntru sunt Co-cosul si Cornel, numai ca sunt batrani. Reksio si Kretes ii vor ruga sa-i ajute, iar din moment ce ai acele obiecte, ei vor lipi imaginea de pe poster pe patina...deci cand vei iesi la suprafata, vulpile vor urmari posterul, iar mai departe, trebuie sa iei scuterul.


dar ctm ajung la casa aceea cu acopris rosu fara sa ma vada vulpile
Cum ziceam....:) trebuie sa fi luat patina si posterul, apoi sa te intorci in labirint si sa ajungi la casuta din metal :)

Reksio e cainele viteaz...Eu ajut cum pot in problema aceasta:)



multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teotudora spune:

Lionholms tocmai vroiam sa-i spun asta lui Riper dar m-ai intrecut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

LyonHolmes ... esti chiar bun :) , niciodata nu l-am putut elibera pe iepure si am mers doar pe crengi si am ajuns la vrajitor. Acum incerc sa fac cum ai zis


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

A mers !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihniuta

LyonHolmes ... esti chiar bun :) , niciodata nu l-am putut elibera pe iepure si am mers doar pe crengi si am ajuns la vrajitor. Acum incerc sa fac cum ai zis



Boorsook'10
Pai, ce sa zic...ma pricep sa ajut daca e vorba de Reksio :)


Reksio e cainele viteaz...Eu ajut cum pot in problema aceasta:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihniuta

Citat:
citat din mesajul lui Bybyqu

BunAm prins hamsetrul...l`am pus la masina...iesim p usha`...Si ne mannanca dinozauru`...KE puteM face sa teriminam mai rpd(nentionez k am incercat de 100 ori sh nu am reusit)
Apelam din nou la voi daka ne putiteti ajuta,
Va multumim anticipat;)
He, he, pai aici e vorba de indemanare dar din pacate nu asta e partea cea mai grea ci cea care urmeaza...Dar din ce imi aduc aminte poti sa treci de t-rex daca mergi pe o rampa si trebuie sa te "furisezi" (nu chiar asa dar sa poti sa treci de el) pe langa un dinozaur si trebuie sa ajungi la o naveta spatiala si de acolo, Bafta!!!




Boorsook'09
Va dau o idee un pic mai complicata, insa mai isteata:
Pe langa hamsterul ala...v-ar mai trebui niste lucruri rotunde, ca sa folositi masina "Cucurigului" din epoca preistorica, si mai precis:
-doua vertebre de la scheletul hamsterului cu colti ascutiti (pe langa astea obtineti si un os de la el) daca loviti cu nucile de cocos, cu ajutorul mamutului ca "tun cu autopropulsie"
si apoi doua amonite din pestera din spatele lui "Salva-gagauta, maestru al daltei", dar aveti nevoie de o torta. Torta o obtineti daca luati bata de la un caine dintr-o pestera aproape de cocosul cu masina (cainelui ii dati osul, el va da bata), apoi puneti bata in smoala...si daca aveti si franghia din statuia de unde era hamsterul, si accea bagata in smoala.
Mai avem nevoie de foc, pentru torta. Cautati doua cremene, asta e putin dificil. Indicat e, sa puteti sa deosebiti piatra de cremene. Daca auziti: "Doua cremene, am reusit" e bine. :) Apoi, va intoarceti la caine si ii faceti focul: bata acum e torta, bagata in foc.
In pestera, mergeti pana jos la chestia aia verde(sulfit de hidrogen, cum zice Kretes) si folositi franghia cu smoala, apoi torta, si fugiti!:) indreptati-va repede spre iesire.
In ultimul rand, dupa explozie luati doua amonite, si acum:
cele doua vertebre si cele doua amonite fac 4 roti pentru masina Cucurigului. Cu ea ajungeti mai bine la naveta spatiala. Grija mare la dinozauri!

Reksio e cainele viteaz...Eu ajut cum pot in problema aceasta:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reksio4my spune:

trebuie sa duci rolele si posterul la casa cu acoperis albastru din mijlocul labirintului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinosaurs1 spune:

NU TREBUIE SA REPARI DISU TREBUIE SA PUI ANGAJATI SA CANTE CUM E SI PE DISC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SILVIU_OJOG spune:

stie cineva daca a aparut reksio si orasul sercretelor?? (reksio i Miasto Sekretów)

Mergi la inceput