"RECLAMA MASCATA"

"RECLAMA MASCATA" | Autor: IonescuOana

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,
Sunt topicuri in forum cu urmatoarele titluri:
Quelle
Forever
LR
Yves Rocher
Provea
Strawberry.com
La Redoute
Youthful Island
Herbalife

(pe acestea mi le aduc aminte momentan, si nu sunt legate de subiecte despre copii, ci de cosmetice, produse farmaceutice si imbracaminte feminine).
Eu am pus o intrebare despre un site de cumparaturi pt. copii acum aproximativ doua luni, timp in care am si primit raspunsuri, am si cumparat de pe el, in fine era o intrebare de care si uitasem.
Primesc astazi un mail cum ca subiectul a fost mutat (nu scrie unde, asa ca intru pe link sa vad ce s-a intamplat). Iar acolo, la topicul meu cu doar doua raspunsuri, textul sters si incriptie editata: "reclama mascata".
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121187

Doresc sa-l intreb pe stimatul moderator care a facut schimbarea urmatoarele:
1. Care sunt criteriile dupa care selecteaza topicurile cu denumiri de firme in titlu care raman neschimbate de cele care sunt considerate reclama mascata;
2. Care sunt criteriile dupa care selecteaza persoanele care pot deschide topicuri cu denumiri de firme de cele care nu pot face acest lucru.

In speranta ca stimatul moderator care este responsabil de aceasta schimbare va face efortul ca acest forum, desi gratuit, sa fie totusi credibil, si nu bazat pe vechile pile-cunostinte-relatii, dand un raspuns pertinent intrebarii mele ii multumesc anticipat pentru efortul depus,

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Nu e vorba de nici o pila, quelle si forever nu fac concurenta directa dar un site cu lucruri de vanzare pentru copii face buburuzei. De=asta nu sunt acceptate linkuri la forumuri pe aceeasi tema sau site-uri cu produse pentru copii. Asta e toata explicatia.

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Corect. Cat despre partea cu mutatul tine de partea administraiva. Se muta destul de multe subiecte (se relocheaza) in 24 de ore. Cat despre pile relatii ma faci sa zambesc. Este un site 100% privat asa incat ORICE decizie este libera de orice constrangere. Pe scurt noi stabilim regulile, le publicam si dorim sa fie respectate. Cine doreste desigur. De aceea la inregistrare apare acel acord din partea oricarui utilizator in a respecta acest Regulament. Daca nu doreste, asta e. Nimeni nu este obligat sa se inregistreze si/sau sa ramana pe acest site. La urma urmei asa cum ai precizat este un site liber dar nu anarhic. Asta nu inseamna ca nu suntem atenti la stoparea unor tentative comerciale mai mult sau mai putin ascunse "mascate".
NU MERGEM NICIODATA PE PRINCIPIUL "SA MOARA SI CAPRA VECINULUI".
Am scris intentionat cu litere mari! Nu ca sa strig, ci ca sa subliniez o idee.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro / Mai multe...
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Multumesc pentru explicatiile de pana acum, dar raspunsul dvs. este o foarte bine gandita ocolire a intrebarii initiale, si anume cum de alte nume de site-uri se gasesc in topicuri si nu creaza nici o problema.
Bineinteles ca ma pot retrage oricand doresc, dar daca o voi face imi voi exprima in mod public parerea despre regulamentul aplicat numai in anumite cazuri, fapt care nu mi s-a argumentat pana acum.
Am primit un raspuns pertinent mai sus, e adevarat, insa nu din partea unui moderator. As vrea totusi o opinie autorizata.

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

draga Oana,

Explicatia lui Marius este autorizata.
Noi avem niste reguli pe acest site si o strategie pe care nu suntem datori sa o explicam. Acest site este privat si este alegerea ta sa activezi. Faptul ca tie nu iti plac regulile noastre referitor la faptul ca nu acceptam reclama mascata este de asemeni alegerea ta. Exista site-uri partenere (de exemplu Buburuza.com) si din acest motiv incercam sa le protejam de spamul publicitar. Este alegerea noastra. Este deci dreptul nostru sa aplicam regulile noastre, strategia si regulamentul DC.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput